Новини

Шукаю хлопця, друзів, пасажирів і репетитора: Як діє офіційний пошуковий акаунт міста в інстаграмі і чому його так люблять підлітки.

Архів
406 переглядів

З-поміж локалізованих у Володимирі інстаграм-сторінок ця – одна з найпопулярніших і, мабуть, найактивніша. На акаунті, що зветься «Шукаю тебе ВВ», щодня з’являються сотні постів-оголошень від користувачів, переважно підлітків, які прагнуть зав’язати нові знайомства, знайти кохання, отримати контакти потрібних людей чи розпитати про певні послуги. Сторінка має більше п’яти тисяч підписників, і більшість із них навіть не здогадується, хто її створив і як вона працює. Ми познайомилися з адміністраторкою сторінки Світланою Дружук і розпитали про всі секрети «Шукаю тебе» у Володимирі.

Півтора року тому, коли Світлані прийшла в голову створити таке місце – щось середнє між службою знайомств і дошкою оголошень, в Інстаграмі подібної сторінки для володимирчан не було. Тож “Шукаю тебе ВВ” швидко набрала популярність. Спершу тут переважали оголошення штибу “шукаю друзів, щоб гуляти по місту, говорити по телефону”, “шукаю дівчину/хлопця”, щоб розумів і підтримував. Часто публікують фото людини, яка сподобалася десь на вулиці чи в автобусі, а підійти і познайомитися одразу було ніяково.

Контент сторінки генерують самі підписники: надсилають прохання опублікувати оголошення. На перших порах таких повідомлень було небагато, два-три на день. Зараз, каже Світлана, і до півтора десятка доходить. Тематика – різноманітна, адже зі «служби знайомств» сторінка перетворилася на справжню енциклопедію корисної інфи та контактів.

Принцип Світлани – усе має бути в рамках закону і пристойності. “Ніколи не опублікую протизаконний контент чи оголені або надто відверті фотографії – такі, буває, теж закидають. Порадившись із підписниками, зробила віковий ценз: беру оголошення про знайомство тільки від користувачів віком від 14 років. Молодших можу опублікувати, якщо шукають репетитора, запитують про гуртки тощо”.

Переважно пошук знайомств у тінейджерів виглядає доволі невинно. Сучасним підліткам потрібна компанія, щире спілкування, підтримка, порада. І хоч шукати усе це вони звикли у мережі, та відчути дружнє плече хочуть і в реальному житт. Є і такі користувачі, які, описуючи себе, вживають слово “пошлий” або “пошла” – очевидно, натякаючи на свою розкутість. Дехто щиро зізнається, що цікавить суто фізичною стороною “романтичних” стосунків. Більшість воліє зберігати анонімність: мовляв, хто зацікавлений, ставте в коментарях “плюсики”, а я відпишу. Мабуть, саме цей привілей – залишатися в тіні – і зробив спільноту “Шукаю тебе ВВ” такою популярною.

“За певний час сторінка стала майданчиком не лише для знайомств, а й для корисного обміну інформацією”, – розповідає адміністраторка. – “Тут запитують, де поміняти скло на телефоні чи купити польську сім-карту, придбати рушники з іменною вишивкою або балаклаву, шукають репетиторів з різних предметів, фотографів, перукарів, тренерів, попутників у мандрів, компанію для спортивних тренувань чи пробіжок і пасажирів “на Польщу”. Якось навіть просили допомогти знайти, де продаються чіпси “Лейс” зі смаком ікри. Для мене це трохи дивно, але якщо людині так потрібно, то чому б і ні? Думаю, не помилюся, якщо скажу, що людина може прийти сюди з абсолютно будь-яким адекватним запитом і отримати корисну інформацію чи контакти потрібної особи”.

До адміністраторки у підписників сторінки ставлення майже благоговійне. Адже саме вона вирішує, публікувати їхній запит чи ні. І хоч Світлана запевняє, що не зловживає “владою”, та майже кожен, викладаючи своє прохання, трішки піддобрюється – бажає їй грошей і солодощів, добра і любові, мерседесів і айфони. Знайомі, які знають, що саме вона адмініструє сторінку, іноді випрошують “піар”. Але буває, коли не погоджується на незручні для неї умови, замість побажань і вдячностей присилають брутальну лайку.

Подати оголошення в “Шукаю тебе” можна безплатно, а от реклама у сторіс платна. Щоб зробити сторінку зручною і цікавою для підписників, Світлана вивчає свою аудиторію, проводить опитування і, зважаючи на їхню думку, вносить зміни.

Кажуть, успішні проекти починаються з того, що їхній автор намагається у такий спосіб вирішити свою проблему. У випадку зі Світланою ця теорія дає збій: для того, щоб заводити контакти, допомоги ніколи не потребувала. “Я така людина, яка може познайомитися просто на вулиці. Для мене це не проблема”, – запевняє дівчина.

Світлана випускниця гімназії імені Олександра Цинкаловського, зараз навчається у педколеджі. Окрім сторінки “Шукаю тебе” має інше, більш особисте хобі. Вона пише вірші, переважно – про кохання. Інколи відправляє їх на конкурсі, де займає призові місця, декламує їх на концертах і святах у коледжі. А ще любить експериментувати у поєднанні текстів з музикою та візуальним рядом – так виникає відеопоезія. Переглянути окремі твори можна на її особистій сторінці.

Наостанок ми запитали у Світлани Дружук, як зробити паблік в інстаграмі успішним. Ось топ її порад:

  •  Вивчи свою аудиторію. Вік, зацікавлення, потреби. Виходячи з цього, генеруй контент. Тоді він буде цікавим і приваблюватиме нових підписників.
  • Спонукай до зворотнього зв’язку. Голосування, опитування – усе це допоможе зрозуміти, як твою сторінку бачать користувачі, помітити її сильні і слабкі сторони.
  • Прислухайся до їхньої думки. Можливо, якісь пропозиції виглядатимуть неоднозначно, – тоді виставляй їх на обговорення.
  • Змінюйся.  Навіть вдалий формат із часом набридає. Додавай щось нове – в оформленні, в наповненні.
  • Будь готовий, що якщо у тебе все вдаватиметься добре, тебе спробують скопіювати. Це нормально. Пам’ятай, що підробка завжди гірша, ніж оригінал. І тримай свій рівень.
Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up