Новини

Сесія районної ради: звіти голів району, кошти на оборону та підтримка блокади

Архів
34 переглядів

Протягом чотирьох годин тривав розгляд двадцяти трьох питань порядку денного на першій у цьому році сесії районної ради, яку вже традиційно не оминули дискусії та дебати. Найбільше часу було приділено першим двом питанням, котрі стосувались звітів голови райради Романа Гука та голови райдержадміністрації Наталії Василець про проведену роботу у 2016 році.
Традиційно їх розгляду передували депутатські запити. Нагадала про свої попередні запити ще одним щодо ремонту дороги Суходоли-Володимир-Волинський депутат від ВО «Батьківщина» Вікторія Середа. Вона також озвучила проблему доїзду суходільських студентів до Нововолинська та ремонту дороги у селі Дігтів. «Укропівка» Віта Принда подала запит щодо земельних ділянок для учасників АТО у Хобултові, адже це чи не єдина сільська рада в районі, де через земельний конфлікт бійці АТО не можуть скористатись своїм законним правом. Депутат Василь Люлька запропонував збільшити фінансування на пільгове протезування зубів, адже до нього звернувся інвалід ІІ групи, котрий чекає своєї черги ще з 2011 року.
Після голосування за депутатські запити заслухали звіт голови районної ради. Роман Гук підбив підсумки роботи райради за період його очільництва – з листопада 2015-го по грудень 2016 року. Він навів статистичні дані роботи ради – кількість депутатів, засідань, комісій, прийомів громадян та звернень; нагадав про головні заходи, які проводила районна влада у минулому році – військово-туристичний зліт «Юний патріот» та «Юність», фестиваль «Український коровай сузір’я»; навів основні фінансові показники району. Так, торік забезпечено виконання по всіх місцевих бюджетах, а районний бюджет виконано на 103,3 відсотка. На 10 відсотків зросли власні надходження до бюджету завдяки змінам у системі міжбюджетного регулювання.
Очільник районної ради повідомив також про подані пропозиції інвестиційних проектів, що реалізуватимуться у 2017 році за рахунок коштів обласного фонду регіонального розвитку. Сюди належать: капітальний ремонт санвузлів РБК, заміна вікон та вхідних дверей у ЗОШ І-ІІ ступенів села Верба, а також капітальний ремонт Оваднівської одинадцятирічки. Згадав Роман Гук і про болючі питання ремонту доріг та автоперевезень у районі, які, з його слів, перебувають на постійному контролі ради. З цього приводу було підготовлено ряд клопотань до депутатів обласної ради, Служби автомобільних доріг, а також налагоджено постійний діалог з перевізниками. Голова районної ради подякував депутатам за активну позицію у розв’язанні проблем громади та висловив сподівання на подальшу злагоджену співпрацю.
У звіті голови райдержадмістрації про підсумки роботи прозвучало чимало цифр та статистики, які були підкріплені демонстрацією слайдів із графіками та діаграмами, котрі відображають фінансові та інші показники життєдіяльності району, а також із зображеннями об’єктів, де торік були проведені ті чи інші роботи. Наталія Василець детально зупинилась на податково-бюджетній політиці району, розвитку підприємництва, агропромислового комплексу, земельних ресурсах, промисловості, утримання мережі доріг, будівництва житла, освіті, культурі, соціальному захисті, зайнятості населення та інших аспектах життя територіальної громади.
Очільниця РДА зазначила, що у зв’язку із обмеженнями районного та місцевих бюджетів впродовж 2016 року проводилась активна робота із залучення коштів державного, місцевого бюджетів та міжнародних донорських організацій для реалізації інвестиційних проектів. Так, в економіку району разом з об’єднаними громадами вкладено більше 33 мільйонів гривень – це у шість разів більше, аніж у 2015 році. Завдяки залученим коштам вдалось реалізувати ряд важливих соціальних проектів: реконструкцію шкіл у селі Бубнів та в Устилузі, частини приміщення Зимнівського будинку культури та дитячого садка села Зоря. Крім цього у селах району та об’єднаних громадах встановлено 18 дитячих майданчиків, завершено реконструкцію будинку культури під ДНЗ у селі Заріччя, проведено заміну вікон у Березовичівській школі, а також ще чимало об’єктів, яких не перелічити на одній газетній шпальті.
Найбільше запитань до очільників району та нарікань на їхню роботу було у депутатів від фракції ВО «Свобода». Петро Козлюк поцікавився у Наталії Василець кількістю осіб, котрі перебувають на обліку у центрі зайнятості, Ганна Фурман дорікнула тим, що у новому Зарічанському ДНЗ майданчик для прогулянок знаходиться поруч із трасою, а також не вирішеною залишається проблема із вакантною посадою директора РБК. Очільник фракції ВО «Свобода» Павло Карпюк назвав звіти керівників району лише «сухою констатацією фактів», оскільки, на його думку, у звіті мали б прозвучати особисті досягнення посадовців.
На захист голів виступила запрошена на сесію головний спеціаліст Міжрегіонального управління Нацдержслужби у Волинській та Рівненській областях Олена Кучмук, яка зазначила, що публічні звіти посадових осіб повністю відповідають Закону «Про державну службу», де йдеться про те, що керівники повинні звітувати про свою роботу, а не про досягнення. Крім цього, структура звіту чітко прописана наказом Нацдержслужби.
У підсумку, усі депутати, окрім фракції ВО «Свобода», проголосували за те, аби взяти звіти голів райради та райдержадміністрації до відома. Не підтримали свободівці і рішення про преміювання голови та заступника голови райради, адже вважають їхню роботу недостатньою.

Ще одна дискусія виникла в ході обговорення районної програми матеріально-технічного забезпечення військових частин А1008, А 4308 та військового комісаріату на 2017-2020 роки. Деякі депутати не могли зрозуміти звідки у проекті взялась сума у майже півтора мільйона гривень, коли на бюджетній комісії розглядали на 800 тисяч меншу. Як з’ясувалось, рішення доопрацьовували у зв’язку із листом заступника голови обласної ради, у якому органам місцевого самоврядування рекомендують передбачити кошти на територіальну оборону.
Крім цього, депутати райради прийняли ряд програм та змін до деяких з них – зокрема проголосували за програми безоплатної правової допомоги населенню району на 2017-2018 роки, висвітлення діяльності органів районної влади засобами масової інформації, а також внесли зміни до програм розвитку фізичної культури і спорту, освіти і реформування системи закладів для дітей-сиріт та до районного бюджету на 2017 рік. Одностайно проголосували депутати за звернення до вищих щаблів влади із підтримкою торговельної блокади та засудженням спроби її силового розгону, а також за звернення щодо блокади банків із російським капіталом.

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Теги: звіт, Наталія Василець, район, районна рада, Роман Гук, сесія, Тетяна Ізотова
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up