Новини

Розглядаються можливість надання субсидії ВПО за оренду житла

Комунальна сфера, Новини
257 переглядів

Для багатьох українців, які через війну стали внутрішньо переміщеними особами, найболючішим залишається питання пошуку житла. Частина ВПО проживають в спеціально облаштованих місцях компактного проживання, хтось знайшов прихисток в друзів чи родичів. Проте, з різних причин, хтось не може або не хоче там проживати, комусь – приймаюча громада не може забезпечити таке тимчасове житло.

Для  розв’язання цієї проблеми Міністерство соціальної політики розробило новий інструмент підтримки – субсидію на оренду житла. Планують реалізувати його в рамках експериментального проекту протягом двох років.

Особливість субсидії – це те, що її розмір враховуватиме вартість оренди у певному регіоні або населеному місті країни. Адже ціна на оренду у Києві, Миколаєві, на Закарпатті чи у невеликому населеному пункті суттєво відрізняється.

Так,  за даними дослідження, проведеного аналітичною компанією CEDOS за підтримки Ради Європи на замовлення Мінсоцполітики, ціни на житло в Києві на 22 відсотки (до 8,4 тис. грн за однокімнатну квартиру) вищі за середні по країні, у Миколаєві та Миколаївському регіоні – нижчі на 30-35 відсотків (не перевищують 4,5 тис. грн), а на Закарпатті – вищі у 2,5 рази порівняно з середніми по країні (досягаючи 17 тис. грн за однокімнатну квартиру). Найнижчі ціни в чернігівському, сумському, харківському та херсонському регіоні.

Відтак, субсидія на оренду буде враховувати різницю у вартості житла.

Крім того, розмір субсидії залежатиме від кількості осіб у складі домогосподарства, яке орендує житло; а також доходів домогосподарства і спроможності оплачувати рахунки за оренду самостійно. Чим нижчими є доходи, тим вищий відсоток вартості оренди буде покривати субсидія.

Наразі проєкт рішення погоджується в середині уряду та із зацікавленими органами влади. Мінсоцполітики очікує, що після затвердження відповідного рішення уряду, вже з червня ВПО зможуть скористатися новим інструментом підтримки для них.

Коментарі
Теги: ВПО, оренда житла, субсидія
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up