2023 рік був іще одним роком, який Володимир-Волинська міська територіальна громада прожила в умовах війни. Перед органом місцевого самоврядування стояло завдання не лише долати виклики, пов’язані із війною, а й забезпечувати поточну життєдіяльність міста. Попри воєнний стан, вдалося утримати не лише стабільне функціонування інфраструктури, а й розвивати громаду: проведено низку ремонтних робіт у закладах комунальної власності, придбано нове обладнання для лікарні, відремонтовано майже два десятки вулиць. Детальніше про це у звіті міського голови.
Підтримка ЗСУ, обороноздатності та цивільний захист населення
Одним із першочергових завдань місцевої влади, як і у 2022 році, була і лишається турбота про наших воїнів, захисників державного суверенітету та членів їхніх сімей. Протягом року з місцевого бюджету постійно надавалися субвенції для придбання необхідного для наших захисників за запитами військових підрозділів. Загалом з бюджету громади виділено 309 мільйонів гривень субвенцій для забезпечення потреб 14-ї бригади, 6-го прикордонного Волинського загону, 39-го зенітного ракетного полку, 100-ї бригади ТрО, зокрема для 55-го батальйону, а також Національної гвардії України, військової частини А4638, для СБУ, Нацполіції та підрозділу ДСНС.
Окрім наданої підтримки коштом місцевого бюджету, громада допомагала захисникам і завдяки волонтерству. Так, упродовж року працівники виконавчих органів Володимирської міської ради, комунальних підприємств, закладів освіти, культури та спорту неодноразово передавали свій одноденний заробіток на потреби ЗСУ. До цих донатів долучались і кошти, зібрані на благодійних заходах.
Чимало зроблено торік і для безпеки населення. Найпростішими укриттями забезпечено усі садочки і усі заклади загальної середньої освіти, окрім ліцею ім. О. Цинкаловського. Завдяки ремонтним роботам з розширення укриттів заклади дошкільної освіти тепер можуть приймати більшу кількість дітей.
Протягом 2023 року з місцевого бюджету профінансовано ремонт і утримання захисних споруд цивільного захисту у громаді на загальну суму 7,2 мільйона гривень, будівництво захисної споруди для ліцею профінансовано на суму 4,7 мільйона гривень. Одним із головних завдань у 2024 році буде будівництво цього укриття та введення його в експлуатацію.
Бюджет та фінанси
За 2023 рік до бюджету міської територіальної громади надійшло мільярд 210 мільйонів 132,3 тисячі гривень. У тому числі до загального фонду мільярд 181 мільйонів 953 тисячі гривень, з яких мільярд 9 мільйонів 830 тисяч гривень – це надходження за власною доходною базою.
У структурі власних надходжень загального фонду найбільшими бюджетоутворюючими податками в 2023 році були податок на доходи фізичних осіб та єдиний податок. Надходження до бюджету громади у порівнянні з 2022 роком зросли на 40,7 мільйона гривень. Власні доходи загального фонду бюджету зменшились на 55,9 мільйона гривень через припинення надходжень «військового» ПДФО з 1 жовтня.
Власні надходження до спеціального фонду бюджету становили 27,9 мільйона гривень, що у 3,8 раза більше уточненого плану на рік та у 2,2 раза більше надходжень 2022 року.
Видатки бюджету громади становили мільярд 392 мільйонів 485 тисяч гривень, в тому числі за рахунок загального фонду – 834 мільйони 885 тисяч та 557 мільйонів 600 тисяч гривень за рахунок спеціального фонду бюджету.
Основна частина бюджетного фінансування в 2023 році була спрямована на освіту, охорону здоров’я, соціальний захист, житлово-комунальне господарство і ремонт доріг, міжбюджетні трансферти.
