На позачерговій сесії районної ради, що відбулася 2 червня, депутати розглядали два питання, по яких  доповідала начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Оксана Бігун. І якщо перше – про призначення почесних стипендій районної ради і райдержадміністрації кращим учням шкіл району за другий семестр  депутати прийняли без заминки, то розгляд другого супроводжувався  гарячими дискусіями.

Депутати одноголосно затвердили порядок денний і не озвучили жодного запиту. А розглядаючи питання  про проведення районного конкурсу на кращий проект опорної школи, засперечалися, бо не усі погоджувалися, аби район мав опорні школи. Особливо протестували  депутати від ВО «Свобода».

- реклама -

Оксана Бігун коротко розповіла, що зміниться в освіті, якщо у районі буде створена опорна школа, що стане центром освітнього округу. Це  насамперед дасть можливість оптимізувати мережу загальноосвітніх навчальних закладів, поліпшаться умови для здобуття доброякісної освіти, запрацює допрофільна підготовка, а старшокласники матимуть можливість поглиблено вивчати улюблені предмети. Ці реформи зобов’язує реалізовувати Міністерство освіти і науки України.

Першопрохідцям держава надає значні кошти на поліпшення матеріально-технічної бази навчальних закладів, а це кілька мільйонів гривень. Приміром, у нашій області уже є 12 таких шкіл. Недавно наші освітяни їздили переймати досвід на Турійщину, де  працює опорна школа. Там за два з половиною мільйона гривень – стільки виділено державних коштів – повністю осучаснено предметні кабінети, значно поліпшилася  матеріально-технічна база навчального закладу. То чому б і нам не скористатися такою можливістю, переконувала депутатів Оксана Андріївна, але, вочевидь, деякі з них її не чули, бо питання обросло суперечками і жвавими дебатами.

Зокрема, Вікторія Середа від ВО «Батьківщина» була проти таких опорних шкіл. Як і всі «свободівці», а Петро Козлюк просив депутатів не голосувати, бо таке нововведення, на його думку,  призведе до скорочення навчальних закладів у районі. Йому заперечив Василь Люлька, котрий рекомендував брати приклад з європейської освіти. Ігор Антощак дорікнув «свободівцям», що ті живуть за принципами колишньої радянської системи, й хоча, за його словами, у ній не все було погано, але у цім випадку не треба боятися реформ.

Деякі депутати висловили думку, що реформуючи освіту, держава  хоче віддати навчальні заклади громаді. То хто ж платитиме зарплату педагогам, може місцеві громади? –  запитував Павло Пилипюк («УКРОП»), а  позапартійна Віта Принда хотіла знати, чи від освітньої  реформи не збільшиться кількість вчителів, які стануть безробітними?

Голова РДА Наталія Василець пояснила, що створення опорних шкіл у фінансовім питанні дублює  об’єднані територіальні громади: хто раніше взявся за цю справу, той отримав більшу допомогу. Й звісно освітню субвенцію ніхто не відміняв, отож, як і раніше, педагоги отримуватимуть зарплату від держави. Депутат Андрій Оніщук звернув увагу: мова йде про проведення районного конкурсу на кращий проект опорної школи, а не про її створення. То чого ж виникла ця полеміка?

Крапку в дискусіях поставив голова райради Роман Гук, котрий виніс це питання на голосування – 18 депутатів з 22-х проголосували «за». Відтак, до 14 червня навчальні заклади району, які відповідають вимогам про освітній округ, подадуть заявки на участь у конкурсі на кращий проект опорної школи.

У «різному» депутат Василь Люлька просив районне керівництво направити лист в Іваничівську селищну раду, аби і звідтіля клопотали про виділення державних коштів на ремонт дороги від Рогожан до шахти «Бужанська», бо частина шляху належить сусідньому району. Його звернення підтримали всі депутати.

Тетяна АДАМОВИЧ.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

2 − 2 =