Новини

Ще три  громади з району і міста  перейшли доПЦУ

Архів
6 переглядів

   За даними з онлайн-карти переходу громад до юрисдикції Православної церкви України, на початок цього тижня Волинь уже випереджає Вінничину, таких храмів у нас 65.

Звичайно, цю цифру поповнюють і церкви нашого району. Першими у списку стали громади сіл Бобичі й Вощатин, перейшли в українську церкву також прихожани Свято-Миколаївської громади села Черчичі. Настоятелі цих храмів були проти.

Минулого тижня про таке про своє рішення заявило ще три громади.

Спочатку мешканці села Суходоли. Зборам передувало обговорення ініціативи, було зібрано 428 підписів, з них по два проти і утримались. Настоятель Свято-Семеонівського храму отець Іван Драган, який служить там уже 29 років, не відразу погодився з парафіянами, згадував тичинівське «На майдані коло церкви революція іде…» і дорікав, що люди не хочуть чути слів пастора. Але суходільці таки переконали священика – він наголосив, що давно за українську церкву, тож далі лишатиметься зі своєю паствою.

Велелюдні збори відбулись і в будинку культури села П’ятидні. Головував на них обласний депутат і директор товариства Валерій Діброва. Усім дали висловитись, однак думок проти і не було. Згадали деякі віхи з історії свого села: до 1939 року, ще за Польщі, у церкві богослужіння проводилось українською мовою, то чому нині сумніватися, якою має бути церква?

Свого часу громаді доводилось «воювати» за сільський храм, врешті, прихожани Київського патріархату змушені були молитись в окремій хатині. Нині ж усі люди і справді об’єднались, усі 328 одноголосно висловились за українську церкву, разом із собою покликали і священика, отця Петра Широчука. Він не відмовився. За словами учасників зборів, після оголошення рішення про приєднання до ПЦУ зал стоячи аплодував цьому, із радісними вигуками, дружелюбно й мирно розходились.

Тривожніше виглядала ситуація з міським храмом преподобного Агапіта Печерського, що діє при володимир-волинській лікарні. Громада більшістю голосів також виявила бажання приєднатись до ПЦУ, а напередодні недільної служби в інтернеті з’явилась інформація про тиск на настоятеля храму отця Миколу Рижука, про можливі провокації були попереджені правоохоронні структури. Поліція чергувала коло церкви, підтримати вибір парафіян прийшли також патріотично налаштовані городяни.

   Під час богослужіння отець Микола пояснив позицію громади. Звертаючись до тих, хто не згідний із ним та громадою, настоятель храму нагадав, що у місті є інші церкви РПЦ, «ходіть туди і не чіпайте нашу общину». Він висловив надію, що всі таки колись об’єднаються, бо «наша сила тільки в соборності».

Священик собору Різдва Христового, капелан, отець Ігор Бігун привітав парафіян храму, вручив отцю Миколі відповідний указ від єпархії про прийняття громади до  ПЦУі підкреслив, що нині усі подаємо одне одному руки, «блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться».    Завершили богослужіння, співаючи «За Україну, за її волю, за честь і славу, за народ…»

Світлана КОШИРЕЦЬ.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up