Зокрема, видатки на освіту у 2023 році становили 323,5 мільйона гривень. Через недостатній обсяг освітньої субвенції було додатково виділено 15,6 мільйона гривень на заробітну плату педагогам. Видатки на охорону здоров’я становили 65,2 мільйона гривень. На соціальний захист та соціальне забезпечення спрямовано 49,7 мільйона гривень. Протягом звітного періоду на житлово-комунальне господарство та поточний ремонт доріг було використано 148,2 мільйона грн.
Дія на території країни воєнного стану спонукала до спрямування коштів на виконання завдань щодо відсічі збройної агресії російської федерації, забезпечення недоторканості державного кордону та захисту держави, реалізації заходів тероборони, поліпшення матеріально-технічної бази військових частин та захисту безпеки населення. Затверджено розписом на підтримку сил безпеки та оборони 309 мільйонів гривень.
У 2023 році реверсна дотація перерахована до державного бюджету в сумі 305,7 мільйона гривень, що більше позаминулого року на 303 мільйони 99 тисяч гривень.
Розвиток економіки, проєктна діяльність
До десяти найбільших платників податків Володимир-Волинської міської територіальної громади увійшли такі підприємства: ТОВ «Луцька аграрна компанія», ТзОВ «Гербор-холдинг», КП «Володимирське ТМО», КП «Володимиртепло», ПрАТ «Волиньобленерго», АТ «Волиньгаз», КЕВ, ТОВ «Фабрика ВВ», КП «Володимирський ЦПМД», філія «Володимир-Волинське ЛМГ ДП «Ліси України».
З метою підтримки стабільного функціонування малого та середнього бізнесу торік прийнятий Порядок часткового відшкодування вартості придбаних джерел резервного живлення в умовах воєнного стану. На 31 грудня 2023 року часткове відшкодування отримали 49 суб’єктів господарювання, які зареєстровані в громаді, на суму 891 тисячі грн.
Триває робота над створенням індустріального парку на території громади. Визначено переможця конкурсу на вибір керуючої компанії та укладено договір з ТОВ «Інвестиційно-керуюча компанія «Бюро інвестиційних програм»». Керуючій компанії надано у тимчасове користування на умовах оренди земельну ділянку площею 37,657 га на вул. Луцькій для створення індустріального парку.
На початку минулого року підписано угоду з переможцем конкурсу на оператора автоматизованої системи оплати проїзду компанією «Сіті Кард Систем». Нині ця фірма обслуговує валідатори у маршрутках нашого міста. Завдяки автоматизованій системі є можливість в реальному часі моніторити рух транспорту, вести облік пасажирів за категоріями, стежити, чи машини не сходять з маршрутів, що зручно як для пасажирів, так і для водіїв і перевізників.
Говорячи про проєктну діяльність, варто зазначити, що у рамках співпраці з Проєктом «ГОВЕРЛА» у 2023 році громада отримала екскаватор JCB з комбінованим ковшем вартістю понад 2,3 мільйона гривень. Крім того, з метою реагування на надзвичайні ситуації в громаді отримано потужні генератори, а також кухонне обладнання для закладів освіти і терцентру (загальна вартість отриманого майна у 2023 році – 6,2 мільйона грн). Представники громади також мають можливість безплатно брати участь у навчальних заходах різноманітної тематики.
У лютому 2023 року у Володимирі проведено школу «Підприємець з нуля» для підприємців-початківців, а також для осіб, які тільки планують розпочати підприємницьку діяльність. У червні в рамках цього ж проєкту відбувся бізнес-форум, в якому взяли участь представники бізнесу, ОМС та ГО.
Торік відновлено конкурс проєктів громадського бюджету. У результаті проведеного голосування, в якому взяли участь 1140 мешканців громади, перемогу отримали шість проєктів на суму 2,8 мідбйона грн. Ці проєкти будуть реалізовані вже після Перемоги.
