Новини

Школа онлайн. Як карантин впливає на навчання?

Архів
15 переглядів

Через пандемію коронавірусу понад 100 країн світу закрили навчальні заклади на карантин. Україна – не виняток, з 12 березня школи та університети працюють дистанційно. Як учителі опановують цифрові інструменти навчання і що робити з підготовкою до ЗНО, досліджували експерти Центру громадського моніторингу та контролю.

Дистанційне навчання у школах України, залежно від якості інтернету, цифрових навичок вчителя і технічних засобів у школярів, може бути різним. Чимало вчителів скидають завдання у групи у Viber. Хтось іде шляхом відеоконференцій через Skype, інші публікують список завдань на сайті школи. Найсучасніші обирають ресурси на кшталт Google class room.
Однак на практиці більшості вчителів часто бракує знань і навичок для вибору онлайн-інструментів. Тому Міністерство цифрової трансформації запустило спеціальний безплатний онлайн-курс. Серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів» доступний на сайті Дія (osvita.diia.gov.ua). Він містить шість відеороликів, де пояснюють і специфіку використання сервісів Google Class room, Microsoft Teams, Cisco Webex, Zoom, Class Dojo, Class time.

Ще одним інструментом на допомогу вчителям мають стати відеоуроки. За ініціативою президента Володимира Зеленського, з квітня стартує «Всеукраїнська школа онлайн», де 40 педагогів із Києва на час карантину стануть вчителями для всієї України. Наразі найкращі педагоги країни записують відеоуроки з різних предметів для 5-11 класів. Школярі зможуть дивитися їх на Facebook та Youtube. Їх щоранку транслюватимуть українські телеканали. Попри зміну формату роботи, зарплата освітян не зміниться.

На період карантину батьки повинні організувати уроки вдома і правильно побудувати робочий день дитини, дотримуючись режиму дня та балансу навчання і відпочинку. Експерти радять звернути увагу на додаткові онлайн-сервіси для навчання, особливо учням старших класів, які готуються до ЗНО.

17 березня МОН запустило онлайн-курси з підготовки до ЗНО. Лекції з української мови та літератури, біології, математики та історії транслюють на телеканалі «РАДА» і YouTube-каналі Міносвіти. Освітній омбудсмен Сергій Горбачов рекомендує звернути увагу на онлайн-платформи Prometheus і EdEra.

Готуватись до ЗНО варто, воно відбудеться навіть за продовження карантину. Вже зараз міністерство підготувало кілька сценаріїв. Якщо діти повернуться до навчання 24 квітня, то пробне ЗНО може проходити у травні, а основна сесія – наприкінці червня – на початку липня. Якщо ж у червні, тоді основна сесія буде в липні чи на початку серпня. Остаточне рішення ухвалять залежно від епідеміологічної ситуації. За інформацією щодо переносу термінів ЗНО можна стежити на сайті Центру оцінювання якості освіти.

З огляду на продовження карантину, міністерство вже скасувало державну підсумкову атестацію для 4 та 9 класів.
Як і більшість галузей, освіта вимушена пристосовуватись до нових умов. Карантин може стати не тільки випробуванням для навчального процесу, а й можливістю опанувати сучасні цифрові сервіси.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up