На головну Господарюємо Щеплювати плодові дерева можна навіть взимку

Щеплювати плодові дерева можна навіть взимку

Запитуйте-відповідаємо

2235
Фото decor-garden.com.ua

Віталій ЛЮТНІК, садівник, с. Володимирівка:

– Щеплювати плодові дерева можна у будь-яку пору, навіть взимку. Але найліпше починати це робити у березні: спершу подивіться на бруньки – вони мають достатньо набубнявіти, але не розпуститися. Для прищепи можна використовувати вегетативно-розмножену з маточника, або сіянці: «антонівки» – для яблунь, дикого абрикоса, аличі – для кісточкових, вишні – для черешні, айву – для груш.

- реклама -

Є багато способів щеплення – бічне, на кору без поздовжнього розрізу, за кору і в кору, але найбільш поширене – з боку стовбура прищепи. Це – окулірування і щеплення у бічний зріз. Окулірувати можна кількома способами: трикутним щитком, віконцем, кільцем, дудкою або вприклад. Живець і підщепу (або вічко) для щеплення беруть від молодих дерев. З них видалять всю незрілу частину і нарізають невеликими пагонами по 40-70 сантиметрів. Дерева зерняткових і кісточкових, з яких знімають живці, або вічка, не повинні бути старші шести років. Якщо необхідно замінити дерево іншим сортом, то щеплення роблять на рівні 20-30 сантиметрів від ґрунту. Якщо ж необхідно прищепити тільки одну гілку, то зверху і з боків проріджують верхні – це дає можливість щепленому живцю добре розвиватися.

Потепліє – найперше обробіть персики

Борис МИШКО, садівник, с. Федорівна:

– Як тільки-но потеплішає і зійде сніг, найперше обробіть персики, бо вони потерпають від місцевих погодних умов і найчастіше хворіють: скропіть їх трьохпроцентною бордоською рідиною – це розчин води з мідним купоросом і вапном, розпустяться бруньки – однопроцентною, після цвітіння – «хорусом» або «світчем», а кожні два тижні – ще від «кучерявості». Не забудьте про ягідники й молоді саджанці: їх обробіть карбамідом.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

двадцять − девять =