Охорона здоров’я
Системна підтримка КП «Володимирське ТМО» та вкладення коштів у його розвиток з бюджету громади (упродовж 2021-2023 років виділено понад 175 млн грн) дало позитивний результат – у вересні минулого року медзаклад отримав статус кластерної лікарні. У 2023 році з бюджету громади на розвиток вторинної медичної допомоги виділено 104,9 мільйона грн. Згідно з договорами з НСЗУ надходження за 28 пакетами медичних послуг становили 165,7 мільйона грн. Основна частина коштів спрямована на придбання медикаментів, виробів медичного призначення та виплату зарплати працівникам.
Крім того, 17,7 мільйона гривень спрямовано на поліпшення матеріально-технічної бази та 11 мільйонів – на проведення капітальних ремонтів для поліпшення умов перебування пацієнтів.
Всього для зміцнення матеріально-технічної бази з різних джерел спрямовано 57,5 мільйона гривень, з них за кошти громади придбано медичне обладнання для відділення екстреної медичної допомоги на загальну суму 39,8 мільйона гривень.
У 2022 році розпочалась реконструкція приймального відділення, протягом 2023 року виконано робіт на загальну суму 20,6 мільйона гривень, у тому числі за кошти громади на 20,4 мільйона. Розпочато підготовку до реконструкції корпусу № 1 інфекційного відділення для створення реабілітаційного центру для військовослужбовців.
За кошти громади проведено капітальні ремонти системи лікувального газопостачання та замінено аварійні ліфти. За кошти підприємства здійснено капітальний ремонт відділення анестезіології та інтенсивної терапії з оперблоком, розпочато капітальний ремонт педіатричного відділення та клініко-діагностичної лабораторії.
Для військовослужбовців, які проходять лікування в стаціонарних відділеннях лікувального закладу, спрямовано 1,5 мільйона гривень на харчування. Крім того, з бюджету громади спрямовано 3,6 мільйона гривень на медикаменти та вироби медичного призначення.
Для потреб КП «Володимирський центр первинної медичної допомоги» торік з бюджету громади виділено 2,5 мільйона гривень, які використані на оплату комунальних послуг, на оплату праці медпрацівників пунктів здоров’я у селах громади, на медикаменти для хворих на рідкісні закхворювання. За кошти НСЗУ у ЦПМД придбано медичного та іншого обладнання на суму 1,2 мільйона гривень.
КП «Володимирська стоматологічна поліклініка» протягом року отримало з бюджету громади 1,02 мільйона гривень, з яких на оплату комунальних послуг витрачено 357,3 тисячі. Особлива увага приділялась пільговим категоріям громадян, відтак за рік отримали послугу з безоплатного протезування зубів 142 особи.
Також надається безплатна невідкладна стоматологічна допомога військовослужбовцям – всього за рік їх звернулось 335.
Для приведення у відповідність до санітарних і гігієнічних норм та поліпшення умов для комфортного перебування працівників і пацієнтів, у окремих кабінетах лікувального закладу проведено поточні ремонти. На такі цілі було виділено 572,9 тисячі гривень з бюджету громади.
Соціальний захист
Протягом 2023 року для забезпечення виплати різних видів допомог з державного бюджету в громаду надійшло 75,2 мільйона гривень. Державну підтримку отримало 2540 родин. З них виплати, що передбачені Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», здійснено для 1165 сімей на суму 18 мільйонів гривень.
Виконання заходів місцевої програми соціального захисту профінансовано на 17,9 мільйонів гривень ( у 2022 році ця сума становила 7,7 мільйона). Зокрема, за рахунок коштів міського бюджету проведені такі виплати: одноразову грошову допомогу жителям міста, які потрапили в скрутне матеріальне становище, виплачено 1223 громадянам на загальну суму 4,4 мільйона; грошову допомогу на лікування онкохворим та тяжкохворим дітям – 108 особам на суму 905 тисяч грн.
Одним із пріоритетних завдань є підтримка сімей загиблих військовослужбовців. Так, протягом року надавалась матеріальна допомога сім’ям загиблих військовослужбовців на розв’язання матеріально-побутових проблем, щомісячна грошова допомога для часткового покриття витрат на комунальні послуги, щомісячна фінансова підтримка дітям загиблих; матеріальна допомога сім’ям загиблих військовослужбовців, одноразова допомога на встановлення пам’ятників, відшкодування послуг з організації та проведення поховання загиблих військовослужбовців.
