Новини

СІМ ДЕСЯТИЛІТЬ НА ВАРТІ КОРДОНУ: Волинська митниця відсвяткувала “ювілей”

Архів
64 переглядів

   22 жовтня 1944 року – «день народження»Волинської митниці. Чергову річницю в Ягодині відзначили футбольним турніром і нагородою від Президента.На запрошення керівництва в урочистостях  взяла участь і депутат Володимир-Волинської міської ради Світлана Федонюк, котра нині очолює комісію з питань освіти, культури і міжнародного співробітництва, а кілька років тому була прес-секретарем Ягодинської митниці.

Саме 22 жовтня далекого 1944 року у  місто Любомль прибув перший начальник тоді ще Ягодинської митниці і видав перший наказ. Волинь  ще кровила  від недавніх боїв з відступаючою німецькою армією, а влада вже встановлювала лінію кордону, створювала структури з його охорони.

Перша книга  наказів, виготовлена зі шматків  коричневого обгорткового паперу,   і досі зберігається в архіві митниці, як і усі ті документи, за якими несли службу, отримували звання й заробітну плату працівники  цієї потужної організації протягом 73 років її існування.

Ягодинська митниця, яка кілька років тому розширилась до митної території усієї Волині, за пропускною здатністю є найпотужнішою на сухопутних кордонах України. Адже міжнародний автомобільний пункт пропуску «Ягодин» – це своєрідні ворота України у Європу, найкоротший автомобільний та залізничний шлях з Києва до Берліна.

Напередодні історичної дати керівництво та  профспілкова організація зібрало працівників митниці на урочистості в центральному офісі, на залізничній станції Ягодин. З вітальним словом до майже тисячного колективу звернувся Віктор  Кривіцький, начальник Волинської митниці ДФС: «Колеги, саме завдяки вашій професійній праці, завдяки коштам, перерахованим до держбюджету, уряд та обласна влада  розпочали капітальні ремонти доріг Волині. Зібрані нами митні платежі повертаються до українських громадян у вигляді заробітних плат, стипендій, пенсій, допомог малозабезпеченим родинам.Сьогодні нам є про що звітуватись перед волинською громадою, є чим пишатись, але є ще  й над чим працювати».

   Віктор Кривіцький вручив відзнаку від Президента України митнику Петру  Татарчуку, учаснику АТО з м. Володимир-Волинського (на знімку).

А пам’ятні подарунки – активістам та ветеранам митної профспілки. Голова профспілки Галина Дзьобан розповіла про становлення  колективу  протягом 25 років незалежності України, подякувала ветеранам митної служби за активну життєву позицію, патріотичне виховання молоді у погонах. Зокрема, волинські митники  Степан Петрусь та Василь Марчук долучились до волонтерського руху, пожертвували своїми трьохрічними профспілковими відпустками, створили благодійний авторський проект «Вбережу Україну», мета якого – матеріальна, продовольча та мистецька допомога воїнам АТО. Кандидат наук державного управління Степан Петрусь, Заслужений артист України Василь Була та член ліги українських письменників імені Павла Чубинського Василь Марчук у рамках власного проекту здійснили більше 30 виїздів у зону АТО, відвідали близько 40 населених пунктів Донбасу, провели понад 60 концертів, в тому числі на передовій. За це були нагороджені не лише аплодисментами бойових солдат та офіцерів, а й нагрудною відзнакою «За службу Державі», десятками подяк від командирів бригад, місцевої влади,військового духовенства.

З днем народження колектив митниці прийшов привітати і її багаторічний працівник Олександр Герасимчук, а нині – перший заступник голови Любомльської райдержадміністрації. А також друг легендарного тренера ФК «Динамо –Київ» Валерія Лобановського, ветеран митної служби Микола Кілеба – засновник футбольного клубу «Митник Волині» ( донедавна  «ФК «Ягодин»).

Урочистості завершились футбольним двобоєм між командою молодих митників та ветеранів. Перемогла молодість!

Оксана БРАНІЦКА.

Фото: Ольга Аракчеєва.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up