Новини

Шукають кандидатів на патронатні сім’ї

Архів
14 переглядів

На черговому засіданні комісії з питань захисту прав дітей, яке провела керуюча справами виконавчого комітету міськради Наталія Прогонюк, розглянуто вісім питань, що стосувались дарування житла, де прописані неповнолітні, встановлення часу зустрічей батька з дітьми, позбавлення батьківських прав, продовження строку соціального супроводу сімей та його зняття. Дві сімейні пари звернулись до комісії з проханням надати рекомендації на поновлення їх у батьківських правах. Наразі їм було лише надано консультації та рекомендовано офіційно працевлаштуватися.

Члени комісії згодилися, що найкращими формами влаштування дітей, які залишаються без батьківського піклування, є родинні: прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу чи сім’я усиновлювачів. Та віднедавна в Україні запроваджено нову форму піклування про дітей із сімей, які опинились у складних життєвих ситуаціях, – влаштування їх у патронатні сім’ї. Патронат  передбачає: тимчасовий догляд і виховання дитини у сім’ї патронатного вихователя та одночасне надання фахівцями із соціальної роботи інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування. Тож Наталія Прогонюк доручила відповідним службам провести агітаційну кампанію та пошук кандидатів на створення патронатних сімей. До слова, наразі лише одна родина з сусіднього Нововолинська зголосилась пройти навчання та надавати тимчасовий прихисток дітям, які переживають кризу стосунків з біологічною родиною. За детальним роз’ясненням щодо цього можна звернутись до міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді або до служби у справах дітей міськвиконкому (вул.І.Франка, 8, тел.2-37-63 та 2-12-91).

Начальник служби у справах дітей Людмила Ковальчук торкнулася теми протидії торгівлі людьми, зокрема, дітьми, нагадала, що такі злочини караються позбавленням волі терміном від трьох до 15 років. Розповіла про методи профілактики серед дітей і підлітків, які доцільно застосовувати, аби захистити їх від торгівців людьми. А також запропонувала спеціалістам різних служб долучитися до створення відповідної пам’ятки, яку слід розповсюдити у дитячому та молодіжному середовищі.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up