Новини
Сьогодні
14.10.2024

Робоча група «Прозорість та підзвітність» продовжує моніторинг закупівель

Лайфстайл, Новини
278 переглядів

Упродовж квітня в області провели торгів на 1,29 мільярда гривень, кількість лотів – 8,85 тисячі. Це загальна кількість торгів, оголошених на Волині органами виконавчої влади і місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями. Робоча група здійснює вибірковий моніторинг таких закупівель. Також опрацьовуються й звернення громадських організацій та громадян, які надходять на електронну адресу Audyt@audyt.voladm.gov.ua.  Сюди громадськість може надіслати запит на перевірку того чи іншого тендеру.

За результатами аналізу оголошених торгів робоча група до деяких позицій має зауваження, зокрема до закупівель у Луцькій та Ковельській громадах, а також окремих установах.

Так,  управління капітального будівництва Луцької міської ради в системі Prozorro оголосило відкриті торги з особливостями на закупівлю робіт «Реставрація з пристосуванням будівлі кінотеатру (літера А-4) під приміщення багатофункціонального простору для бізнесу» в м. Луцьку на вул. П’ятницька гірка, 2 на суму 51 мільйон 270 тисяч 893 гривень, строк виконання  яких – до 31 грудня 2025 року. Проаналізувавши закупівлю, робоча група рекомендувала  переглянути доцільність та обґрунтованість її в умовах воєнного стану.

Управлінням капітального будівництва та житлово-комунального господарства виконкому Ковельської міськради проведено відкриті торги з особливостями на закупівлю послуги «Поточний ремонт вулиці Заводська в Ковелі». Ремонт цієї вулиці замовляють вже втретє. 5 квітня правління КБ ТА ЖКГ виконкому уклало договір з підприємством «Волиньдорбуд» загальною вартістю 7 мільйонів 695 тисяч 495 гривень. За його умовами, на Заводській (від вулиці Відродження і до Володимирської), а також до перетину з вулицею Тараса Боровця повинні провести поточний ремонт дороги, зокрема, укласти новий асфальт на площі 11,4 тисячі кв .м. до кінця 2024 року.

Пропозиція фірми на тендері не була найдешевшою. Суперником її стало «Ковельське шляхово-будівельне управління №63», яке запропонувало виконати роботи за 7 мільйонів  479 тисяч  493,2 гривні. Однак цю пропозицію відхилили, бо учасник не виправив документи: зазначив наявність трьох бензинових генераторів, а на підтвердження надав довідку щодо одного.  Розпочато моніторинг цієї закупівлі управлінням Західного офісу держаудитслужби в Івано-Франківській області.

КП «Волинська обласна клінічна лікарня» обласної ради проведено відкриті торги з особливостями на закупівлю товару «Контейнери та пакети для медичних відходів» на 3 мільйони 975 тисяч 218,5 гривні. За їх результатами лікарня уклала договір з ТОВ «Медсервіс Луцьк». За його умовами, їй повинні поставити 24 тисячі пакетів (70 – 120 літрів) та 18,3 тисячі контейнерів (1,2 – 30 літрів). Також медзаклад має отримати 3 тисячі пакетів для автоклавування. Товари компанія має поставити до кінця 2024 року. За найдешевший контейнер медзаклад заплатить 50 гривень, а найдорожчий – 215. Ціни пакетів коливаються від 12 до 63 гривень за штуку залежно від об’єму та призначення. Постачальник матеріалів та обладнання ТОВ «Медсервіс Луцьк» на ринку  лише дев’ять місяців. Основний вид діяльності – оптова торгівля фармацевтичними товарами. Компанію очолює та володіє нею Максим Кирилович, який також є власником підприємства «Дозвілля», що займається торгівлею паливом.  У 2023 році «Медсервіс Луцьк» стала фігурантом у низці кримінальних справ про «відкати».

Суперником на тендері була «Західна фармацевтична компанія», яка входить у групу «Волиньфарм». Компанія на ринку майже 15 років. Під час тендеру фірма не змінювала пропозиції, яка становила 3,99 мільйона гривень. ТОВ «Медсервіс Луцьк» перемогло у неї з дешевшою на 17 тисяч гривень ціною.

Службою відновлення та розвитку інфраструктури у області здійснено закупівлю послуги з ремонту і техобслуговування службового автотранспорту за процедурою закупівлі без використання електронної системи на загальну суму 820 тисяч гривень і  укладено договір з ФОП Карпенко Г. А на обслуговування 14 автомобілів, терміном на два роки. Розроблений розрахунок послуг, до якого включені назви робіт, які не можливо передбачити (ремонт двигуна, стартера, генератора тощо) з чітко визначеною вартістю по кожному автомобілю. Замовник послуги і виконавець знаходяться за однією адресою.

Проаналізувавши цю  закупівлю, робоча група рекомендує переглянути її доцільність та обґрунтованість, а  управлінню Західного офісу Держаудитслужби в області – провести моніторинг.

 

Коментарі
Теги: Волинь, закупівлі, прозорість..
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up