Програмою соцзахисту передбачені кошти для відшкодування витрат перевізникам із надання безплатних послуг перевезення пільгових категорій громадян. У 2023 році на ці цілі використано 3,4 мільйона грн.
Продовжувалась робота з ВПО, яких у громаді на 1 січня 2024 року зареєстровано 2944. У співпраці з ГО «Рокада» при виконавчому комітеті створено раду ВПО, куди увійшли найбільш активні громадяни з числа переселенців. Також у місті діє інтеграційний простір, який відкрили у приміщенні управління з гуманітарних питань, а також іще два простори у гуртожитках навчальних закладах, де мешкають ВПО.
У 2023 році продовжувала роботу благодійна їдальня на 50 осіб. Забезпечено гарячим харчуванням 93 людини, які потрапили у складні життєві обставини, та видано 4250 обідів.
Також проводиться щоквартальна видача продуктових наборів. За рік їх видано 3350 для осіб, яким виповнилося 80 років та розмір пенсії яких не перевищує п’ять тисяч грн.
Житлово-комунальне господарство
У 2023 році капітально відремонтовано 16 вулиць та провулків, п’ять проїздів, дві заїзні кишені, на що використано з бюджету громади 56,1 мільйона грн.
Майже повністю завершені роботи з асфальтування 2,5 км дороги до с. Новосілки та 1,8 км до с. Дігтів. Службою відновлення та розвитку інфраструктури у області продовжувалося влаштування тротуару на вул. Зимнівській.
Проведено поточні, ямкові ремонти на 38 вулицях і у провулках, на які використано близько 7,2 мільйона гривень. При цьому облаштовані тротуари та дворові доріжки з бруківки площею 4022 квадратних метри. Капітально відремонтовано три дворові території, іще три в роботі. На це використано майже вісім мільйонів грн. Прогрейдеровано 65 вулиць.
У межах заходів з благоустрою: проведено поточний ремонт сорока дитячих майданчиків, відремонтовано автобусну зупинку «Цукровий завод», встановлено нову сучасну на вул. Академіка Глушкова, 2, оновлено 15 контейнерних майданчиків для збору ТПВ, встановлено відеоспостереження на Федорівському кладовищі, придбано та змонтовано дві відеокамери з автоматичною фіксацією номерних знаків на вул. Устилузькій та Зимнівській.
Для поліпшення матеріально-технічної бази підприємств житлово-комунального господарства за кошти місцевого бюджету придбано: для КП «Володимиртепло» – тракторний напівпричіп, автомобіль VOLKSWAGEN, три конвеєри для навантаження щепи; для КП «Володимирводоканал» -телеінспекцію, течошукач, насоси, ємкості для води; для КП «Полігон» – сміттєвози з заднім завантаженням, міні-трактор, кілька тракторів та інше обладнання й техніку; для КП «Троянда» – автомобіль дорожній поливомийний на базі ІВЕКО, міні-трактор та вантажний бортовий автомобіль; для КП «УЖК» – подрібнювач деревини та прочисну машинку з комплектом аксесуарів.
КП «Володимиртепло» провело заміну зношених трубопроводів на сучасні енергозберігаючі загальною довжиною 556 м. Завершені автоматизація та диспетчеризація котелень на вул. Драгоманова, 20-К та вул. Луцькій, 221-К.
На котельних на вул. Луцькій,168-К та на вул. Сагайдачного,7-К завершуються капітальні ремонти із заміною газових котлів на твердопаливні. Також проводиться реконструкція тепломереж котельні на вул. Шевченка,8-К – Ковельській,12-К. Замінено мережі у центральній частині міста, а споживачі підвальних котелень на вул. Ковельській,12-К та Князя Василька,3-К підключені до котельні на вул. Шевченка,8-К.
