Новини

Ринкові справи під особливим прицілом

Архів
15 переглядів

У міськвиконкомі відбулась нарада з керівниками міських ринків, де обговорено дотримання правил торгівлі на них та забезпечення благоустрою територій.

Чи не найбільше зауважень було до роботи госпрозрахункового ринку, який перевантажений, потребує зонування торгівлі різноманітними товарами.
Тут торгують продуктами, які не пройшли належної експертизи, в тому числі, виготовленими в Польщі та Білорусії, консервацією приватного виробництва тощо. В. о. начальника управління держпродспоживслужби Мирослав Романишин наголосив, що молодняк птиці, сезон якого невдовзі розпочнеться, слід продавати на спеціально виділених рядах з обов’язковим дотриманням санітарно-епідеміологічних вимог.

На ці зауваження у директора ринку Ігоря Федоришина були свої аргументи. Так, зонування ринку практично неможливе, бо чимало точок, відведених під торгівлю одним товаром, перепродані. Вказувати ж їх власнику, чим торгувати, керівництво ринку не має права. Як і штрафувати за торгівлю продуктами, які не пройшли експертиз, чи в недозволену місці. Це мали би робити представники муніципальної поліції. Однак заступник міського голови Лариса Кулікова, яка вела нараду, відзначила, що ця поліція не повинна перебирати на себе обов’язки з контролю за порядком на ринку, які за правилами торгівлі надані їх адміністраціям, які можуть надати місце лише при наявності у продавця висновку лабораторії ветсанекспертизи.

Директор такої міжрайонної лабораторії Надія Лозовицька відзначила, що їхні працівники не повинні ходити та відбирати проби продукції. Направляти продавців на проведення експертизи товару – обов’язок адміністрації ринку. Через брак спеціалістів та обладнання не облаштована лабораторія на ринку на вул.Ковельській, біля будинку 107.

Поточний ремонт ринку та окремих його павільйонів цього року продовжиться, а оновлення фасаду ринку невдовзі обговорять з архітекторами.
Були зауваження й до роботи ринку «УСВ». Там теж торгують сільгосппродукцією, що не пройшла експертизу, без належних документів, зокрема, домашньою консервацією.

У одному з кіосків реалізують продукти італійського виробництва. А продукція на ринках повинна відповідати українським стандартам якості, мати українське маркування. Для поліпшення благоустрою на ринку «УСВ» планують оновити фасад, провести ремонт асфальтового покриття та бордюр.

На «Речовому ринку», зі слів директора Сергія Крищука, передбачене генеральне прибирання, фарбування фасадів павільйонів, демонтаж арки при вході.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up