На головну Інтерв'ю    Рік у облраді і  футбольні виклики  Валентина  Кошельника

   Рік у облраді і  футбольні виклики  Валентина  Кошельника

55

   Депутат обласної ради Валентин Кошельник розпочав свою каденцію значно пізніше колег – лише в листопаді минулого року. Мандат отримав 23 листопада після того, як його однопартієць по Блоку Петра Порошенка «Солідарність» мусив скласти свій, позаяк був обраний головою Любешівської ОТГ. В обласній раді Кошельник працює в комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму.

Розвиток спорту є важливим для нього і поза депутатською діяльністю: Валентин Кошельник – засновник відомого в Україні дитячо-юнацького футбольного клубу «BRW-ВІК», який діє у Володимирі. Крім того, депутат працює спортивним директором футбольного клубу «Волинь». Тож ми розпитали в нього про ці два види діяльності, які забирають у Валентина Кошельника найбільше часу, – політику і спорт.

- реклама -

   – В обласну раду цього скликання ви прийшли пізніше лише рік тому. Поза тим, це для вас не перший досвід депутатства: в облраді ви працювали з 2010 по 2015 роки. Чи є різниця між цим скликанням і попереднім? Чи змінилася роль обласної ради як органу самоврядування в житті Волині?

– Звісно, теперішня і попередня каденції – це велика різниця. Насамперед, тому, що у зв’язку з децентралізацією область отримала набагато більше повноважень. Отож, і обласній раді додалося роботи. Цей орган самоврядування більше вирішує, зокрема в частині фінансування, розподілення коштів… А там, де йдеться про гроші, потрібен уважний підхід до кожного питання.Тішить, що зараз є непогана співпраця між головами облради та ОДА. Коли між цими гілками влади існує протистояння, це додає клопотів усім – і депутатам, й відділам та управлінням адміністрації. А зараз налагоджені нормальні робочі стосунки, ніхто нікому палки в колеса не пхає, всі злагоджено працюють, щоб забезпечитипотреби волинян.

   – Ви згадали про фінансування – і не можу не запитати, як розв‘язуєте проблему з медичними та освітніми субвенціями. Адже, не секрет, що є певні труднощі із забезпеченням цих галузей.

– Обласна рада підтримала і направила звернення до Кабінету Міністрів, до Прем’єр-Міністра з приводу фінансування медицини та освіти. Бо це питання не належить до наших повноважень, але, зрозуміло, труднощі із ним маємо допомогти владнати. Вони є скрізь, тому подібні звернення готували всі області.

   – Якщо говоритипро вашу роботу в комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму, то яке рішення, прийняте там, вважаєте найважливішим? 

– І для мене особисто, і для нашого міста та району, без перебільшення, перемогою є те, що нам вдалося відстояти нашу школу-інтернат «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки» з усією її структурою, хоча був серйозний ризик ліквідації окремих освітніх ланок цього закладу. Переконаний, що такі перспективні заклади, які в освітній сфері показують передові досягнення і нововведення, не можна скорочувати. І хоч школу перейменовано на ліцей «Центр освіти»,та вона зберігає усі свої функції і можливості, і працюватиме й далі саме у такому форматі, який потрібен жителям міста й області. А не так, як хтось із чиновників собі придумав. Економити на дітях і науці не можна – це мій принцип, і в своїй депутатській діяльності я його дотримуюся.

   – Від депутатів, які на обласному рівні представляють місто чи район, завжди чекають вирішення місцевих питань…

– Я депутат не від міста, а від району, але, звичайно ж, переймаюся і тим, що важливе для міста, відстоюю і Володимир, і довколишні населені пункти. Зараз ми розподіляємо кошти в бюджеті на наступний рік, і думаю, нам вдасться закласти там фінансування важливих потреб і для району, і для міста. Минулого року я прийшов в обласну раду, коли бюджет вже було фактично  сформовано, тому не мав можливостібрати участь у цьому процесі. Але за останні чотири місяці ми добилися виділення коштів для Оваднівської ОТГ (60 тисяч гривень) та Зимнівської ОТГ (100 тисяч).

   – Чи спілкуєтеся з іншими депутатами, які представляють Володимирщину в обласній раді, щодо питань, котрі стосуються нашого краю?

– Для прийняття будь-якого важливого рішення потрібна підтримка колег, а щоб її знайти, треба з ними контактувати. У мене немає в обласній раді недругів чи тих, з ким не спілкуюся. В нормальному робочому режимі підтримую контакт з усіма.