КП «Володимирводоканал» системно дбало про відновлення мереж з водопостачання та водовідведення. Так, капітально відремонтовано водопроводи до очисних споруд протяжністю 4,7 км із забезпеченням абонентів на вул. Лобачинській у селі Заріччя послугами централізованого водопостачання.
Також збудовано новий водопровід с. Суходоли – с. Ласків протяжністю 2050 м. У ході капітального ремонту вулиці Сагайдачного від вул. Незалежності до вул. Шпитальної замінено понад 400 метрів водопроводу. В кінці грудня завершено капітальний ремонт водопроводу на вул. Володимира Великого. Прокладені каналізаційні мережі на вул. Академіка Глушкова, під’єднано 70 нових абонентів.
КП «УЖК» проведено поточний ремонт у 35 під’їздах житлових будинків, відремонтовано 720 квадратних метрів покрівель, здійснено поточний ремонт електромереж в п’яти будинках, капітально відремонтовано два підвальні приміщення, виконано низку інших робіт.
На умовах співфінансування проведений капітальний ремонт даху на вул. Луцькій, 109. У рамках реалізації програми підтримки органів самоорганізації населення, ОСББ, ЖБК проведено капітальний ремонт 16 ліфтів. Підключено ще один масив ОСН «Атовець» до мереж електропостачання.
У місті продовжує діяти «Цільова програма «Тепла оселя», що передбачає відшкодування з місцевого бюджету відсотків за кредитами, залученими ОСББ, які є учасниками програми «Енергодім».
Освіта
У 2023 році у всіх закладах освіти громади встановлено: пожежну сигналізацію, охоронну сигналізацію (тривожну кнопку), забезпечено цілодобовий відеонагляд. Постійно удосконалюється процес облаштування внутрішнього простору приміщень укриттів та закладів освіти. Завдяки співпраці зі службою ДСНС, відкрито вісім «Класів безпеки» у закладах загальної середньої освіти.
Для розвитку закладів дошкільної освіти із загального фонду місцевого бюджету спрямовано видатків 64,6 мільйона гривень. За ці кошти у дитсадках виконані такі головні роботи: у ЗДО №1 проведено капітальний ремонт горища, капітально відремонтовано ганки та частина покрівлі, утеплено фасад; у ЗДО №2 розширено укриття, де також облаштовано вентиляцію; утеплено фасад будівлі ЗДО №7, розширено укриття; у ЗДО №8 здійснено поточний ремонт укриття, де встановили систему вентиляції; у ЗДО села Суходоли утеплено фасад, облаштовано доріжку до укриття; у ЗДО Заріччя виконано поточний ремонт з влаштуванням гідроізоляції фундаменту споруди цивільного захисту.
На базі міжшкільного ресурсного центру торік створено Центр військово-патріотичного виховання для учнів ліцеїв міста. Одним з напрямків діяльності є опанування предмету «Захист України». Для цього придбано навчальне обладнання, спорядження, макети, комплекти військової форми, комп’ютерна техніка. Окрім цього, у МРЦ учні мають змогу відвідувати гуртки з вдосконалення навичок стрільби та управління квадрокоптерами, навчатися водінню автомобіля. Торік за кошти бюджету громади для центру придбано новий автомобіль.
Постійна увага приділяється зміцненню матеріально-технічної бази та проведенню поточних і капітальних ремонтів і у загальноосвітніх закладах освіти громади. Зокрема, у 2023 році проведено: капітальний ремонт харчоблоку та обідньої зали у ліцеї №1; капітальний ремонт спортивного майданчика у ліцеї №2; капітальний ремонт покрівлі у ліцеї №3; у ліцеї ім. О. Цинкаловського придбано лінгафонний кабінет та проведено археологічне дослідження майданчика, де будуватиметься укриття; розпочато капітальний ремонт спортивного майданчика ліцею ім. А. Кореневського, а також проведено поточний ремонт ряду приміщень, зокрема 3D та STEM лабораторій; у ліцеї села Суходоли проведено капітальний ремонт даху.
