На головну Війна “Щоденник емоцій” під час війни малює Катерина Гребеник

“Щоденник емоцій” під час війни малює Катерина Гребеник

73

Творчий проект, який допомагає зафіксувати і прожити щоденні емоцій війни, створила володимирчанка Катя Гребеник. До війни вона брала участь у конкурсі «Княжна Володимира», волонтерила, долучалася до мистецьких ініціатив та акцій, навчалася на першому курсі з психології у Київському університеті. Зараз повернулася до рідного міста і займається творчістю. Юнка розповіла нашим колегам з БУГу, як створення картин допомагає їй розібратися зі своїми емоціями, визначити для них місце. “ Світ збожеволів, а так я можу справитись”, – ділиться художниця.

Катя зізнається: з початком війни вперше в житті наповнилася такою відчутною агресією, що мусила вилити її у творчість. Злість і ненависть перетворила на чорні й червоні різкі лінії, що проступають у малюнках, зафіксованих у графічному планшеті. Його вкинула в тривожну валізу, коли збиралася покинути Київ, а зараз, каже, це друга найважливіша річ у її житті після, власне, життя.

- реклама -

Катя фіксує не лише власні емоції, а й розповіді людей, які переживають різні особисті досвіди. Ця творчо-терапевтична практика переросла у проект під назвою now.usual, який «оселився» в інстаграмі. “Історії людей “торкають”, бо кожен по-різному переживає їх. Коли це діти, це щось яскраве і наївне, чиясь історія м’яка, чиясь повна надії, чиясь тверда, войовнича – і в голові зразу асоціації». Малюнки супроводжує короткими фразами, у яких за лаконічністю проступає глибина емоцій, викликаних змінами у житті – «Тепер в підвал не по закрутки», «Тепер новини на сніданок, обід та вечерю», «Після війни хочу познайомитися з привидом».

Особливо трепетні ілюстрації, які стосуються життя дітей. «Діти надзвичайні, – каже Катя. – Вони не заслуговують це бачити, але справляються краще дорослих. У них немає думки, що буде завтра, що це триватиме довго (а це мій найбільший страх), вони не думають про майбутнє так, як дорослі, саме це напевне робить їх безстрашними і повними надії”.

Познайомитися з проектом Каті Гребеник можна на сторінці @ now.usual в інстаграм.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

1 × 3 =