Новини
Сьогодні
19.06.2024
18.06.2024

Розширення можливості для допомоги малозабезпеченим і заохочення до повернення в Україну

Новини
232 переглядів

Уряд прийняв постанову, яка розширює можливості призначення допомогти малозабезпеченим, щоб родини, які опинились у ризику бідності, могли активніше нею користуватися.

Зокрема, раніше  така допомога не могла призначатися, якщо в родині є працездатні особи, які не працюють, або за них не сплачувався ЄСВ протягом попередніх трьох місяців перед зверненням. Це унеможливлювало отримання такої допомоги родинами ВПО, які перемістились і втратили роботу, а також українців, які повертаються з-за кордону після тривалого перебування там.

Відтепер цю ситуацію змінено. Оскільки уряд має на меті підтримати ВПО та українців, які повертатимуться із-за кордону та ще не встигли працевлаштуватись і не мають власних джерел доходів, допомога призначатиметься на шість місяців: для родин, що повернулись в Україну після тривалого (понад 90 днів поспіль) перебування за кордоном, навіть якщо в них є працездатні непрацюючі особи, які не сплачували ЄСВ; для родин ВПО, які внаслідок переміщення не працювали або не сплачували ЄСВ.

Водночас, аби сприяти поверненню українців до економічно незалежного життя, виплата допомоги поєднується з інструментами стимулювання до працевлаштування. Так, якщо в родині ВПО чи мігрантів, які повертаються, є працездатні особи, які не працюють, після призначення допомоги вони мають протягом двох місяців сприяти своїй економічній самостійності – або працевлаштуватись, або стати на облік в центрі зайнятості, аби  там допомогли знайти роботу, чи, за потреби, пройти перенавчання та перекваліфікацію.

Допомога малозабезпеченим призначається тим родинам, у яких сукупний розмір доходів не перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї  (для працездатних осіб це – 55% прожиткового мінімуму (1665.4 грн), для дітей – 140 % ( віком до 6 років – 3 588,2, від 6-18 років – 4 474,4 грн), для осіб, які втратили працездатність – 100% (2361 грн). Допомога розраховується як різниця між рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом.

Коментарі
Теги: ВПО, допомога, малозабезпечені
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up