Новини

Розвиток індивідуальних освітніх траєкторій

Лайфстайл, Новини, Освіта
112 переглядів

Верховна Рада ухвалила в другому читанні Закон про розвиток індивідуальних освітніх траєкторій.

Ним передбачено «вступ на галузь» – студенти зможуть навчатися на міждисциплінарній програмі, яка передбачає вибір спеціальності не одразу, а після одного або півтора року навчання. Запроваджується індивідуальний темп навчання: студенти контрактної форми зможуть самостійно визначати тривалість навчання в університеті. Вони матимуть змогу закінчити 4-річну бакалаврську програму за три роки або поєднувати навчання з роботою і завершити необхідні 240 кредитів ЄКТС за 6-8 років.

Визнання результатів навчання здійснюватиметься на програмах академічної мобільності та за формальною, неформальною чи інформальною освітою. Це актуально для студентів, які поєднують навчання в українських ЗВО та за кордоном.

Також закон наблизить українську систему вищої освіти до європейських стандартів. Цьому сприятимуть такі зміни для ЗВО: більша автономія й можливість самостійно визначати інструменти для досягнення встановлених стандартом компетентностей з нерегульованих спеціальностей. Вибіркових дисциплін стане більше.

Стандарти вищої освіти оновлюватимуть упродовж наступних місяців – у них з’явиться більше вибірковості, що допоможе збільшити конкуренцію в університетах. Відтепер викладачі інноваційних курсів отримають більше можливостей, а студенти – вищу якість освіти.

Для таких регульованих спеціальностей, як право, медицина, правоохоронна діяльність тощо, будуть детально визначені вимоги до компетентностей та результатів навчання. Для них передбачено державні кваліфікаційні іспити.

Коментарі
Теги: Реформа вищої освіти
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up