На головну Новини Рік Щура-2008: Тхеквондистка з ліцею

Рік Щура-2008: Тхеквондистка з ліцею

362

Тендітна п’ятикласниця ліцею «Центр освіти» Валерія Романенко – одна з найкращих тхеквондисток Волині. На урочистостях до Дня школи показовий виступ дівчини заворожив усіх гостей: здавалося, вона ширяє у повітрі, не торкаючись ногами землі. Із наймолодшою представницею народжених у Рік Щура героїв ми поспілкувалися про спорт, мрії і волю до перемоги

У ліцеї Лера навчається перший рік. Каже, що однокласники прийняли її добре, у школі їй комфортно. Тхеквондо дівчина займається вже сьомий рік. Має певну перевагу, адже тренує її рідний тато – Дмитро Романенко, який не лише керує спортивним клубом «Динаміс» у Нововолинську, а й веде заняття з цього виду спорту у ліцеї. Тренування Лера відвідує з усіма, тож тренується і в школі, і в рідному місті.

- реклама -

Перше змагання, у якому дівчинка взяла участь, відбувалося у Луцьку. Там вона перемогла і поїхала до Києва. У столиці програла – але це аж ніяк не демотивувало її. «Кожен програш дає мені ще більше енергії старатися, вдосконалюватися і перемагати», – каже Лера. Відтоді почалися щоденні тренування, а на канікулах вона тренувалася двічі на день. Їздила на всі змагання, щоб набратися досвіду. Наполегливість дівчинки принесла свої результати: вторік на відкритому чемпіонаті України, який відбувався в Одесі, Лера посіла перше місце і стала найкращою спортсменкою у своїй ваговій катері.

Олімпійський вид спорту тхеквондо походить з Кореї. Це давнє бойове мистецтво, в якому основну увагу приділяють техніці бою ногами. «Тхеквондо виховує дисципліну, формує силу волі, вчить оборонятися», – розказує про свій улюблений вид спорту дівчинка. – «Мені подобається, що завдяки йому я почуваюся сильною». Лера ніколи не зловживає своїми бойовими уміннями, але знає, що в разі потреби зможе себе захистити. Колись до цього довелося вдатися: кілька років тому до неї підійшла старша дівчина, почала ображати, хотіла забрати гаманець, вдарила. «Я не хотіла з нею битися, але мусила відстояти себе. Легенький удар – і вона втекла», – згадує школярка.

– Однокласники тебе не бояться? – запитую Леру. «Ні, я ж не забіяка якась, а спортсменка», – зауважує вона. – «У нас є свій кодекс честі: не ображати інших, заступатися за слабших».

Ранок у Валерії починається із сотні присідань і тридцяти відтискань. Це допомагає спортсменці тримати спортивну форму. Зізнається: інколи хочеться просто відпочити. Але чудово знає,  що без старань не буде результату. «Ти цим займаєшся, бо тато наполягає?» – випитую у дівчинки. «Ні, я сама цього хочу. Це те, що я люблю», – каже Лера, і я їй вірю.

У школярки день розписаний так, як не у кожного дорослого. Адже крім спорту, для неї важливе і навчання. Улюблені предмети – математика і англійська. Ну й фізкультура, звісно, теж – куди ж спортсменці без неї?

Лера не надто переймається гороскопами і має складні стосунки зі своїм символом-покровителем: боїться мишей. Але «щуряча» інтуїція у неї спрацьовує добре і нерідко допомагає на тестах. Як і багатьом представникам її знаку, дівчинці притаманна неабияка наполегливість, що стає запорукою успіху.

Поточний рік приніс Валерії багато особистих досягнень у сфері спорту. Вона опанувала нові удари і вміння, здобула кілька перемог (найсвіжіша – кілька тижнів тому у Києві). На 2020 рік у Валерії Романенко плани справді олімпійські. Вона прагне потрапити до збірної України, виступити на Олімпійських іграх і стати чемпіонкою. І ми щиро цього їй бажаємо!

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

три × пять =