На головну Інтерв'ю Що нового принесе 2021-2022 навчальний рік?

Що нового принесе 2021-2022 навчальний рік?

67

Менш як через тиждень учні повернуться за парти, а першокласники вперше переступлять поріг школи. Чи будуть суттєві зміни у навчальному процесі, а також про ремонти у школах, ноутбуки для вчителів, меню для школярів та інші новації, які принесе цей навчальний рік розмовляємо з начальником управління освіти, молоді та спорту виконкому Володимир-Волинської міської ради В’ячеславом Петруком.

– В’ячеславе Миколайовичу, яким буде цьогорічне свято Першого вересня для учнів громади, у якому режимі воно проводитиметься, зважаючи на нинішню епідеміологічну ситуацію?

- реклама -

– Кожна школа самостійно вирішує у якому форматі організовувати свята першого та останнього дзвоників. Це можуть бути традиційні лінійки чи заходи в ігровій формі, квести. Як мені відомо, у школах громади 1 вересня заплановані урочисті лінійки лише для першокласників та випускників. 

– Чи перевірили уже готовність шкіл до нового навчального року і які з запланованих ремонтних робіт вдалося виконати? 

– 19 серпня комісія провела огляд усіх закладів освіти щодо готовності до нового навчального року. Суттєвих зауважень не було виявлено. Цьогоріч з бюджету громади було виділено значну суму коштів на кілька основних стратегічних завдань для розвитку галузі. Перш за все, фінанси спрямували для забезпечення безпеки учнів та працівників навчальних закладів – в усіх школах було облаштовано протипожежну сигналізацію та закуплено засоби пожежогасіння, провели також інші протипожежні заходи, зокрема демонтаж пластикових панелей, які колись були дуже популярними та встановлювалися у коридорах. У ЗОШ №2 спорудили новий спортивний майданчик з поліуретановим покриттям. Оскільки було виявлено деякі дефекти покриття, то представники виконавця робіт і технагляду повідомили, що воно буде повністю переукладене. Також у закладах освіти провели усі поточні ремонти. З бюджету передбачили кошти на протиепідемічні заходи: на дезінфікуючі засоби для обробки поверхонь приміщень, антисептики для рук та інше.

– У деяких громадах району сільські школи уже перейменували: 9-річки стали гімназіями, а 11-річки – ліцеями. Чи змінили назви місцеві навчальні заклади?

– Кілька тижнів тому був прийнятий закон щодо запровадження якісної профільної середньої освіти, згідно з яким має відбутися реорганізація шкіл, а не їх перейменування. Провести такі заходи потрібно до 2024 року. Наскільки мені відомо, у жодному місті Волинської області таке питання сьогодні не розв’язане. Коли вже будуть остаточно сформовані усі вимоги до ліцеїв і гімназій, тоді, звичайно, ми будемо їх дотримуватися і реорганізовуватимемо середню ланку освіти.

– На вимогу часу деякі школи впроваджують ведення електронних щоденників і журналів. Коли долучаться до такого сервісу усі місцеві заклади середньої освіти?

– Електронними щоденниками уже користуються деякі класи міської гімназії, а перехід усіх шкіл на електронні щоденники та журнали відбудеться поступово (така вимога навіть прописана у стратегії розвитку громади). Батьки та педагоги мають звикнути до такої новації. Раніше користування такими сервісами було платним, а зараз – цілком безкоштовне, але потрібне відповідне матеріально-технічне забезпечення, тобто у вчителя має бути хоча б ноутбук, бо з телефону це робити не завжди зручно. Зазначу, що цьогоріч у рамках заходів з боротьби з коронавірусом та його наслідками для педагогів шкіл громади придбають 138 ноутбуків за ціною 6 тисяч гривень кожен на умовах співфінансування. З державного бюджету профінансують 70% вартості, а міська громада покриє 30% від ціни (кошти уже було виділено сесією міської ради). Наразі Волинське обласне управління освіти та науки проводить процедуру закупівлі.

– Як зараз харчуватимуться школярі громади та коли для них почнуть готувати страви з оновленого меню?

– Із 1 січня вступив у дію новий Санітарний регламент і вимоги щодо організації харчування школярів і відносно харчоблоків. Зараз триває перехідний період. Частково у закладах освіти в нашому місті впроваджуються такі норми. Зокрема, з меню виключені сосиски, ковбаси, консерви. У деяких школах готують кілька страв на вибір і діти мають можливість обрати, чим пообідати. Провели у відповідність до норм харчоблоки, оснастили їх новою технікою, посудом, меблями (капітального ремонту потребує лише харчоблок ЗОШ №1, але там плануємо провести необхідні роботи уже наступного року). Меню з першого вересня у школах не зміниться, оскільки у січні було проведено тендерні закупівлі, визначено та укладено договори з підприємцями на харчування дітей впродовж року. Підняти ціни ми зараз не можемо, а за певними підрахунками, вартість разового харчування може становити 55 гривень. А якщо у сім’ї двоє дітей, то на обіди в школі батькам потрібно витратити 3 тисячі гривень у місяць. Це дуже висока ціна, тому ми до грудня будемо намагатися оптимізувати меню на стільки, на скільки це можливо, щоб ціна і якість були прийнятними. Оновлений перелік страв буде вже з 1 січня.

– Чи у всіх школах діють групи продовженого дня і чи можуть туди записати усіх охочих?

– У кожній школі до 16.30 працюють групи продовженого дня, а у ЗОШ №5 ім. А.Кореневського з минулого року така група працює аж до 18.00. У класі наявні ліжка, де діти можуть прилягти на денний сон, якщо втомляться. До цього навчального закладу дозволено зараховувати на навчання дітей з усього міста (навіть якщо вони проживають на території, що не закріплені за закладом освіти). Це зручно для батьків, які не можуть забирати дітей раніше. Якщо у котрійсь із шкіл групи продовженого дня не можуть прийняти усіх охочих, то батьки можуть написати на ім’я директора заяву з проханням відкрити додаткову групу. Подібна практика уже була в НВК №3-ліцей.   

– Цього року у місті запрацює школа №7. Чи набрали уже дітей у перший клас?

– Заяви на зарахування дітей на навчання у перший клас уже надійшли. Також у школу набирають учнів другого класу, оскільки минулого року набір не проводився.

– Чи відомо вам скільки педагогів уже вакциновано?

– Майже 28% педагогічних працівників уже отримали вакцину. Цей відсоток збільшується, бо щодня хтось виявляє бажання отримати щеплення. Питання вакцинації – це добровільна справа кожного, але ми закликаємо педагогів зробити щеплення, щоб убезпечити себе та учнів.

Валентина ТИНЕНСЬКА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

девятнадцять + 1 =