Новини

Школа спортивного гарту з багатою історією

Новини
1087 переглядів

   Володимир-Волинська дитячо-юнацька спортивна школа нещодавно відзначила  своє  70-річчя, про що коротко інформувала і наша газета.

Але  цей ювілей, на думку наших читачів, потребує ширшого висвітлення,  багато людей, які у різні часи докладали зусилля для її розбудови, залишилися,  так би мовити, за кадром. Тому редакція попросила керівництво школи детальніше пригадати її історію.

Заснована  1954 року школа розмістилась у приміщенні педагогічного училища. Були відкриті відділення спортивної гімнастики і баскетболу.  Першим директором став Єфим Вініамінович Бурменко. У 1960 році відкрились відділення легкої атлетики та кульової стрільби, тоді школу очолив Борис Володимирович Черній, який на посаді пропрацював 20 років, а далі  став  очільником міської профспілки працівників освіти. За час його роботи відкрилися відділення волейболу та футболу. У 1961 році побудовано новий спортивний зал у педагогічному училищі, який переданий спортивній школі у постійне користування.

У 1965 році школі під спортивний зал площею  16  на  9 метрів передана будівля кірхи на вул. Ковельській, де нині міститься греко-католицький храм Святого Йосафата. За цією адресою школа жила повноцінним спортивним життям 28 років, поки не виникла потреба передачі будівлі церкві за її прямим використанням, що й було зроблено відповідно до рішенням міської ради  від 5 серпня 1993 року.

З 1980 по 1985 рік спортивний колектив очолював Валентин Васильович Паров, який поєднував цю посаду з роботою тренера-викладача з баскетболу. 1985 року директором став Олексій Костянтинович Зінкевич, який 34 роки віддав розбудові і зміцненню цього навчального закладу. Саме за час  його роботи школа досягла високих спортивних результатів, їй передано  приміщення колишнього кінотеатру «Космос», що на вул. Драгоманова, 20.

Силами педагогічного колективу ця будівля переобладнана під спортивний зал зі штучним освітленням. Оскільки потужність міського стадіону не могла задовольнити бажання великої кількості дітей в місті займатися спортом, виникла потреба для будівництва спортивного комплексу «Школяр», що відбулося згідно з рішення виконавчого комітету міської ради від 11 грудня 1986 року. І протягом року спільно з педагогічним колективом на території 2,5 гектара побудовано цегляну огорожу, двоповерхову роздягальню, футбольне поле, майданчики для гри в баскетбол, волейбол, міні-футбол, що  функціонує і досі за адресою: вул. Степана Бандери, 8.

Гордістю школи є нинішні і колишні вихованці, серед яких Олімпійській чемпіон ХХІV літніх ігор, чемпіони УССР з різних видів спорту Володимир Приступа, Микола Авраменко, Віталій Левков, Людмила Савіцька, Володимир Ячменьов, Віктор Бородін, Георгій Яремчук (легка атлетика), Віталій Детюк, Ірина Воробчук (баскетбол).

З нинішнього покоління стали майстрами спорту України Ірина Філіпова – з гімнастики художньої, Вадим Кравчук – з легкої атлетики, Анастасія Матвійок, Марія Алейнікова – з легкої атлетки, Максим Коржан – з боротьби вільної, Тетяна Татьяніна –  з настільного тенісу.

Нині у школі функціонує вісім  відділень: баскетболу, боксу, боротьби вільної, волейболу, дзюдо, гімнастики художньої, легкої атлетики, футболу. Займається 371 вихованець. Навчально-тренувальний процес забезпечує 21 тренер-викладач з них 16 штатних працівників.

У 2022 році школу нагороджено грамотою департаменту культури, молоді та спорту  облдержадміністрації за зайняте  третє місце серед ДЮСШ та СДЮШОР (І група) за підсумками обласних змагань за  цей рік.

Торік школа підтвердила першу категорію, яка дається на чотири роки відповідно до затвердженого Міністерством молоді та спорту України положення про надання категорій спортивним школам. З багатим досвідом і великим багажем спортивних досягнень ДЮСШ продовжує розвиватися і ростити майбутніх чемпіонів.

Наш кор.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up