На головну Новини «Рогожанські тушонки» виготовляють усім селом

«Рогожанські тушонки» виготовляють усім селом

7

Господині села Рогожани, а також їхні помічники та помічниці виготовляють «тушонки», які передають військовим нашої 14-ї бригади на передову, готують для учасників територіальної оборони, а також вимушених переселенців і тих, хто цього потребує, зокрема уже продукти відправили жителям Маріуполя. Із гаслом «Дає силу та відвагу для перемоги над ворогом» активно й із завзяттям беруться до роботи – за день не одну сотню банок закривають.

Задля такої доброї справи об’єдналися усі жителі цього села – і малі, й дорослі. Чоловіки доставляють попередньо заготовлені ними на зиму дрова, що такі необхідні для «автоклавів» – пристрою, де у банках тушкується м’ясо, а жінки зносять своє «начиння» – банки, кришки, ключі для «закатування». Багато сімей діляться своїми запасами м’яса, а дехто допомагає коштами на його закупівлю (серед таких і мешканці з сусідніх Ізова та Рокитниці).

- реклама -

Для самого процесу виготовлення тушкованого м’яса збираються кілька місцевих господинь й разом працюють. Не стоїть осторонь й молодь, яка активно просить виділити фронт занять. То ж юні рогожанці долучаються до друку етикеток та кріплення їх з допомогою скотчу до банок. Також вони відповідають за пакування – для безпечного транспортування продукту в скляній тарі, банки обмотують папером або роблять перегородки між ними, охайно складаючи у коробки. І навіть діти пропонують свою допомогу. Тож імовірно вони незабаром створять чимало красивих малюнків, які адресують й передадуть нашим захисникам.

Задля наближення перемоги жителі цього села проявляють чимало ініціатив – плетуть захисні сітки, збирають харчі (сало, смалець, овочі, консервацію), одяг, подушки, ковдри, речі на потреби армії, тероборони чи внутрішньо переміщених осіб. Долучаються до доброї справи й ті рогожанці, які нині мешкають за кордоном. Вони, навіть проживаючи в різних містах, а то й країнах, налагодили контакти й організовано закуповують певні товари та медикаменти й передають гуманітарні вантажі на батьківщину. Робити добрі справи ці люди беруться з щирою молитвою до Бога і вірою, що війна незабаром скінчиться.

Валентина ТИНЕНСЬКА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

одинадцять + один =