На головну Новини Що робити, якщо виявили у себе підозрілі симптоми і як під час...

Що робити, якщо виявили у себе підозрілі симптоми і як під час карантину працюватиме поліклініка

297

Чимало містян сприйняли карантин як можливість знайти час «для себе» і нарешті зайнятися своїм здоров’ям та здоров’ям дітей. У центрі надання первинної медико-санітарної підготовки нагадують, що карантин – не канікули, і планувати на цей період огляди у лікарів варто лише за умови, що сімейний лікар вважатиме це доцільним, а профілактичні – відкласти.

Аби розмежувати хворих і здорових відвідувачів, ЦНПМС запровадив ряд нововведень. Так виписка електронних рецептів за програмою «Доступні ліки» може проводитись дистанційно, за телефоном. Планові візити для хронічно хворих – за попереднім записом на сайті https://vl.medportal.ua/#/login або за номером телефону: 3-51-56. Рекомендують планувати візити на другу половину дня, коли відвідувачів у амбулаторії, яка працює до 18:00, значно менше. Придбати та одягнути маску повинен будь-який хворий з проявами кашлю, чхання, нежитю та підвищеної температури.

- реклама -

– Якщо у когось виникне підозра на захворювання на коронавірус, або ж людина виявила у себе чи рідних симптоми ГРВІ (температура, лихоманка, нежить, чхання, кашель, сльозотеча), просимо не бігти одразу в лікарню, – підкреслює головна лікарка Центру первинної медико-санітарної допомоги Катерина Чубок. – У кожного є свій сімейний лікар або педіатр, з яким укладено декларацію. Тому в телефонному режимі потрібно узгодити подальші дії. Не в кожному випадку є необхідність іти у медичний заклад, наражаючи на небезпеку і себе, і оточуючих. Сімейний лікар скоординує, що далі робити і як.

Якщо сімейний лікар не відповідає або ж ви не підписали декларацію, телефонуйте на цілодобову «гарячу лінію» за номерами: 0637549207, 0960898122.

Медики просять дотримуватися правил гігієни й обмежувальних рекомендацій, але не панікувати. «Передумов, щоб хвилюватися, у нас немає, випадків коронавірусу у нас не виявлено, а загальний рівень захворюваності на ГРВІ нижчий, ніж раніше», – зауважила Катерина Чубок.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

3 × пять =