Чимало змін відбулось і у Центрі позашкільної освіти, де, окрім низки поточних ремонтів, утеплено дах та парапет приміщення, здійснено капітальний ремонт фасадів будівлі.
Молодіжна політика та спорт
Торік неодноразово проводилися зустрічі міського голови з членами молодіжної ради, на яких обговорено актуальні питання щодо розвитку молодіжної політики у громаді. Спільно із громадськими організаціями, молоддю проведено низку благодійних, освітніх та мистецьких заходів.
З метою забезпечення змістовного та якісного дозвілля молоді громади створено філію «Володимирський молодіжний центр» комунального закладу «Центр культурних послуг».
Важливе місце в роботі управління з гуманітарних питань відведено роботі з дітьми пільгових категорій, зокрема з сімей загиблих (померлих) військовослужбовців. Ця категорія дітей отримує кошти на придбання шкільної та спортивної форм, шкільне приладдя, а також грошові допомоги та подарунки до свят.
З метою соціальної підтримки сімей із дітьми та соціальної згуртованості за сприяння ЮНІСЕФ відкрито для дітей громади та ВПО стаціонарну локацію – точку «Спільно» у КМЦ.
За підтримки проєкту USAID «Говерла» в громаді вперше реалізовано програму стажування молоді у Володимирській міській раді, в результаті чого четверо молодих осіб мали можливість пройти стажування в органі місцевого самоврядування.
Важливу роль у формуванні здорового способу життя підростаючого покоління відіграє робота щодо поліпшення матеріально-спортивної бази. Зокрема, у 2023 році проведено капітальний ремонт бігових доріжок стадіону «Олімп», здійснено поточний ремонт приміщення спортивного залу «Космос» ДЮСШ, виконано ремонт огорожі стадіону, розпочато капітальний ремонт будівлі плавального басейну. Також придбано ряд спортивного обладнання та інвентаря.
Завдяки підтримці місцевого бюджету забезпечено участь футбольної команди «Ладомир» у чемпіонатах України серед жіночих команд з футболу та футзалу та команди ФК «Володимир» у чемпіонаті Волинської області з футболу. Торік команда ФК «Володимир» вперше взяла участь у розіграші Кубку України серед аматорських команд. А вихованці ДЮСШ ім. Олексія Зінкевича, спортивних клубів, ЦФЗН «Спорт для всіх» неодноразово ставали переможцями та призерами чемпіонатів України з різних видів спорту.
Забезпечено участь спортсменів у обласних та всеукраїнських змаганнях та конкурсах, а також проведено ряд місцевих турнірів та чемпіонатів з різних видів спорту. Зокрема у Володимирі відбувся обласний фестиваль фізичної культури та спорту, а у вересні зі стадіону «Олімп» президент Національного Олімпійського комітету України Вадим Гутцайт дав старт Європейському тижню спорту в Україні.
Розвиток культури та мистецтва
Минулого року проводились заходи зі зміцнення матеріально-технічної бази міських закладів культури. Проведені ремонтні та монтажні роботи в установах культури, зокрема: капітальний ремонт будівлі, реконструкція даху та ремонт укриття Центру культурних послуг; у будинку культури села Суходоли – реконструкція системи опалення; у клубі села Заріччя – поточний ремонт частини приміщення, що була в аварійному стані; у дитячій музичній школі – поточний ремонт з усунення аварійного стану приміщення, здійснено реставрацію будівлі та ремонт туалетів.
У дитячій художній школі проведено поточні ремонти ряду кабінетів й приміщень, усунуто аварійний стан огорожі. У публічній бібліотеці проведено заміну вікон та виконано поточний ремонт з усунення аварійного стану коридору зі сходовим майданчиком.
В історичному музеї проводилась реставрація фасадів будівлі, яка є пам’яткою архітектури місцевого значення, а також поточний ремонт експозиційних кімнат та інших приміщень.
