Новини

Сергій Крижановський: «Я прагну робити те, чого не робить жоден інший хірург в Україні»

Архів
91 переглядів

Сергій Крижановський щойно вийшов з операційної МЦ «Боголюби». Дещо стомлений, але задоволений, адже кільком людям він сьогодні допоміг стати здоровішими і повернутися до яскравого повноцінного життя. Він – єдиний в Україні хірург, який лікує варикозну хворобу за унікальною методикою.

– Як людині, яка бажає позбутися варикозу, знайти хорошого хірурга?

– Насамперед пацієнт має довіряти тому лікарю, у якого планує лікуватися. Друга моя рекомендація – неодмінно запитати лікаря, чому він рекомендує ту чи іншу методику, чому він вважає, що саме ця методика буде найефективнішою? На скільки часу він прогнозує максимальний ефект? Яка ймовірність рецидиву?

Якщо лікар насправді не до кінця впевнений у методиці, яку пропонує застосувати, ви це помітите. Якщо лікар впевнений у тому, що він робить, він обов’язково розповість про всі позитивні і негативні сторони кожної методики, яку запропонує. Бо у кожній  з них є свої плюси і мінуси. І чесний порядний лікар має про це відверто розповісти.

Ви єдині в Україні робите таку унікальну операцію як гемодинамічна корекція CHIVA. Чому ви почали застосовувати цю методику?

– За фахом я хірург екстреної допомоги, ургентний хірург. Мені завжди це подобалося. Але згодом почав працювати приватно. В інституті Шалімова опанував методику УЗД судин у одного з найкращих діагностів і судинних хірургів України. Це дуже важливо – не просто бачити картинку УЗД судин, а й аналізувати її, мислити як хірург, розуміючи всі процеси і зв’язки.

Раніше пацієнтам із варикозною хворобою  видаляв вени. Задумувався про застосування лазера, але бачив, що після цієї методики досить швидко виникають рецидиви. Я хотів досягати кращого результату, прагнув розвиватися.

Якось друг запросив мене до Києва в Інститут кардіології на семінар, присвячений УЗД судин і невідомій нам на той час методиці CHIVA. І ми поїхали. Під час семінару познайомилися з людиною, яка, власне, винайшла і розробила методику гемодинамічної корекції  CHIVA. Це французький професор Клод Франческі.

Ця людина за декілька годин перевернула мої знання про венозну патологію догори дриґом. Я побачив мудрість у словах професора і вирішив, що хочу опанувати нову методику.

Невдовзі я звернувся до Клода Франческі, і він скерував мене на навчання до свого найкращого учня. Поїхав до нього в Італію навчатися. Професор також приїздив до мене із Франції в Італію, аби разом зі своїм учнем передати свій досвід. Можу сказати, що мені пощастило навчатися у топ-спеціалістів й оперувати безпосередньо у тій клініці, де роблять дуже багато операцій методом  CHIVA, куди пацієнти з’їжджаються з усієї Європи.

– У чому принципова відмінність  CHIVA від інших методик лікування варикозної хвороби?

– Усі методики лікування варикозу, які нині застосовують (лазер, електричний струм, введення склерозантів або клею, венектомія) передбачають травмування або видалення вен. А все, що зазнає травми, організм перебудовує. Так, якщо ми забираємо вени в одному місці, організм розширює їх в іншому. І тому варикоз повертається, виникає рецидив захворювання. Таким чином, видаляючи вени або травмуючи їх, ми не сильно впливаємо на ситуацію.

Гемодинамічна корекція CHIVA – єдина методика, яка дозволяє позбутися варикозу без руйнування вен. Тож організму не треба перебудовуватися, венозній крові не треба шукати обхідні шляхи, тому варикоз не повертається. Ефект після CHIVA найдовготриваліший, і це доведено.

– Що можете сказати про методику CHIVA із власного досвіду? Які вона дає результати?

– Застосовую методику CHIVA вже п’ятий рік. За цей час прооперовано понад 400 пацієнтів. За минулий рік у Луцьку у МЦ “Боголюби” ми зробили близько ста операцій.

І можу сказати однозначно: результати дуже хороші! Це не означає, що ніколи не було рецидивів чи  абсолютно всі  операцій пройшли ідеально. Але 99,9 відсотка  пацієнтів одразу після операції були максимально задоволені її результатом. Рецидивів зараз після застосування CHIVA точно менше, ніж було тоді, коли  видаляв вени.

Адже видалення вен – це серйозна травматична методика, яка вимагає шпиталізації, після якої пацієнти відчувають біль, деякий час не можуть нормально ходити, змушені змінювати звичний спосіб життя. Застосування лазера, електроструму і клею – менш травматична методика. Після неї пацієнт також може одразу встати і піти. Але там є великий мінус – швидкі рецидиви. І про це людей не завжди попереджають.

Що, на вашу думку, важливо для судинного хірурга?

– Не зупинятися на досягнутому. Я постійно вчуся, мені подобається різносторонньо розвиватися як лікарю, рости. Аби глибше розуміти процеси в організмі,  вивчаю не тільки судинну хірургію, а й загальну, а також терапію, онкологію, ревматологію, травматологію, ортопедію та багато іншого, адже все це тісно взаємопов’язано. Щоб бути «вузьким» спеціалістом, треба мати дуже «широку» базу і глибокі знання у різних галузях. Не менш важливо стежити за новаціями у медицині. Зрештою, мені це подобається, адже за своєю суттю я є новатором.

Зараз опановую технологію лікування варикозу вен тазу, що допоможе ефективніше боротися із непліддям, тазовим болем та іншими проблемами. В Україні поки цього ніхто ґрунтовно не робить, тому це для мене є викликом. Але  не шукаю легких шляхів, хочу зробити щось важливе, зробити щось краще, зробити те, чого не робить в Україні ніхто. Зробити так, щоб люди були щасливі.

Луцький р-н, с. Тарасове, вул. Лісова, 1б

тел.: (0332) 20-07-02

(099) 44-55-404

(067) 851-79-38

e-mail:bogolubu@gmail.com

www.bogolybu.com.ua

Інна СЕМЕНЮК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up