Новини

Що таке “рекомендований платіж за газ”?

Архів
5 переглядів

Нова графа в рахунку за спожитий газ допоможе уникнути пені та штрафів, але рекомендовану суму платити не обов’язково

У рахунках за газ з’явилась нова графа – рекомендований платіж. У зв’язку з чим таке нововведення і що це означає? – запитують наші читачі.

Це запитання ми переадресували працівникам контакт-центру ТОВ «Волиньгаз Збуту»:

“Нову графу про рекомендований платіж ввели у зв’язку з прийняттям нового житлово-комунального законодавства, яке передбачає сплату пені за протермінований платіж, що становить 0,1 відсотка за кожний день несплати. Таким чином хочемо застерегти споживачів від сплати штрафів у майбутньому. Наразі цей платіж не обов’язковий, хоча зараховується у загальну суму «до сплати». Проте споживач може заплатити тільки за фактичний спожитий об’єм газу, вказавши його у відповідній графі.

Якщо ж бажаєте заплатити рекомендований платіж, залишок коштів надійде як переплата. Сплата рекомендованого платежу дозволить споживачам уникнути боргів за газ, а разом з ними – нарахування пені та штрафів.

При розрахунку рекомендованого платежу кожному споживачу враховують вартість прогнозного споживання газу в наступному місяці. Прогнозне споживання газу розраховують виходячи із середньорічного об’єму споживання, яке множиться на місячну частку (відсоток), встановлену в додатку №1 до Кодексу ГРМ для кожної групи споживання. Що стосується групи споживання, то вона визначається виходячи з того,  які газові прилади встановлені та використовуються. Номер групи зазначений у нижньому лівому куті рахунку на оплату за газ».

Варто зазначити, що кількість боржників за газ у 2017 році зросла удвічі. Усі вони отримали повідомлення від «Волиньгаз Збуту» про припинення газопостачання. Волиняни боргують за спожитий газ 250 мільйонів гривень, і найбільше – приватні особи, здебільшого заможні власники, котрі мають навіть понад 50 тисяч гривень боргу.

Невтішна ситуація з боргами характерна і для володимир-волинців, котрі не заплатили за газ понад мільйон гривень. Товариство щомісячно надає до ПАТ «Волиньгаз» доручення на відключення боржників від газопостачання. Приміром, у 2017 році на Волині таких повідомлень про відключення отримали 45 тисяч боржників (у 2016-у їх було 25 тисяч), у Володимирі і районі – майже п’ять тисяч. За рік, що минув, 1 500 споживачів відключили від газопостачання. До суду подано 111 позовів, із них – 49 задоволено.

    Щоб  запобігти відключенню від газопостачання, боржник має можливість скористатись передбаченою Законом процедурою виплати боргу частинами. Ті, хто не може відразу погасити суму боргу, можуть звернутися до газовиків та укласти відповідний договір на реструктуризацію.

У цьому році газовики вирішили розпочати відключення боржників після завершення опалювального періоду, у квітні. Узимку борги за природний газ збільшуються, а влітку, зазвичай, їх стараються оплатити, але за невчасну плату нині нараховуватимуть пеню і штрафи. Усім без винятку категоріям споживачів ТОВ “Волиньгаз Збут” надсилає рахунки. У них зазначена вся необхідна інформація про те, яку суму мають сплатити.

Споживачі можуть уточнити інформацію, звернувшись у Володимир-Волинське відділення служби обліку газу за адресою: вул. Сагайдачного, 85 (робочі дні з 8.00 до 17.00, обідня перерва з 13.00 до 14.00), телефони: (03342)- 3-52-43, 2-28-36, 2-27-24.

Тетяна АДАМОВИЧ.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up