З початку 2023 року заклади культури організували ряд мистецьких заходів для жителів та гостей міста. Велика увага приділялася благодійним акціям та ярмаркам, метою яких був збір коштів для ЗСУ.
Учні дитячої музичної школи брали участь у численних міжнародних та всеукраїнських конкурсах, де здобували призові місця. Вихованці дитячої художньої школи ім. М. Рокицького також неодноразово перемагали у міжнародних, всеукраїнських та регіональних конкурсах дитячого малюнку.
Міжнародне співробітництво
Протягом року Володимир відвідала 21 делегація закордонних партнерів. В основному вони приїжджали з метою передачі гуманітарної допомоги. Найактивнішими були Цвікау, Кентшинський повіт та Мальборк. Надходили за потребою генератори різної потужності, зарядні станції, продукти харчування тривалого зберігання, медичні ліжка, два пожежних автомобіля для військових, ВПО, лікарні, інщих установ та населення громади.
Торік укладено дві нові угоди про партнерство: з містом Мальборк (Республіка Польща) та з містом Нерсборо (Велика Британія).
На запрошення наших партнерів протягом липня-серпня 79 дітей нашої громади пільгових категорій (діти, в яких один з батьків загинув, поранений чи діючий військовослужбовець) відпочили в містах Расейняй, Ленчиця, Цвікау та у гміні Грубешів.
Разом із партнерами реалізували кілька проєктів, зокрема щодо профілактики та подолання наслідків пандемії COVID-19, у межах якого за кошти донорів закуплено медичне обладнання для мешканців місцевого терцентру соціального обслуговування.
За проєктом «Правильні дії в правильний час», який реалізовувався на умовах співфінансування, закуплено автомобіль швидкої медичної допомоги для Володимирського ТМО.
Завершено реалізацію проєкту «Готський шлях: спільна історична реконструкція та віртуальна подорож в минуле», у межах якого для історичного музею закуплено тач-панель, створено сайт та іншу цифрову й друковану продукцію на тему готів, а також проведено тематичні заходи.
У співпраці з німецьким містом Цвікау отримали підтримку від програми GIZ. Відповідно до запропонованих пакетів фінансування, першим етапом були набори інструментів, які поповнили матеріальну базу комунальних підприємств, а також підрозділу пожежної частини. Також отримано два генератори та автомобіль Citroen Jumper для КП «Полігон». Ще два автомобіля (бобкат та маніпулятор) надійдуть у 2024 році.
Це, звісно, далеко не весь перелік виконаних робіт міськими службами, комунальними підприємствами та виконавчими органами міської ради упродовж минулого року. З повним текстом звіту за 2023 рік можна буде ознайомитися на сайті Володимирської міської ради.
Та рік, що минув, – це уже історія. Нині ж працюємо над новими завданнями, долаючи нові виклики. У зв’язку із тим, що до місцевого бюджету цьогоріч не надходить «військове» ПДФО, що значно скоротило наш фінансовий ресурс, бюджет громади 2024 року має більш соціальне спрямування – забезпечення працівників бюджетних установ зарплатою, виконання соціальних програм підтримки населення, благоустрій. Жодних нових капітальних робіт не проводитимемо, лише завершимо ті, що розпочаті минулого року.
Не забуватимемо і про підтримку військових та силовиків – зокрема, на черговій сесії 29 лютого з 400 мільйонів гривень вільних лишків половину виділяємо на задоволення запитів сил безпеки та оборони. Фінансова підтримка ЗСУ буде здійснюватись і протягом року.
Ще раз підкреслю, що головними проєктами, над якими цьогоріч працюватимемо, буде укриття для ліцею імені О. Цинкаловського та реабілітаційний центр для військовослужбовців.
З вірою у ЗСУ та Божою поміччю, сподіваюся, що нам вдасться виконати усі поставлені у цьому році завдання.
Міський голова Ігор ПАЛЬОНКА