На головну Господарюємо Рівними рядами вишикувалися кущики лаванди

Рівними рядами вишикувалися кущики лаванди

740
????????????????????????????????????

Мабуть,  мало знайдеться людей, яким на очі не потрапляли б прекрасні фото із французького Провансу, на яких зображене цвітіння лавандових полів. Виростити цю квітку у наших, більш суворих кліматичних умовах, виявляється, теж можливо. Рівні рядочки цієї неймовірно красивої рослини можна побачити навколо дому знаних у Володимирі вишивальниць із студії «ГарнаЯ»  сестер Олени Бабійчук та Маряни Олещук.

А починалось усе із придбаного та висіяного у відкритий грунт першого пакетика насіння, яке …так і не дало жодного пагона. Тоді дівчата зрозуміли, що це квітка непроста. До наступного року Мар’яна підготувалась ретельніше: насіння на той раз купувала уже у Польщі, добре вивчила, що стратифікувати його потрібно холодом, адже ефірні масла, які містяться в зернах, сповільнюють розвиток зародка. Цього разу висіяли у горщик із спеціальним грунтом, і таки шість пагінців через кілька місяців виросли, згодом перетворились у кущі, живці з яких стали основою для нинішніх 138 повноцінних кущових рослин.

- реклама -

Далі вже досвід вирощування лаванди Олена Бабійчук переймала у однієї фермерки зі Старовижівщини, у неї ж докупила три додаткові кущики. Тепер господиня знає, що сіяти лаванду слід на зиму, у спеціально підготовлену грядку. Посіви добре накривати сосновими гілками. Доросла лаванда любить сонце і не дуже полюбляє воду. А молоді пагони, навпаки, потребують якомога більше вологи і спокійно ростуть у затінку. Протягом літа кожен молодий кущ потрібно обстригати у формі кулі 5 разів, не дозволяючи йому зацвітати, щоб добре розвинути кореневу систему рослини. Лише за дотримання цих умов усі наступні року лаванда цвістиме двічі на літо.

До речі, зазначає Олена, у Провансі зазвичай росте не лаванда, а її простіший гібрид – лавандин. Справжніми ж сортами лаванди є Hidcote та Мунстед, що дають гарний насичений колір квітам. Сортові види вона собі теж замовила через інтернет, але, зізнається, домашнє насіння надійніше, має більшу схожість.

Лаванду, розповідають сестри, широко використовують у кулінарії, косметології, як засіб догляду за тілом, висушені квіти зашивають у подушки для спокійних снів, кладуть у ящики з білизною, свіжі рослини просто додають до квіткових композицій або роблять чисто лавандові букети. А ще вона – багаторічний медонос, який вони в найближчому майбутньому планують висадити у селі, поблизу пасіки, яку тримає їх тато – для особливого, цілющого, лавандового меду.

Юлія ПАШКОВА

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

10 − девять =