На головну Інтерв'ю Що передбачає новий порядок містобудівної документації

Що передбачає новий порядок містобудівної документації

47

Начальник відділу містобудування та архітектури управління містобудування, архітектури та комунальних ресурсів міськвиконкому Тарас Киба зайшов до редакції, аби розповісти про новий порядок розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації, який набрав чинності з 1 вересня цього року, а ми принагідно розпитали його і про інші будівельні справи у нашому місті.

  • То що нового передбачено цим порядком у містобудівній документації, що діє вже два місяці?

Зміни, які внесені до нього згідно з постановою уряду № 926 від 1 вересня цього року, стосуються насамперед розробки детальних планів територій. Якщо це здійснюється у межах території населеного пункту, то такі плани мають розроблятися на «структурно-планувальні елементи, які мають цілісний планувальний характер» (житлові райони, мікрорайони, квартали нової забудови, території комплексної реконструкції тощо). За межами населеного пункту детальні плани розробляються на окрему територію з певним функціональним використанням або на кілька таких територій, у тому числі і для розміщення окремого об’єкта будівництва.

- реклама -

За спрошеною системою серед містобудівної документації можна лише отримати будівельний паспорт на індивідальний житловий будинок, для цього треба мати тільки право власності на земельну ділянку і ескіз майбутньої забудови, написати заяву у ЦНАП, де за десять днів можна вже отримати такий паспорт.

Усі ж інші документи вимагають значно більше зусиль. Якщо ви до своєї квартири хочете, скажімо, добудовати комірину площею метр на метр, то вам вже знадобиться не будівельний паспорт, а знадобиться такий набір документів, як заледве і не для зведення багатоповерхового будинку.

Щоб виписати всі необхідні для цього містобудівні умови і обмеження, якраз і потрібен генеральний або детальний план забудови. Якщо раніше, до 1 вересня, людина хотіла щось добудувати, то їй надавався відповідний дозвіл, розроблявся детальний план – і добудовуйте собі на радість. Тепер же уряд своєю постановою так оновив згаданий порядок, що на одну, окремо взяту, ділянку у межах населеного пункту розробляти детальний план не можна. Щоб щось добудувати до квартири, треба детальний план території розробляти на цілу вулицю або принаймні частину однієї і частину – іншої. Не ми задаємо такі правила гри на місцевом рівні, вони визначені законодавцем. А ми не можемо знати наперед, як буде розвиватися та чи інша вулиця.

  • Це виходить заледве не антиреклама перспектив будь-якої добудови. А якщо я хочу, скажімо, звести окремий магазинчик на своїй земельній ділянці?

Щоб це зробити, потрібен детальний план території на всю вулицю або її частину. Враховуючи так ситуацію, ми пробуємо об’єднувати замовників містобудівної документації, якщо їхні потенційні об’єкти знаходять неподалік один від одного, тоді і платою вони скидатимуться на ці проекти.

Таким чином час розробки містобудівної документації на одну, окремо взяту, ділянку вже відійшов у минуле, можемо надавати такі дозволи лише на містобудівельне утворення.

Жителям приватних садиб з цим простіше. Щоб щось добудувати до свого будинку, їм треба лишень змінити будівельний паспорт і в додатку «Дія» зареєструвати початок будівельних робіт. А коли у вас квартира, то з добудовою дуже багато проблем. Якщо вона ще й у істориній частині міста, то треба і погодження з органом охорони культурної спадщини, і укладення договору на проведення археологічних робіт, що обійдеться у чималу суму.

На минулу сесію ми подавали кілька проектів, де пробували двох замовників об’єднати однією вулицею, наприклад, виготовити детальний план на частини вулиць Ковельської, Генерала Шухевича і Просвіти. Кажете, це заледве не пів міста? Ні, місто має територію 17,2 квадратного кілометра, а це менше одного квадратного кілометра.

  • Створилась об’єнана громада, що теж, либонь, вимагає внесення змін у містобудівну документацію?

Так, ми вносимо деякі уточнення у генеральний план міста, але більшим викликом перед нами нині є окрема розробка комплексного плану розвитку території всієї громади. Це не одного року робота, на останній сесії міської ради дано дозвіл на виконання цих робіт, які мають дві особливості – це активна участь громадськості на кожному їх етапі, яка має визначити стратегію розвитку свого населеного пункту, і те, що цей план має врахувати не тільки містобудівні аспекти, а й земельні, екологічні, економічні, цивільного захисту тощо. Вартість цього документа буде чимала, але депутати пішли назустріч і кошти на це виділяють.

Хто працюватиме над цим важливим документом, буде визначено через державні закупівлі. Функції міськвиконкому тут полягають у дотриманні процедури і зборі необхідних вихідних даних для проектування.

  • Які цікаві будівельні об’єкти нині має місто? Що розпочали зводити по сусідству з редакцією на вулиці Драгоманова?

Осучаснити район вулиці Луцької може задеклароване фірмою «Інветсор» будівництво житлового кварталу, де планується до 500 квартир. На вулиці Драгоманова фірма «Еней» розпочала зведення кількох будинків нового мікрорайону. Вони плануються семиповерхові, висотою 22 метри. Вимоги щодо охорони культурної спадщини тут дотримані, міністерство культури видало всі необхідні дозволи.

  • На засіданні міськвиконкому у вівторок знову говорили про конкурс на проект пам’ятника загиблим у АТО бійцям…

Такий пам’ятник у місті обов’язково буде. Ми знайшли порозуміння зі спілкою ветеранів АТО і рідними загиблих бійців, визначилися, як вони його бачать. Конкурс буде завершено до кінця року, про участь у ньому вже заявили п’ятеро скульторів нашої області, Львова, автор такого пам’ятника у місті Переяславі, отож, сподіваюся, нам вдасться вибрати із запропонових проектів художньо привабливий і глибоко символічний варіант.

Антоніна МИХАЛЬЧУК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

1 × 3 =