Новини

Що ховали у війну мури володимирської в’язниці

Архів
38 переглядів

22 червня 1941 року увійшло в історію нашого краю нападом гітлерівської Німеччини на сталінський Радянський Союз. Після  цього стрімкого наступу німців почався масовий розстріл в’язнів, заарештованих за політичними статтями, в усіх в’язницях Західної України. Не оминули звірства і криваві розправи жодного міста, де на той час розміщувалась в’язниці НКВС: Львів, Луцьк, Золочів, Дубно, Бережани, Івано-Франківськ, Тернопіль..  У цей список потрапив  і Володимир-Волинський.

В’язниця, яка була споруджена у 1891 році, стала місцем утримання українських патріотів – людей, котрі хотіли жити у власній державі. У горнило чекістів потрапили представники української інтелігенції, польські офіцери та їхні сім’ї. Лише останніми роками на території городища ексгумувано останки 2736 людей і перепоховано на місцевому кладовищі.

Та  і досі  про  цю в’язницю відомо дуже мало. Ми по крихтах збираємо відомості про неї, аби усе зібране згодом систематизувати та видати книгу.

Адміністрація державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир» звертається до мешканців міста та району: якщо вам відомі будь-які факти пов’язані з Володимир-Волинською в’язницею, у ній перебували ви чи ваші рідні, ви носили туди передачі, просимо поділитися цими спогадами.

Звертайтеся за адресою: вул. Ковельська, 29,  телефон 3-89-89.

  Орися ВОЗНЮК,

 науковий співробітник  заповідника  «Стародавній Володимир».

Коментарі
Теги: "Стародавній Володимир", історія, Володимир-Волинська в'язниця, Орися Вознюк, спогади
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up