Новини

Розгляд справи бійців 51-ї бригади затягується через неявку свідків

Архів
12 переглядів

   На черговому засіданні суду у справі бійців колишньої 51-ї бригади допитано ще одного свідка сторони обвинувачення. Його свідчення заслуховували в режимі відеоконференції  із приміщення Васильківського районного суду. Решта свідків, котрі були запрошені суддею Олександром Лященко, а це шестеро волинських військовослужбовців, на засідання так і не прибули.

Уже третє засідання поспіль у судовій залі за столом сторони захисту жодного адвоката – за всіх правозахисників, яких ще три роки тому, коли тільки розпочинався розгляд справи у Володимир-Волинському міському суді, було близько десятка, працює незмінний тандем Олена та Тетяна Яркіни. Щоправда цього разу до них долучився іще один столичний адвокат Володимир Кольвах. Усі вони разом зі свідком зібрались у Васильківському районному суді. За допитом у Володимир-Волинському суді спостерігали з великих моніторів. В такому ж режимі відеоконференції взяли участь у засіданні і декілька обвинувачених, котрі прибули до Демидівського районного суду, що на Рівненщині.

Покази офіцера запасу Миколи Тесленка, котрий після мобілізації у 2014 році служив у 72-й бригаді та перебував разом із обвинуваченим на висоті поблизу селища Хмельницьке, мало чим відрізняються від попередніх – він розповів про кількаденні постійні обстріли терикону, який вони утримували, недостатню кількість харчів та знищену техніку. Свідок пригадав, що бачив, як група бійців покинула бойову позицію, сівши у «КрАЗ», а невдовзі до них прийшов перемовник від сепаратистів з пропозицією здатись. Його військовослужбовці допитали та відпустили. Вже за декілька днів поступив наказ відступати, тож бійці покинули терикон, котрий згодом ворожа сторона зрівняла із землею. Зі слів Микола Тесленка, якби військовослужбовці не покинули висоту, то загинули б. Сам він був поранений та контужений, тож перші покази в офіцера, який нині працює вчителем у школі, брали  у госпіталі.

Наступне засідання суду відбудеться 16 травня об 11 годині.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up