На головну Новини Ще жодній людині у дровах не відмовили

Ще жодній людині у дровах не відмовили

621

Зустрітись із головною лісничою ДП «Володимир-Волинське лісомисливське господарство» Наталією Козій нас спонукав дзвінок нашого читача, депутата Устилузької міської ради Степана Сіжука.

«Чому працівники лісового господарства як районного, так і місцевого рівня не працюють над тим, щоб зупинити хворобу лісового короїда, чому не проводяться санітарні вирубки пошкоджених дерев? Ліси сохнуть. Люди готові допомогти лісникам, тим паче усім потрібні дрова на опалювальний сезон», – запитує Степан Сіжук і каже, що озвучував уже це питання на сесії Устилузької міської ради.  «То вони після цього кільком людям дров дали, і на тому кінець».

- реклама -

   – Наталіє Миколаївно, чи погоджуєтесь, що лісгосп веде недостатню боротьбу із короїдом?

– У 2019 році нашим підприємством було проведено санітарно-оздоровчих заходів на площі понад тисячу гектарів. В тому числі на 622 гектарах ліквідовано вибірковими санітарними рубками ділянки, пошкоджені верхівковим короїдом. Із цим шкідником нелегко боротися, та казати, що ми нічого не робимо, неправильно.

До речі, верхівковий короїд пошкоджує тільки хвойні породи, тож коли хтось показує на всохлу нібито від нього березу – помиляється. Не тільки в Україні, а й у Польщі та Білорусі єдиним методом боротьби з ним на даний момент є вирубка. Причому ми не ріжемо, де хочемо. Щоразу спочатку проводиться обстеження ділянок, готуються необхідні дозволи.

Багато люди звертаються до нас з приводу верхівкового короїда в Лудині. Але цей ліс не наш. Колись він був у користуванні у фермерському господарстві Колача (16 га і зараз у них лишається), нині переданий на баланс облдержадміністрації. Повноважень на цій території  щось вирішувати не маємо. Біля села Дарницьке у постійному користуванні ДП «Володими-Волинське ЛМГ» лише один квартал, у ньому вже відведена ділянка для вирубки. Ми в свою чергу писали клопотання про передачу цих лісів, площею 556 гектарів, лісгоспу. Наразі питання передачі лісів ще не вирішено.

   – Степан Сіжук пропонує своєрідну допомогу лісівникам у заготівлі пошкодженої деревини на дрова самими громадянами. Чи таке можливо?

– Ні. У його зверненні в Устилузьку міську раду, яке скерували до нас, якраз і йшлося про те, щоб люди їхали в ліс і самотужки заготовляли дрова. Однак лісосічні роботи відносяться до робіт із підвищеною небезпекою. Згідно з вимогами правил охорони праці, на такі роботи залучаються спеціально навчені люди, які мають посвідчення вальника лісу, необхідний дозвіл, які пройшли інструктаж і офіційно оформлені. До роботи з підвищеною небезпекою ми не мамо права допустити будь-кого, це порушення, за охорону праці у кожному лісництві відповідає лісничий, ніхто не захоче брати на себе таку відповідальність. Адже не дай Бог якийсь нещасний випадок. Тому заготовляємо ліс або своїми штатними бригадами, або це роблять приватні підприємці, які надають саме такі послуги.

   – У такому разі яка процедура отримання дров? У зверненні ідеться про те, що не всім охочим їх виділено.  

– У 2019 році для населення ми реалізували 3988 метрів кубічних паливних дров. Запевняю вас, що всі, хто до нас звертається, дрова отримують. Так і у тому списку, про який говорить пан Сіжук і ініціатором якого він був, значилось 15 чоловік – усі їм дрова виділено. Але його особисто у тому списку не було.

Слід зазначити, що дрова не роздаються безкоштовно – навіть з деревини, пошкодженої короїдом. Проводиться їх реалізація. Просто декому здається, що якщо деревина пошкоджена, то можна отримати її безплатно. Ні. Ми, згідно з лісовим законодавством, спеціальні ділянки відводимо, там відбувається санітарна вирубка. І дрова реалізовуються або безпосередньо з ділянки, або коли йдеться про продукти побічної переробки, як-от обрізки – з території лісопромислового комплексу. Людина пише заяву, їй видають наряд і з ним і чеком про оплату вона вже їде в зазначене місце.

Зауважу також, що ми не забезпечуємо завантаження і доставку дров до будинку замовника. Покупці повинні самі передбачити, чим будуть їх забирати і хто їм буде допомагати вантажити. Видана деревина проходить через електронний облік, що підтверджує її легальне походження.

   – Які нині ціни на дрова?

– Вартість деревини першої групи, а це дуб, граб, ясен, береза, – 340 гривень за метр кубічний, другої (сосна і вільха) і третьої (осика, тополя, верба) груп – 310 гривень.

Нехай люди звертаються. Ми ще жодному у дровах не відмовили.

Світлана КОШИРЕЦЬ.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

12 − 6 =