На головну Досліджуємо проблему Садочок у П’ятиднях закрили, але тимчасово

Садочок у П’ятиднях закрили, але тимчасово

76

Минулого тижня на редакційну пошту надійшов лист від екс-заступниці Устилузького голови та нині директорки П’ятиднівської гімназії Світлани Дубицької, який стосувався  дитсадка у селі П’ятидні, на відкритті якого у свій час побувала і наша газета. Подаємо його практично без змін.

Чому не працює дитячий садок у П’ятиднях?

- реклама -

Гарне, нове, сучасно оснащене приміщення для потреб закладу дошкільної освіти у с. П’ятидні було добудоване на початку 2020 року. У січні встановили жалюзі, шведські стінки, відеомонітори, художниця малювала казкових героїв на стінах… Завершувався проект «Реконструкція частини приміщення ЗОШ І-ІІ ст. під навчально-виховний комплекс с. П`ятидні  Устилузької громади». Позаду залишалися написання та подача пропозиції на конкурс ДФРР, розробка кошторису, його експертиза, отримання дозволів та погоджень, щотижневі звіти тощо. Як заступниці Устилузького міського голови всі ці роботи доводилося виконувати мені, щоправда «щочетвергові» фінансові звіти робив  головний бухгалтер. Без похвальби, але з чистою совістю можу запевнити: зроблено доброякісно та в установлені строки.

1 лютого перерізано жовто-блакитну стрічку – садочок готовий до прийому вихованців. Лишилося отримати дозвіл на введення об’єкта в експлуатацію. На той час я уже виграла конкурс на заміщення вакантної посади директора Школи с. П’ятидні та 10 лютого була призначена на цю посаду.

У квітні,  вже директором школи,  на вимогу міського голови  підготувала та подала в міську раду заяву та акт для здачі об’єкта в експлуатацію. Міська рада долучила необхідні додатки та подала документи в ДАБІ. Там зробили зауваження до деяких документів та надали опис для їх усунення. Ці зауваження, мабуть,  працівники виконавчого комітету поклали у «довгу шухляду». Бо з вересня 2021 року із владних кабінетів громади шириться інформація, що садочок будуть закривати тому, не підготовлено необхідних документів.

Але погляньмо правді у вічі. Цей  проект реалізовувався за кошти Державного фонду регіонального розвитку (6,4 мільйона гривень – загальна вартість робіт), технічний нагляд здійснював департамент регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Волинської ОДА, проплати йшли через казначейство. Вважаю, що якби мною були допущені помилки у веденні документації, то технічний нагляд зупинив би будівництво, а казначейство – проплати. Два роки вже не працюю в міській раді, за  цей час  об’єкт не ввели в експлуатацію.

Проект називався не «будівництво нового», а «реконструкція приміщення школи». Не потрібно відводити земельну ділянку під приміщення ДНЗ. Така юридична особа не може сама функціонувати – це цілісний майновий комплекс зі школою. Чому з 1 вересня 2021 року виникли проблеми? Тому що комунальним закладам надано фінансову автономію, тобто відкрито казначейські рахунки для кожної установи окремо. П’ятиднівська гімназія своїми коштами не може здійснювати забезпечення потреб іншої юридичної особи. Та й виділяти у бюджеті гімназії асигнувань для оплати електроенергії іншої юридичної особи (дитячого садка) міська рада не мала права.

Заклад дошкільної освіти с. П’ятидні рішенням сесії потрібно ліквідувати як юридичну особу і зробити структурним підрозділом П’ятиднівської гімназії (згідно зі  ст. 31 Закону України «Про повну загальну середню освіту»). Поки буде тривати двомісячний термін, необхідний для законного переведення працівників, слід вносити зміни у дозвільні документи та подавати їх у ДАБІ повторно. До речі, послуги з підготовки документів для здачі об’єкта в експлуатацію можуть надавати відповідні організації.

Хотілося б іще нагадати, що протягом чотирьох років, працюючи заступником міського голови, я брала участь у роботі над 38 проектами на загальну суму близько 28 млн. грн (не враховуючи 16 дитячих майданчиків), супроводжувала їх реалізацію та виготовляла необхідні будівельні та дозвільні документи. В усіх закладах освіти та в багатьох закладах культури громади проведено ремонти та реконструкції завдяки реалізації цих проектів. Отож ті звинувачення,  які кидають і  мій бік,  вважаю безпідставними і  надуманими.

Я ж зі свого боку не маю наміру терпіти неправдивих звинувачень, що не найліпшим чином  позначаються на репутації керівника закладу освіти,  а залишаю за собою право звернутися із позовною заявою до суду для захисту своєї честі і ділової репутації.

Світлана ДУБИЦЬКА.

За коментарем ми звернулися до голови Устилузької територіальної громади Віктора Поліщука й отримали офіційну відповідь:

1 лютого 2020 року відбулось відкриття закладу дошкільної освіти на 2 групи в селі П’ятидні. Приміщення, у якому розмістився дитячий заклад,  утворилося в результаті проведення реконструкції ЗОШ І-ІІ ступенів під навчально-виховний комплекс. Процес здачі реконструйованого приміщення затягнувся в часі, оскільки виникли проблеми з отриманням дозвільних документів на нього.     

Оскільки не було дозвільних документів на експлуатацію новозбудованих приміщень, що утворились в результаті проведення реконструкції школи під навчально-виховний комплекс, та, відповідно, можливості здійснення освітньої та господарської діяльності в цих приміщеннях, сесія Устилузької міської ради 19 жовтня прийняла рішення щодо припинення юридичної особи- П’ятиднівський заклад дошкільної освіти Устилузької міської ради шляхом ліквідації. Після отримання повного пакету документів і здачі приміщення в експлуатацію, робота закладу дошкільної освіти буде відновлена або як окремої юридичної особи, або як структурного підрозділу П’ятиднівської гімназії.

Також Віктор Поліщук розповів, що робота дошкільного навчального закладу призупинена його розпорядженням з 1 вересня. За два тижні до сесії, на якій розглядали рішення про ліквідацію, голова ТГ зустрівся з колективом садочка та батьками його вихованців, змалював ситуацію і запропонував рішення на період, поки робота закладу буде призупинена. Відтак дітей перевели в дитсадок в Устилузі, де є достатньо місць, а завдяки допомозі керівника ТзОВ «П’ятидні» Валерія Діброви вдалося організувати їхнє щоденне довезення в садочок та додому. Працівників закладу після сесії, відповідно до законодавства, буде попереджено у двомісячний термін про звільнення. Після цього вони зможуть стати на облік у центрі зайнятості, а коли вся документація щодо дитсадка буде приведена у відповідність до чинного законодавства, буде знову набрано штат.

Тож влада просить жителів П’ятиднівського старостинського округу з розумінням і терпінням поставитися до  ситуації, яка склалася, й запевняє, що докладає всіх зусиль, щоб в найкоротші терміни відновити діяльність дошкільного навчального закладу у селі.

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

19 − три =