Новини

Що читати у квітні?

Лайфстайл
313 переглядів

Насправді в наш час люди читають дуже багато – новини, повідомлення, улюблені блоги в Інтернеті… Але книги ніщо не замінить. Пропонуємо добірку книг, які варто прочитати.

Світлана Талан – сучасна українська письменниця, володарка відзнаки «Золотий письменник України». Авторка написала понад сорок романів у яких реальні історії із життя.  «..напоїть землю вологою, аби можна було з новими силами зустріти зелену і квітучу весну. Лише час не дрімає, не спить, віє, неминуче спливає, відлічуючи прожиті роки» – це рядки з її нового роману «Душа Ніколь».

Ніколь – за професією скульпторка. У молоді роки одружилася й народила доньку, але розлучилася. Особисте життя так і не склалось. Але іскра, яка ледь жевріла, стала  незгасним вогнем між Ніколь та її колишнім коханням. Однак минуле повернулося із приголомшливою  звісткою. Потрібно вибирати: виправити колишні помилки чи жити щасливим майбутнім.

Ще одна нова книга від Золотої письменниці України «Осіння весна».

Марія – шкільна вчителька. Мама двох маленьких дітей і дружина Романа, з яким живе за звичкою, та аж ніяк не через кохання. Її молодість минає у сірості, й так само, мабуть, мине все життя. Без пристрасті й почуттів.

Проте одного дощового дня її  погляд помічає Олександра. Випадкова зустріч  стає для неї подихом весни у осінніх буднях. Між Марією й Олександром починаються гарні стосунки. Але чому її весна скінчилася так швидко і чи відродиться знову? Хто хоче прочитає, а якщо ні – здогадуйтесь самі.

У квітні минуло 106 років, як помер  письменник Іван Нечуй-Левицький, автор видатних творів «Кайдашева сім’я», «Маруся Богуславка», «Микола Джеря». Він жив у бідності та скінчив життя у київській богадільні. Його твори ми читали у школі, проте зараз вони набувають нового значення, особливо роман «Хмари». У повісті розкривається історія студентів. В їхньому житті трапляється все: навчання, мрії, зустрічі, вечірки, дискусії, танці, залицяння, одруження.

«Україну жде погана перспектива в Росії, перспектива темна, як ніч, і тільки нові українські інтелігентні національні сили світять в тому темному будущому часі, як зірниця ранком».

«Ми встріли в академії студентів з усієї Росії. Великоруський синод ще попереду, нiж уряд, спостерiг iдею русифiкацiї, i для того вiн велiв у академiях мiшати українцiв з руськими студентами. Тим-то в Київську академiю пруть семiнаристiв з Костроми, Архангельська, з Волги й Сибiру, мiшаючи їх з киянами, полтавцями, одесцями й iншими i посилаючи українських семiнаристiв до Москви й Петербурга, котрi, одначе, не мають охоти туди їхати».

«Все давнє українське лежало десь глибоко пiд землею, рядом з могилою Сагайдачного, а над землею роєм вилися попiд деревом чужi люди з чужої далекої сторони, з чужою мовою, з чужим духом, нагнанi бог зна звiдкiль, щоб загнати ще глибше в землю нашу старовину i новину i поховати її навiки».

Детальний опис життя  другої половини 19 століття дає можливість краще пізнати історію України, зрозуміти, як і чим жила молодь того часу.

Олена Печорна вперше створила роман за мотивами життя реальної жінки, який має назву «У затінку земної жінки». Сучасна життєва історія переплелася із витоками Другої світової війни. Чи допоможе журналістці Жанні історія незламної і чуйної Франциски вийти на світло із затінку власних сумнівів? Авторка запевняє: «Серце, сповнене надії, вкаже шлях». Щоб не опустити руки та знайти оте загадкове жіноче щастя, про яке мріє кожна земна жінка…

Чому навіть найрозумніші, найуспішніші та найпривабливіші жінки не завжди розуміють вчинки чоловіків? На думку Стіва Харві – автора книжки «Діяти як жінка, думати як чоловік», проблема полягає в тому, що жінки звертаються за порадами до інших жінок, хоча варто було б частіше радитись із чоловіками. Стів Харві надає можливість  отримувати відповіді на різні  питання.  Цю книжку обов’язково слід прочитати, аби дізнатися, що насправді думають чоловіки про стосунки з жінками.

Отож читати   книги в наш час  – це  достойний  і правильний вибір. Читання  допомагає боротися зі стресом, тривогою і поганим настроєм. Книга здатна одночасно  розслабити, відволікти від проблем. Також читання – це прекрасний спосіб психологічного омолодження.

Тетяна ГІЛЕВИЧ,

бібліотекарка   бібліотеки-філії №2 

Коментарі
Теги: книги, новинки, поради
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up