   – Серед поданих вами депутатських запитів частина стосувалася потреб окремих земляків – наприклад, жителів сіл, котрі постраждали внаслідок пожежі. Як у вас загалом налагоджений діалог із виборцями і як вони можуть звернутися до свого депутата?

– У районній раді є моя приймальня, там всі запити і звернення приймає моя помічниця. І жителі району, які звертаються з особистих питань, отримують відповіді і допомогу. Але мої запити стосувалися не лише потреб і проблем окремих людей, а й порушували інші важливі теми, важливі для усіх волинян.

Скажімо, я подав запит до обласної радищодо платних послуг в лікарнях: як обліковуються і куди спрямовуються отримані кошти, які потреби медицини ними закриваються. Також цікаво було з’ясувати, чому за ряд платних послуг (наприклад, обстеження МРТ) можна заплатити лише готівкою. Для мене було важливим найперше з’ясувати, в яких «кишенях» осідає ця готівка. А, по-друге, було очевидно, що медичним закладам треба йти в ногу з часом і створити альтернативні можливості оплати, зручніші для пацієнтів. Адже безготівкові розрахунки часто бувають потрібними, наприклад, коли організація хоче оплатити обстеження чи процедури для свого працівника. Та й людині буває зручніше розрахуватися карткою… Зауважу, що саме після цього запиту в обласній лікарні нарешті з’явилася можливість безготівкових розрахунків.

   – Перейдімо від політики до футболу. Відносно недавно вас призначили спортивним директором футбольного клубу «Волинь». В чому полягає ваша робота на цій посаді?

– ФК «Волинь» – це клуб з історичним ім’ям, один із найстаріших клубів країни. І хоч я завжди займався питаннями спорту, вихованням дітей у спортивних школах,  запрошення на цю посаду стало для мене новим і цікавим викликом. Тому погодився, аби спробувати зробити свій внесок в нову історію клубу. Коли я прийшов, «Волинь» займала передостаннє місце у першій футбольній лізі. В цьому році перше коло чемпіонату України в першій лізі ми закінчили на другому місці. Місце у рейтинговій таблиці краще, ніж будь-які слова, свідчить про ефективність роботи.

А полягає вона у плануванні, складанні графіку тренувань, матеріальному забезпеченні футболістів і тренерів, налагодженні співпраці з футбольними школами, які працюють з ФК «Волинь» і постачають клубу майбутніх кравців. Це «BRW-ВІК», футбольний клуб «Скала», який входить у п’ятірку найкращих академій України, спортивна школа в Нововолинську. ФК «Волинь» має свої школи, відтак, у структурі клубу у нас займається близько 500 дітей.

Крім того, ми уклали договори про співпрацю з Ковельським та Нововолинським юнацькими клубами. Тож, якщо врахувати їх усі, можна сказати, що під опікою ФК «Волинь» наразі  до тисячі юних футболістів.

   – А в самій команді «Волині» багато власне волинських гравців?

– Оскільки це професійний футбольний клуб і, відповідно, професійна команда, вона при відборі гравців не можемати суто територіальної прив’язки. Тобто в ній є і легіонери, і наші волинські футболісти, які виросли на футбольних традиціях Волині. Є вихованці школи ФК «Волинь», є й хлопці з володимирського «ВІКа». Ми мріємо, щоб років через сім-вісім футбольний клуб «Волинь» повністю укомплектувався із наших вихованців. До цього треба прагнути, але не можемо прийти до такої мети за один день. Наразі троє «випускників» «BRW-ВІК» грає у «Волині». Це перспективна молодь, наполегливі спортсмени, які мають амбіції і знають, як їх досягати. В цьому році молодий гравець основного складу, 18-річний юнак став кращий лівим захисником туру. Для хлопця такого віку це неабияке досягнення. Кожна така особиста перемога – велика радість для усього клубу.

   – У вас вдосталь роботи, чимало професійних та громадських обовязків… Чи знаходите при цьому час на відпочинок? Як обласний депутат Кошельник проводить своє дозвілля?

– Ніяк, бо все не можу знайти на це часу. Справді, відпочивати ніколи. Принаймні, за цей рік у відпустку жодного разу вирватися не вдалося. Недавно отримав невелику травму на нозі, поки лікувався, то вимушено мусив знизити темп роботи, але зовсім від неї не відходив. І хотілося б десь поїхати на відпочинок, та можливості і часу все ніяк не випадає, тому відпустка відкладається. Але коли є така нагода, люблю активний відпочинок в горах – на лижах покататися, свіжим повітрям подихати. Це додає сил і наснаги до роботи.

Розмовляла Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

двадцять − вісімнадцять =