На головну Новини Щоб працювати з молоддю, треба знати, що вона хоче, – Анастасія Азанова

Щоб працювати з молоддю, треба знати, що вона хоче, – Анастасія Азанова

222

Співзасновниця «CreativeStudio» Анастасія Азанова нещодавно стала однією з двох волинян, які пройшли тренінг для тренерів з розвитку внутрішньої політики громадських організацій від європейського проекту «EUprostir», і тепер може організовувати навчання для інших ГО. Отримані знання втілює і в розвитку їхньої з Оленою Омелюх організації. А ще дівчина вивчає підходи до роботи з молоддю, аби зрозуміти, чому на цікаві і класні, на думку організаторів, заходи юні дівчата й хлопці не приходять. І що зробити, щоб вони зацікавилися і прийшли.

На початку червня в хабі «CreativeStudio» відбулося інтенсивне триденне навчання «Базовий тренінг Молодіжний працівник» від Міністерства молоді і спорту України. Анастасія зізналася, що відкриттям для неї стала інформація про драбину Харта – вісім сходинок залучення молоді, найвищою з яких є співпраця. Це саме те, чого часто не вистачає громадським організаціям, які орієнтуються на молодь, і їхній – також.

- реклама -

– Головний секрет ефективної роботи – залучення, – розповідає Настя. – Дуже важливо знайти лідера думки, який прийде раз, розкаже друзям, зробить щось – вони вже будуть на нього орієнтуватися. Головне – давати їм слово і право робити самим. Адже позиція: «Думаю нам треба це організувати, бо це дуже класна ідея і вона сподобається молоді», – хибна. Треба поцікавитися: а що насправді молодь хоче, що саме їй цікаво? А найкраще – не просто спитати, а й запропонувати: зробіть самі, а ми вам допоможемо.

Молодіжні працівники – люди, які знають, чим живе молодь, і мають, що їй запропонувати, потрібні і в великих містах, і в маленьких містечках. Але ними не стають за самим лиш бажанням – цьому треба вчитися. Адже у такі роботі доводиться бути не лише організатором, а й трохи психологом, трохи бухгалтером, і часто – масовиком-затійником.

А ще важливою складовою молодіжної роботи є наявність простору, куди юнаки і дівчата можуть прийти зі своїми ідеями. «Ми з Оленою проводили опитування серед молоді, цікавилися, де вона тусується. Серед відповідей очікувано переважали парк «Слов’янський», центр міста, стадіон, бари та клуби і лавочки біля під’їздів, – каже Анастасія. – Вважаю, що підліткам і студентам потрібне місце, в якому вони могли не лише спілкуватися, а проводити час цікаво й корисно. Зрештою, наш хаб теж відкритий для усіх, хто має ідеї і хоче їх втілити».

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

5 × 5 =