На головну Новини Ростимуть ліси для майбутніх поколінь мирної країни

Ростимуть ліси для майбутніх поколінь мирної країни

92

Війна внесла свої корективи та уповільнила лісогосподарську діяльність державного підприємства «Володимир-Волинське лісомисливське господарство», все ж воно працює на максимальну потужність, крім цього, долучається до допомоги переселенцям, а деякі працівники стали на захист батьківщини від ворога чи долучилися до оборони рідного краю. 

Цієї весни, як і кожного року підприємство планує провести лісовідновлення та лісорозведення. Такі роботи значно залежать від природних умов і мають стислі строки, тож, не гаючи часу, з настанням тепла лісівники взялися до справи.

- реклама -

Як розповідає інженер лісового господарства ДП “Володимир-Волинське ЛМГ” Роман Мосорук, реалізовуючи програму президента «Зелена країна», уже провели акцію з посадки лісу. Приурочили її до Міжнародного дня лісу, який відзначають щорічно 21 березня. Силами адміністрації підприємства посаджено 6700 молодих дерев  дуба звичайного та модрини європейської на території Губинського лісництва. Уже найближчим часом планують створити 90 гектарів лісових культур, а взагалі в області планують відновити  1800 гектарів лісу.

Одним з найбільших лих, які весною трапляються у нашій місцевості й завдають шкоди довкіллю – є пожежі, що виникають внаслідок спалювання трави й сухої рослинності. Часто вони становлять загрозу загоряння лісу, тому практично на всіх гарячих локаціях перешкоджають поширенню вогню пожежні екіпажі та працівники державної лісової охорони. За словами Романа Олександровича, минулого року пожеж в держлісфонді не було, а цьогоріч  лісівники вже вісім разів виїжджали для ліквідації таких загорянь на ділянках поблизу лісових масивів, адже вогонь намагаються зупинити, поки він не дійшов до лісу.

– Задля пожежної безпеки влаштовуємо мінералізовані (вільні від органічної рослинності) смуги та доглядаємо за ними, – каже Роман Мосорук. – Цього річ вже влаштували 150 кілометрів таких смуг.

У час, коли в країні війна, лісомисливське господарство також, як і багато підприємств та тисячі простих людей, надає посильну допомогу військовим, які борються з російським агресором, учасникам територіальної оборони і громадянам, що постраждали від збройного протистояння. 

– ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» на потреби Збройних сил України виділило 89 метрів кубічних деревини, з них 39 – ділової деревини та 36 – пилопродукції, територіальній обороні – 64 метри кубічних, з них 43 – ділової деревини та 14 – пилопродукції. Також слід зазначити, що від початку війни надавали різного роду допомогу, яку доставляли тим, хто її найбільше потребує: лікарські засоби, паливо, продукти, промислові товари. Також передали автомобіль «Рено Дастер», – каже Роман Олександрович. – Тимчасовий прихисток надали 17 вимушено переселеним особам, з яких шестеро – діти. Приїхали вони з Житомирської, Донецької, Чернігівської областей та Києва.

Також деякі працівники підприємства стоять на сторожі нашого спокою та у складі військових підрозділів дають гідну відсіч агресорові, адже мобілізовані до ЗСУ, пів сотні людей у вільний від роботи час допомагають зберігати порядок у краї.

Валентина ТИНЕНСЬКА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

4 × 5 =