Новини

Сесія районної ради: Буде конкурс на кращий проект опорної школи

Архів
28 переглядів

На позачерговій сесії районної ради, що відбулася 2 червня, депутати розглядали два питання, по яких  доповідала начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Оксана Бігун. І якщо перше – про призначення почесних стипендій районної ради і райдержадміністрації кращим учням шкіл району за другий семестр  депутати прийняли без заминки, то розгляд другого супроводжувався  гарячими дискусіями.

Депутати одноголосно затвердили порядок денний і не озвучили жодного запиту. А розглядаючи питання  про проведення районного конкурсу на кращий проект опорної школи, засперечалися, бо не усі погоджувалися, аби район мав опорні школи. Особливо протестували  депутати від ВО «Свобода».

Оксана Бігун коротко розповіла, що зміниться в освіті, якщо у районі буде створена опорна школа, що стане центром освітнього округу. Це  насамперед дасть можливість оптимізувати мережу загальноосвітніх навчальних закладів, поліпшаться умови для здобуття доброякісної освіти, запрацює допрофільна підготовка, а старшокласники матимуть можливість поглиблено вивчати улюблені предмети. Ці реформи зобов’язує реалізовувати Міністерство освіти і науки України.

Першопрохідцям держава надає значні кошти на поліпшення матеріально-технічної бази навчальних закладів, а це кілька мільйонів гривень. Приміром, у нашій області уже є 12 таких шкіл. Недавно наші освітяни їздили переймати досвід на Турійщину, де  працює опорна школа. Там за два з половиною мільйона гривень – стільки виділено державних коштів – повністю осучаснено предметні кабінети, значно поліпшилася  матеріально-технічна база навчального закладу. То чому б і нам не скористатися такою можливістю, переконувала депутатів Оксана Андріївна, але, вочевидь, деякі з них її не чули, бо питання обросло суперечками і жвавими дебатами.

Зокрема, Вікторія Середа від ВО «Батьківщина» була проти таких опорних шкіл. Як і всі «свободівці», а Петро Козлюк просив депутатів не голосувати, бо таке нововведення, на його думку,  призведе до скорочення навчальних закладів у районі. Йому заперечив Василь Люлька, котрий рекомендував брати приклад з європейської освіти. Ігор Антощак дорікнув «свободівцям», що ті живуть за принципами колишньої радянської системи, й хоча, за його словами, у ній не все було погано, але у цім випадку не треба боятися реформ.

Деякі депутати висловили думку, що реформуючи освіту, держава  хоче віддати навчальні заклади громаді. То хто ж платитиме зарплату педагогам, може місцеві громади? –  запитував Павло Пилипюк («УКРОП»), а  позапартійна Віта Принда хотіла знати, чи від освітньої  реформи не збільшиться кількість вчителів, які стануть безробітними?

Голова РДА Наталія Василець пояснила, що створення опорних шкіл у фінансовім питанні дублює  об’єднані територіальні громади: хто раніше взявся за цю справу, той отримав більшу допомогу. Й звісно освітню субвенцію ніхто не відміняв, отож, як і раніше, педагоги отримуватимуть зарплату від держави. Депутат Андрій Оніщук звернув увагу: мова йде про проведення районного конкурсу на кращий проект опорної школи, а не про її створення. То чого ж виникла ця полеміка?

Крапку в дискусіях поставив голова райради Роман Гук, котрий виніс це питання на голосування – 18 депутатів з 22-х проголосували «за». Відтак, до 14 червня навчальні заклади району, які відповідають вимогам про освітній округ, подадуть заявки на участь у конкурсі на кращий проект опорної школи.

У «різному» депутат Василь Люлька просив районне керівництво направити лист в Іваничівську селищну раду, аби і звідтіля клопотали про виділення державних коштів на ремонт дороги від Рогожан до шахти «Бужанська», бо частина шляху належить сусідньому району. Його звернення підтримали всі депутати.

Тетяна АДАМОВИЧ.

Коментарі
Теги: опорні школи, освітня реформа, район, сесія районної ради, Тетяна Адамович
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up