На головну Новини Рік Тигра-1950. Чиновник-поет, нетерпимий до неправди і луквства

Рік Тигра-1950. Чиновник-поет, нетерпимий до неправди і луквства

21

   Серед депутатів Володимир-Волинської районної  ради  ми знайшли  єдиного Тигра. Це Ярослав Гиць, чиновник, який свого часу  був у  керівниках Іваничівського району та лірик у душі, який видав  шість збірок власних поезій. Ось як він розповів про себе нашій колезі Валентині Петрощук:

  Мені випало народитися  у рік Тигра, отож за своє життя уже  п’ять разів зустрічав новий рік, який, за Східним календарем, символізував саме цього звіра. А якщо додати, що за європейським гороскопом я ще й  Козеріг, то цим  і пояснюю свою надто емоційну вдачу.  Коли зустрічаюся з неправдою, нещирістю,  то як Тигр, йдучи і не зупиняючись, долаю всі перепоги.

- реклама -

   На моєму життєвому шляху були відтинки морозу і холоду, шпоришевих килимів, зрад і сумних подій. Як на мене, найважче боротися з брехнею і лицемірством. З висоти прожитих літ не забулися плітки і пересуди, живуть у пам’яті  друзі, котрі відлетіли у засвіти. Але тішуся новому поколінню, з сльозами на очах дякую синам  і особливо дочкам, які боронять нашу неньку-Україну.

   У цьому світі ми всі подорожні і, незважаючи на вік, кожен несе свій хрест. Та основа основ нашого співжиття – любов до ближнього, родини і України. Без цього посилу, вважаю, ми – сироти.

    Уже розміняв восьмий десяток літ, але відчуваю себе в одностроях будівничих нашої молодої держави. Я – депутат Володимир-Волинської районної ради, голова фракції політичної партії «Європейська солідарність». У моєму характері , і це, мабуть, також від Тигра,  йти до мети через терни. Отож маю  недругів, але втішений тим, що є  й чимало друзів. І тих, які перевірені роками, і зовсім нових серед теперішнього нашого депутатського корпусу. 

Хоча переважна більшість з них набагато молодші від мене, та поруч з ними відчуваю себе комфортно, молодію серцем і душею.

    Маючи від роду запальний характер, непоступливість (а це , напевно, також від Тигра) і цілком відповідає ще й  моєму прізвищу  (Гиць), мрію і вірю у нашу перемогу.

    Між іншим, коли проходив строкову службу моряком на Балтійському флоті,  корабель під мій характер  носив назву «Есмінець «Спєшний». Це, звичайно, жарт, але пригадую минуле, довготривалі морські  бойові походи  в акваторії  Атлантичного і Північно-Льодовитого океанів  та Середземного моря, як високу школу формування  чоловічого світогляду, випробування на зрілість і жертовність.

    Коли мене запитують, за чим найбільше шкодую,  відповідаю: за марно втраченими годинами і роками, коли вивчали  нікому не потрібні , придумані ізми. Маю на увазі історію КПРС, якою мучили усі шість років навчання  у Львівському державному університеті. А ще, безперечно, за рідними, котрі рано відійшли у засвіти: найбільше за сином Андрієм та молодшим братом Володею. Ці втрати непоправні.

  Мене дуже болить наше сьогодення, помилки, які  робимо на рівному місці  «по приколу» під лозунком: « А какая разніца?».

   Народившись у рік Тигра – впевненого у собі звіра – вірю, що український народ  мудро, у єднанні йтиме  світлою дорогою,  гідно зустріне і достойно пройде 2022 рік і під знаком Тигра наша перемога не забариться.

     З Новим роком!

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

сім + дванадцять =