Новини

Сесія міської ради: Шестигодинне засідання із мирним протестом

Архів
17 переглядів

Майже шість годин із перервою на півгодини тривала чергова сесія міської ради. За майже повноцінний робочий день депутати спромоглись розглянути понад чотири десятки питань. Цього разу, окрім традиційних суперечок та емоційних висловлювань, відбувся ще й невеликий мирний протест місцевих активістів, котрі завітали до сесійної зали, перервавши тим самим засідання.

Після дискусії про зняття окремих питань з порядку денного, під час якої депутати розмахували паперами із законами та регламентом міської ради, врешті, приступили до розгляду запитів та депутатських звернень. Депутат Сергій Радкевич озвучив запит щодо водовідведення на вулицях Ломоносова та Винниченка, які регулярно підтоплює. Про критичну ситуацію із кадрами у ТМО, зокрема про нестачу реаніматологів та офтальмологів, у своєму запиті до начальника управління охорони здоров’я ОДА, розповів депутат Ігор Шевчук.

Цілу низку запитів підготував на сесійне засідання Руслан Мороз – переконував, що володимирчанам варто дозволити встановлювати індивідуальне опалення та навіть допомагати фінансово за кошти місцевого бюджету, а також нагадав колегам, що в міській гімназії досі не відремонтовано спортивний зал, де кинулась пліснява.

Своє занепокоєння так званими «безхазяйними» мережами висловив депутат Ярослав Жук, а його колега по фракції Олег Тимосевич озвучив запит до першого заступника міського голови з вимогою визначити відповідальних за дитячі майданчики в місті, котрі нині не перебувають ні на чиєму балансі.

Сесію перервали активісти

Під час чергового запиту Ярослава Жука, котрий пропонував оновити склад теперішнього міськвиконкому, чию роботу він вважає не завжди дієвою, до зали завітала непрохана делегація близько двох десятків громадян на чолі із активістом Тарасом Сватком.

Річ у тім, що на сесію буцімто мало виноситись питання будівництва багатоповерхівки в історичній частині міста,  зокрема на вулиці Соборній, що впритул знаходиться біля пам’ятки національного значення «Городище «Вали»». І хоча це питання, зрештою, зняли з порядку денного, втім, небайдужі активісти таки прийшли під стіни міської ради, аби  висловити тим самим свій протест. Як зазначив Тарас Сватко, питання будівництва будинку уже вдруге намагались «протягнути незаконним шляхом», адже перша спроба була зроблена ще у 2016 році. Але тоді, після розголосу у соцмережі, його також було знято.

«А в чому незаконність дій міської ради?» – обурився «нашокраївець» Руслан Мороз. Мовляв, депутати мали  розглянути питання зміни цільового призначення земельної ділянки, адже власник на це має повне право. Та як пояснив Тарас Сватко, порушення законодавства у тому, що на сайті  міськради було опубліковано одне рішення, а депутатам було роздано кардинально інше. Зокрема, під час останнього засідання земельної комісії було змінено проект рішення. На цей закид відреагував голова комісії Григорій Цаль-Цалко, котрий пояснив, що проекти, які публікуються на сайті, в процесі розгляду комісій, можуть змінюватись, а відтак порушення у цьому немає.

Аварійна площа та мільйони на бруківку

При розгляді проекту рішення про внесення змін до міського бюджету на 2019 рік  у багатьох депутатів виникло ряд зауважень, пропозицій та запитань. Зокрема, із запропонованого кошторису найбільше претензій було до суми 3 мільйони 450 тисяч гривень, котрі повинні піти на нову бруківку у парку Слов’янському. Як зазначив депутат Максим Климюк, складається враження, що благоустрій у нашому місті асоціюється виключно з бруківкою, тому витрачати такі значні суми на нове покриття у парку, в той час коли ще є безліч неасфальтованих вулиць, на його думку, недоцільно.

Такої ж думки і депутатка Віра Сєргєєва, котра зауважила, що в парку в першу чергу потрібно осушити болото, розчистити чагарники, оновити зелені насадження та подумати про загальну концепцію розвитку улюбленого місця відпочинку містян, куди зараз соромно привести гостей. «Десять ялинок з одного боку, вісім лип з другого – це і є увесь парк?» – обурювалась депутатка.

Що входить у суму 430 тисяч гривень, які планують витратити на ПКД на реконструкцію площі Героїв? – поцікавився «самопомічівець» Олег Тимосевич у головного міського комунальника Віктора Фіщука. Як пояснив начальник управління ЖКГ, ці кошти підуть на цілий комплекс робіт: геолокацію території з визначенням місць, де знаходяться старі підвали, розроблення концепції площі з візуалізацією та документацію на заміну мереж. Усього на реконструкцію площі, котра має понад 8 тисяч метрів квадратних, передбачається 10 мільйонів 700 тисяч гривень.

Міський голова Петро Саганюк також звернув увагу депутатів на проблему площі Героїв, де стоїть аварійна п’ятиповерхівка. В такому ж стані ще один житловий будинок на вулиці Івана Франка. Така ситуація змушує очільника міста заборонити усі масові заходи на площі, особливо із заїздом великовантажної техніки. Отже для ярмарків та інших подібних традиційних заходів невдовзі доведеться шукати інше місце.

Щодо коштів на бруківку для парку «Слов’янського», більшість депутатів пристала на пропозицію Петра Саганюка – вилучити цей пункт з проекту рішення, а майже півтора мільйони гривень направити у резерв.

Вчетверте не відпустили депутата

Проект рішення про дострокове припинення повноважень депутата Андрія Хілінського уже вчетверте розглянули місцеві обранці на сесії міської ради. Від серпня 2017 року місцевий обранець не відвідує  сесійні засідання у зв’язку із погіршенням стану здоров’я. Відповідну заяву про складання свого мандату Андрій Хілінський написав ще два роки тому, але колеги-депутати так і не підтримали цього рішення.

«Нехай працює!», – зазначив Руслан Мороз. А голова  комісії з питань соцзахисту населення та у справах учасників бойових дій та членів їх сімей Надія Замрига відмітила, що депутат, хоч і не ходить на сесії, але засідання комісій відвідує, тому сказати, що він не виконує своїх обов’язків, не можна. «Вибачте, колеги, але так як у нас проходить сесія, то йому, певно, гидко бути тут присутнім», – підсумувала очільниця  комісії.

Проти дострокового припинення повноважень виступила і депутатка Світлана Федонюк, котра зауважила, що робити це без його присутності не можна. Отож, більшість депутатів не підтримали проект рішення, залишивши Андрія Хілінського чинним депутатом.

Окрім цього, на сесійному засіданні було створено декілька комунальних  підприємств: «Володимир-Волинську стоматологічну поліклініку» та ДНЗ №3 «Сонечко». Також затверджено до кінця року роботу Державного реєстру виборців виконавчого комітету міської ради, встановлено туристичний збір, внесено зміни до ряду міських програм та винесено рішення із низки земельних питань.

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up