35 питань з «різним» було винесено на 17-у сесію міської ради, що тривала три години. Як і на попередніх засіданнях, знову тут сперечалися та дискутували, а деякі депутати навіть вдавалися до словесних образ.
Перш ніж затвердити порядок денний, заслухали депутатські запити, який надійшло до десятка. Так Сергій Радкевич, голова місцевого «УКРОПу» звернувся щодо реконструкції тротуарів на вулицях Ковельській, Зимнівській і Устилузькій, просив комунальників розрівняти землю біля тих, де покладено нову бруківку і посіяти траву. Ярослав Жук від «Самопомочі» запропонував, щоб для депутатів організували навчання із земельних питань, також назвав прізвища посадових осіб з ПТМ «Теплокомуненерго», які, за його словами, не маючи досвіду роботи і знань, тут працюють. Інформацію про петиції (скільки їх надійшло і які результати) просила оприлюднити у ЗМІ Віра Сєргєєва, котра ще озвучила запит до начальника міського відділу поліції Михайла Бобика з проханням надрукувати у газеті «Слово правди» звіт про криміногенну ситуацію, зокрема про грабежі, їх кількість та результати розкриття. Хоч і зверталася раніше, але і досі не вирішилось питання про перевезення дітей зі Степанівки до міських шкіл. Депутат Олег Венгер оприлюднив запит, аби налагодити харчування дітей у ЗОШ № 2 – з цієї проблемою до нього звернулися батьки учнів, котрі нарікають на завищені ціни у шкільній їдальні, де також продають вироби, заборонені для реалізації у таких закладах.
Більшість із цих запитів депутати прийняли і перейшли до розгляду інших питань, знявши одне і доповнивши їх ще п’ятьма. Так, депутат від Радикальної партії Сергій Барщевський просив підтримати звернення до Президента України, Верховної Ради і КМУ щодо необхідності підняття розміру пенсій не нижче рівня фактичного прожиткового мінімуму, а Ірина Мельник від «Свободи» звернулася, аби заборонили представникам шоу-бізнесу, котрі здійснюють свою бізнесову діяльність, проводять концерти та беруть участь у інших заходах на території РФ, проводити у місті концерти та інші розважальні заходи.
Депутати проігнорували рішення про заборону виступів артистів. При внесенні до порядку денного депутат від «Самопомочі» Олег Тимосевич зазначив, що проект рішення не був розглянутий на засіданні профільної комісії. Якщо він і набере достатню кількість голосів, однаково не матиме юридичної сили, бо концерти відбуваються у будинку культури, який належить району. Натомість міський голова Петро Саганюк нагадав, що проект уже розглядали у міській раді і там зверталися в СБУ, аби отримати список таких артистів. Свою думку висловив депутат від БПП «Солідарність» Валентин Вірковський, зазначивши, що таке рішення уже є на рівні держави, його має контролювати СБУ, а не депутатська комісія, яка і не зможе це робити, бо не має достатньо інформації про виступи артистів. Тим, що у місцевій пресі друкують оголошення про транспортні перевезення у міста Росії, обурювався однопартієць Тимосевича Ігор Мацюк.
Допомога для військових. Обговорили депутати і внесення змін до міського бюджету на 2017 рік та до програми економічного і соціального розвитку міста на 2016-2017 роки, зокрема про підтримку учасників АТО та військової частини. Для їхніх потреб з міського бюджету планують виділити 500 тисяч гривень. Усі депутати проголосували за це, окрім Ярослава Жука, котрий переконував, що військовими має опікуватися Міністерство оборони, яке і повинно їм допомагати. Це особиста позиція Жука, а не «Самопомочі», зазначила Віра Сєргєєва. Депутат Василь Сусік пояснив, що у законі прописано: міська влада зобов’язана підтримувати військові з’єднання, які розташовані на її території, але і у Міністерстві оборони повинні довести до ладу землі й майно, що перебувають у їхній власності й є у місті. Деякі депутати пропонували 300 тисяч гривень, які планують використати на ремонти доріг, спрямувати на встановлення дитячих майданчиків. Ірина Мельник озвучила думку, аби за ці гроші відремонтували східці й фасад в історичному музеї. У розмову втрутився обласний депутат Костянтин Зінкевич, котрий прибув на сесію зі своїм колегою Олексієм Панасюком, повідомивши, що таке звернення вже є в обласній раді. Валентин Вірковський апелював до певних служб, аби ті визначили, де ще потрібно встановити дитячі майданчики, його підтримали більшість депутатів.
