На головну Новини Школа, де навчать блогерів і програмістів

Школа, де навчать блогерів і програмістів

83

Візуальне програмування, 2D-дизайн, маркетинг соцмереж і навіть блогерство – усе це і не тільки можна вивчати в першій у місті приватній it-школи «ClickIT», яка минулої суботи відкрилася у Володимирі. У ній немає звичної шкільної дошки, зате є великий плазмовий екран і десяток лептопів, що вже нетерпляче очікують на студентів. Яким предметам навчатимуть тут і хто їх викладатиме, розпитуємо у засновниці школи Ярини Лебедь.

Ярину у Володимирі знають як активну й творчу учасницю та засновницю різноманітних ініціатив – від мистецьких і фестивальних до благодійних. Але саме сфера айті належить до її безпосередніх професійних інтересів: комп’ютерні технології дівчина вивчала у коледжі, згодом в університеті і продовжує студіювати їх на магістерській програмі Західноукраїнського національного університету. Саме з бажання втілити отримані знання на практиці з’явилася ідея айті-школи для дітей, підлітків і дорослих. Відкриття «ClickIT» відбулося минулої суботи.

- реклама -

У школі навчатимуть дітей та підлітків, але є пропозиції і для дорослих. Починати айті-освіту Ярина рекомендує з курсу «Користувач ПК», на який набирають дітей від семи років. Він знайомить з усіма елементами персонального комп’ютера, основами роботи з операційними системами, пакетом MicrosoftOffice, роботою в інтернеті тощо. До слова, такий самий курс доступний і для дорослих, які вирішили нарешті опанувати комп’ютер. Їх навчатимуть, зокрема, як подати показники лічильників і оплатити компослуги в інтернеті, та інших важливих в дорослому житті премудрощів.

Для дітей також доступні курси 2D-дизайну, що передбачає, зокрема, розробку власного стилю і брендування, візуального програмування у Scratch, у рамках якого учні писатимуть власні ігри, SMM(маркетинг соцмереж), де слухачі дізнаються, що таке стратегія, таргетинг та аналітика і навчаться створювати якісний контент, та «Я блогер», де навчать писати сценарій, працювати з камерою, знімати, обробляти і просувати відео. Окрім суто «айтішних», є курс з підготовки дітей до школи. Тут для дошкільнят проводитимуть інтерактивні заняття з математики, логіки, комунікації, читання, готуватимуть руку до письма.

«Наразі більшість занять проводитиму я особисто, адже маю вдосталь фахових знань і досвіду, – розповідає Ярина. – А курс із підготовки до школи вестиме моя мама Наталія, яка має величезний досвід у цій справі, бо багато років працює вихователькою у дитсадку».

Але також у школі викладатиме чимало запрошених лекторів. На заняття курсу візуального програмування приїздитиме геймер, який грає за Україну на міжнародних чемпіонатах. На курсі 2D-дизайну школа співпрацюватиме з компанією SoftServe, фахівці якої проводитимуть онлайн-заняття. Плануються і зустрічі з успішними блогерами, місцевими і приїжджими. У перспективі – відкриття додаткових курсів з програмування мовами С++ та Java із запрошеними викладачами.

Діти зможуть познайомитися з найрізноманітнішими гаджетами і випробувати їх, а на заняттях працюватимуть на потужних ноутбуках з ліцензійним «Віндовс». «Заняття триває півтори години, але хочу заспокоїти батьків: діти не проводитимуть весь цей час за монітором, працювати за ним будемо не більше, ніж рекомендовано для дітей відповідного віку», – зауважує Ярина.

 Для підлітків, які навчатимуться у школі, заплановані «профорієнтаційні»  екскурсії до вишів, де вивчають інформаційні технології, та галузевих компаній. А в курсі SMM вони зможуть одразу й заробляти, створюючи контент для сторінок замовників у соцмережах. Загалом на практичні заняття спрямовано 66 відсотків часу, і вони даватимуть максимально актуальні і затребувані в сучасному світі навички, запевняє Ярина Лебедь.

Сфера інформаційних технологій  зараз розвивається шаленими темпами, пропонуючи кваліфікованим айтішникам високі зарплати і можливості  працевлаштування по всьому світу. Тож для дитини, яка мріє про роботу в офісі Google, навчання в айті-школі може стати першим кроком до здійснення мрії. Та й у будь-якому разі навчить ліпше орієнтуватися у світі сучасних технологій.

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

10 + 20 =