Новини

Розгортається мережа малої та середньої когенерації

USAID – Ukraine через Проект енергетичної безпеки у співпраці з командою Міністерства, Комітетом ВРУ з енергетики та ЖКП, НКРЕКП розгортає мережу малої та середньої когенерації – одночасного вироблення електро- та теплової енергії на підприємствах теплопостачання.

Когенераційні установки генерують електроенергію в першу чергу для власного споживання. Це дозволяє містам мати безперебійне теплопостачання в умовах аварійних або планових відключень електроенергії. Вироблена електренергія може відпускатись в мережу для інших споживачів, що  дозволить зменшити  її дефіцит  у пікові години.  Уже 80  таких установок розподілено для підприємств в 21 областях.

«Теплопостачальне підприємство в Харківській області отримало 6 КГУ у березні. Після обстрілів 22 березня всі установки продовжили генерувати теплову та електроенергію для живлення об’єктів критичної інфраструктури та потреб споживачів багатоквартирних будинків. Розподілена генерація – це потужний інструмент для підвищення стійкості систем централізованого теплопостачання, підтримки об’єднаної енергосистеми» – зазначив  міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Загалом закуплено 91 установку для 32 міст України та двох університетів. Запуск всіх їх, потужністю від 50 кВт до 1500 кВт, забезпечить стабільне теплопостачання для понад мільйона мешканців багатоповерхівок та близько  тисячі  соціальних об’єктів незалежно від відключень електроенергії.

Коментарі
Теги: електро-, одночасне вироблення, теплова енергія
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up