Не поставили «задовільно» бюджетній комісії. Гостра дискусія, що тривала більше години виникла у ході обговорення звіту про роботу депутатської комісії з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку, підприємництва та регуляторної діяльності, яку очолює колишній свободівець Сергій Коба. Заслухавши звіт, Ярослав Жук визнав роботу комісії на «одиницю». Між ним і Сергієм Кобою виникла полеміка. До неї долучилися депутати з «Самопомочі», які і собі критикували звіт гголови комісії та особисто його позицію. Кілька разів депутати голосували за те, щоб прийняти звіт за основу, це лише їм вдалося за третім разом.
Просили втручання поліції. У ході голосування про роботу бюджетної комісії депутат від «Самопомочі» Олег Тимосевич звернувся до представника поліції, аби звернули увагу на розбіжності у проектах рішень на сайті міської ради, які за його словами не збігаються з тими, які попередньо роздали депутатам.
Дали «відставку» депутату від ВО «Батьківщина. На засіданні минулої сесії депутати вже голосували за складання повноважень Олега Ковальчука, який написав заяву за власним бажанням, але більшість його не підтримали. Однак нині депутати «виправили» ситуацію і достроково припинили повноваження колеги.
Підтримали інвестора. Рішення про надання згоди на поділ земельних ділянок на території цукрового заводу дасть можливість запрацювати новому інвестору, який приноситиме щомісяця не менше 30-и тисяч гривень у місцевий бюджет, пояснив заступник міського голови, секретар міськради Олег Свідерський. Також депутати затвердили положення «Про призначення стипендій «Майбутнє Володимира» – обдарована молодь замість 300 гривень отримуватиме 500, умови конкурсу на відзначення премією міської ради «Успішний педагог», підтримали звернення щодо збільшення оплати праці у сфері охорони здоров’я, збільшення медичної субвенції на 2017 рік, дали дозвіл на створення і опублікування списків недобросовісних учасників торгів через систему «Прозоро».
Звіт про діяльність ПТМ «Теплокомуненерго» відтермінували. Два рази голосували депутати про слухання звіту директора «Теплокомуненерго» про фінансово-економічні результати за минулий рік та про проходження опалювального періоду й вирішили його відтермінувати до завершення опалювального сезону. Також не підтримали народні обранці й проект рішення про заходи щодо поліпшення фінансово-економічного стану «Теплокомуненерго», автором якого був Олег Тимосевич.
Не вельми коректні слова. Вони прозвучали від голови фракції об’єднання «Самопоміч» Віри Сєргєєвої, котра озвучила умови конкурсу «Успішний педагог», який передбачає відзначення переможців преміями міської ради. Вона звернулася до заступника голови депутатської комісії з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку, підприємництва та регуляторної діяльності Миколи Савельєва, котрий вніс поправки до конкурсу, зазначивши, що деякі положення викличуть негативні відгуки у педагогів. Підтримала Віру Сергєєву депутат від «УКРОПу» Світлана Федонюк, й більшістю проголосували за це рішення.
Ще у «різному». Депутат Валентин Вірковський звернувся до керівника управління праці та соцзахисту населення з проханням пришвидшити створення у місті реабілітаційного центру для дітей з особливими потребами. На що начальник цього управління Олександр Смикалюк повідомив, що це питання розглядатиметься на засіданні, яке відбудеться на початку травня. Ігор Мацюк зазначив, що у сферах освіти і медицини працюють пенсіонери, котрі не вміють користуватися комп’ютерами, то, можливо, для них треба провести навчання, і ще хотів знати, коли закінчать ремонт тротуарів на вулиці Зимнівській.
Тетяна АДАМОВИЧ.