Новини

Роман Дячок: “Полюбіть себе такими, якими ви є”

Архів
32 переглядів

Зима з її численними застіллями  заледве не для кожної жіночої фігури не минає безслідно, а з початком весни всі починають мріяти про теплі дні на пляжах.  До літа залишилось  лише два місяці і перед багатьма жінками постає дилема – яку ж чергову дієту обрати чи може спробувати один із розрекламованих засобів для схуднення? З чого ж розпочати складний та тернистий шлях до омріяної фігури, аби і вагу втратити і здоров’я не підірвати?  На ці питання відповідає досвідчений тренер з аеробіки Роман Дячок, який вже не один рік допомагає володимирчанкам підтримувати гарну фізичну форму.

– Розпочинати треба завжди з великого бажання та мотивації, – каже керівник школи вуличних танців M-Jump Dance School, кандидат у майстри спорту з фітнесу Роман Дячок. – Якщо починаєш замислюватись над тим, що тебе щось не влаштовує у власній зовнішності, і  хочеш це змінити, то треба негайно братись до справи! Але без фанатизму – жодних «диво-пігулок» та монодієт. В ідеалі щодо підбору продуктів харчування варто звернутись за консультацією до дієтолога. Якщо ж немає такої можливості, то потрібно самому розібратись у принципах правильного харчування – визначити добову норму кілокалорій, з’ясувати, що таке жири, білки та вуглеводи і як дотримуватись їхнього правильного балансу. На початках рекомендую вести харчовий щоденник, куди потрібно записувати усе, що з’їдаєш протягом дня. Так легше проаналізувати, де дозволяєш зайвого, і поступово обмежити ці продукти.

– Чи достатньо для схуднення однієї дієти?

Вміло підібрані дієти відмінно діють і без фізичних вправ. Якщо вживаєш менше калорій, ніж витрачаєш, – будеш худнути. Хоча спорт дійсно допомагає підтримати високий рівень обміну речовин та приводить м’язи у тонус. Для тих, хто тільки починає, раджу починати з піших прогулянок, легких пробіжок. Адже якщо маса тіла понад сто кілограм, то займатись активними видами спорту буде важко. Однак фізичні вправи потрібно робити регулярно, лише тоді це матиме потрібний ефект. Якщо займатися, а потім перестати – можна набрати чималу вагу, адже м’язи звикають до певного навантаження, а якщо припинити заняття та  ще й не поступово, то вони втрачають тонус та починають обростати жировою тканиною. Тому важливо зробити спорт не просто тимчасовим засобом схуднення, а способом життя.

– До літа залишилось два місяці. Чи достатньо цього часу аби привести себе у форму?

Часу цілком достатньо аби провести «сушку» та отримати у результаті підтягнуте рельєфне тіло. Цього досягають з допомогою регулярних тренувань та правильно підібраного харчування, в якому обмежуються вуглеводи. Термін «сушка» прийшов до нас від спортсменів-бодібілдерів. Цю техніку  вони застосовують, як правило, перед відповідальними змаганнями. Вони «просушують» тіло від надлишків підшкірного жиру, тим самим, демонструючи максимально естетичний м’язовий рельєф.

 – Який вид спорту найліпше сприяє схудненню?

– Попри те, що багато років займаюсь танцями та аеробікою, мій особистий вибір на користь йоги. Адже ніякий спорт не дає такого відчуття власного тіла та внутрішнього самопізнання. Втім, це, звісно, теж індивідуально – комусь підходять плавні рухи та статичні вправи на розтягування, а іншим потрібен драйв та силові тренування. Кажуть, що якщо вам не до вподоби фітнес чи спортзал – худнути ваше тіло буде ой як повільно. Тому важливо обрати той спосіб, який крім головної мети даруватиме ще й гарний настрій. Дуже популярними нині є різні види танців, які відвідують як для власного задоволення, так і для схуднення. До того ж у танців є деякі переваги перед, скажімо, фітнесом. По-перше – це не просто спорт, це певний драйв, відчуття чогось нового. Під час танцю відбувається навантаження на різні м’язи. Заодно ви вчитеся гарно танцювати.

Ще один чудовий вид спорту – танцювальна аеробіка з  різноманітними комплексами у поєднанні з фітболом, степами, гантелями та скакалками. В Європі  нині дуже популярна аеробіка з елементами хіп-хопу, брейк дансу та хаузу. Таким чином задіюються всі групи м’язів та досягається максимальний ефект. Зміни, що відбуваються в організмі, призводять до значного підвищення ефективності роботи всієї серцево-судинної системи: ефективність діяльності серцевого м’яза збільшується, капілярна мережа розростається, знижується артеріальний тиск, посилюється венозний кровообіг,  відповідно і знижується ризик виникнення серцевих захворювань. Недарма аеробіку запровадили в американській армії, але, до речі, кілька років тому її замінили на йогу.

– Чи обов’язково відвідувати групові заняття у тренувальних залах чи можна досягти результату займаючись вдома?

Якщо людина цілеспрямовано йде до своєї мети, то можна тренуватись і вдома, але є така штука, як груповий заряд – той момент, коли починає «ковбасити» і ти видаєш з себе те, чого сам ніколи б не досягнув. Заняття в групах мотивують продовжувати тренуватись і не розслаблюватися.

– Що можеш побажати жінкам, котрі тільки стали на шлях вдосконалення своєї фізичної форми?

Насамперед полюбіть себе такими, які ви є – з усіма позитивними  і негативними якостями. Якщо людина приймає себе і починає любити та цінувати, тоді вона може і гори звернути на шляху до своєї мети.

                                                             Тетяна ІЗОТОВА.

 

 

 

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up