На головну Новини Ринок землі працює. Скільки коштує гектар і як продати землю?

Ринок землі працює. Скільки коштує гектар і як продати землю?

20

У середині жовтня Держгеокадастр підсумував перші сто днів роботи ринку землі. Попри страхи опонентів продажу землі, масового скуповування не відбулося. Українці не поспішають продавати паї, тож ділянки купують дорожче за їхню нормативну оцінку. Детальніше дізнався Центр громадського моніторингу та контролю.

Продано понад 60 тисяч гектарів

- реклама -

За даними Держгеокадастру, з 1 липня до 9 жовтня цього року в Україні відчужено 28 288 земельних ділянок загальною площею 70,57 тисячі гектарів. Більшість сільськогосподарських земель – 61,22 тисячі гектарів – передані у власність за договорами купівлі-продажу. Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва було продано 32,07 тисячі гектарів.

Як розповів міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко, середньозважена ціна за гектар ділянки для товарного сільського господарства становила 32 тисячі 857 гривень.
«Якщо брати загальну цифру всіх транзакцій по землях сільськогосподарського призначення, то середня вартість одного гектара на 9 жовтня становить 43 тисячі 879 гривень. Але якщо робимо середньозважену вартість гектара землі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, то мова йде про 32 тисячі 857 гривень. А якщо про середньозважену вартість для ведення особистого селянського господарства, то 33 тисячі гривень», – сказав Лещенко і наголосив, що ціна ділянок значно дорожча за нормативну оцінку.

За даними Держгеокадастру, найменший розмір відчуженої ділянки – 0,0004 га (у Полтавській області), найбільший – 74,28 га (у Київській).

Як продати ділянку?

Закон дозволяє всім українцям, які мають паї, продати їх. Але для цього власники повинні мати всі необхідні документи на землю. Найперше – це державний акт про право власності. На підтвердження реєстрації права власності необхідно мати також витяг (свідоцтво) з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, а на підтвердження внесення даних до Державного земельного кадастру – витяг із цього кадастру.

Інформацію про ділянку можна перевірити на сайті map.land.gov.ua. Для цього потрібно ввести у пошук її кадастровий номер.
Для продажу потрібен також витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку і звіт про експертну грошову оцінку ділянки. Вартість землі не може бути меншою за нормативну оцінку.
Продавець і покупець повинні надати свої паспорти та ідентифікаційні коди. Якщо вони у шлюбі, то слід додати нотаріально завірену згоду подружжя на укладення договору і свідоцтво про шлюб.

Для продажу власнику потрібен банківський рахунок, оскільки оплата буде здійснюватися безготівково.

Угоду про купівлю/продаж землі укладає нотаріус. Він перевіряє достовірність документів і допомагає правильно оформити угоду. Послуги нотаріуса сплачуються за домовленістю сторін.
Нотаріуси кажуть, що ажіотажу щодо продажу сільськогосподарської землі зараз немає. І наголошують, що закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям, а українці можуть придбати не більш ніж 100 га в одні руки.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

11 + один =