Новини

Щоб виділити кошти для військових, журналістів вигнали із зали

Володимирська, Самоврядування
175 переглядів

На позачерговій сесії Володимирської міської ради, яку скликали минулого вівторка, основними питаннями порядку денного було виділення коштів на підтримку військових. Перед початком розгляду порядку денного міський голова повідомив, що надійшли заяви щодо виходу з депутатської фракції «Сила і честь» від депутатів Тетяни Ващук, В’ячеслава Петрука та Антоніни Лук’янюк. Підставою, пояснюють, стало особисте бажання.

Після затвердження порядку денного з’ясувалося, що охочих озвучити депутатські запити немає. Тож перейшли одразу до основних пунктів. Ними передбачалися внесення змін та доповнень до програми матеріально-технічного забезпечення військових частин, районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, проведення заходів територіальної оборони та комплектування військових частин, мобілізаційної підготовки і мобілізації в громаді на 2021-2025 роки, програми протидії екстремістським та терористичним проявам на території міської громади на 2022-2024 роки та комплексної програми захисту населення і території міської громади від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2021-2025 роки. До виступу під час розгляду цих питань запросили представників військових формувань.

Перед початком сесії міської ради при реєстрації журналісти підписали зобов’язання про нерозголошення інформації, віднесеної до категорії секретної. Ця процедура відбувається фактично щоразу перед сесіями упродовж усього періоду воєнного стану, оскільки не раз бувало, що запрошені представники військових формувань розповідають про речі, які не можна озвучувати публічно з міркувань безпеки. Відтак, ЗМІ про них і не пишуть. Але цього разу все пішло інакше: перед тим, як взятися за розгляд основних питань, міський голова Ігор Пальонка наполіг, аби усі, окрім депутатів міськради та військових, покинули зал. До категорії «усі» віднесли і журналістів.

Тож, на жаль, уявлення про те, як відбувалося обговорення і які позиції відстоювали ті чи інші депутати, ми не маємо. Проте за озвученими згодом підсумками можемо сказати, що для військових частин, відповідно до їхніх запитів, виділили понад 21,2 мільйона гривень на закупівлю різного обладнання, техніки, а також на ремонтні роботи. Більше 2,5 мільйона гривень спрямували на придбання спеціального обладнання для підрозділу СБУ. Ще 167,7 тисячі гривень виділили на проведення робіт з укріплення будівель об’єктів критичної інфраструктури та закупівлю запасів питної води для населення.

У «Різному», на розгляд якого журналістам дозволили повернутися до залу, Олег Тимосевич цікавився в начальника управління ЖКГ Ігоря Возного, чому не придбали машину для поливанні і посипання вулиць, йому ж адресувала своє прохання привести графіки маршруток на зупинках у відповідність до реальних Олена Жуйвода. Андрій Гнатюк розповів, що мешканці одного із населених пунктів непокояться через розташований там склад автомобілів, призначених для військових, і водночас обурюються, чому їх не передають за призначенням. Міський голова зазначив, що говорив щодо цього із поліцією, щоб розібралися і пришвидшили відправку автівок на фронт.

Мирослава Чайковська нагадувала, що прийняте рішення про організацію одностороннього руху на вулиці 14-ї Князівської бригади (20-го Липня) біля гімназії, і закликала встановити відповідні дорожні знаки. Микола Юнак цікавився, чи відомо щось про депутата-втікача Сергія Кобу і яким чином шукають керівника для «Володимиртепло» замість нього.

До слова попросився представник громадської ради при районній військовій адміністрації Максим Клим’юк з проханням донести до депутатів звернення, прийняте її членами та окремими представниками громадської ради Володимира. Ігор Пальонка зауважив, що для надання слова потрібне процедурне голосування – воно відбулося, але депутати рішення не підтримали. Олег Тимосевич, виходячи із залу, мимохідь зауважив, що відповідно до регламенту, у «Різному» процедурне голосування не потрібне. Але слово Клим’юку так і не надали.

На завершення сесії міський голова Ігор Пальонка нагадав, що до депутатів повернувся обов’язок декларування доходів. Подати електронні декларації вони повинні не пізніше 31 січня 2024 року, тож слід не забувати про це.

Чергова ж сесія міської ради відбудеться наступного місяця – 9 листопада.

Віталіна МАКАРИК

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up