Новини

Сім днів писатиме у місті свою повість письменник

Архів
36 переглядів

   На запрошення міського голови Петра Саганюка та депутата міськради Світлани Федонюк, голови постійної комісії з питань освіти та культури, у Володимирі-Волинському тиждень працюватиме Сергій Синюк – український прозаїк, поет, краєзнавець, журналіст.

Сергій Синюк – автор романів «Дорога до джерела» (2006), «Кладка над прірвою» (2008), «Де скарб твій» (2014, у співавторстві з Марією Лавренюк), а також повістей «Медовий місяць Лариси К», (2005), «Підміна» (2002), «Формула для фюрера» (2005), «Точки дотику» (2016) , краєзнавчого посібника «Тисячолітя Волинської книжності» (2016), кількох поетичних збірок. Окремі твори автора перекладено польською мовою. Нині письменник живе і працює у Кременці, де є редактором Центральної бібліотеки імені Юліуша Словацького.

Сергій Синюк приїде у Володимир 21 серпня і сім днів  писатиме  тут історико-пригодницьку повість «Коли безсилий меч», засновану на реальних історичних подіях та життєписах  волинських князів, їх оточення. Події розгортатимуться у стародавньому Володимирі й Любомлі.

   «Повість є чи не найпершим жанром української літератури, напряму дотичним до нашого Володимира. Саме тут священиком Василієм було створено найдавнішу, точно датовану  художню прозу – «Повість про осліплення князя Василька Теребовельського». Про це дуже цікаво написано у книзі Сергія Синюка «Тисячоліття Волинської книжності», прочитавши яку, я одразу випитала телефон автора, щоб висловити йому своє захоплення. У розмові Сергій обмовився про намір надихатись на свою нову повість краєвидами Володимира. Порадившись з міським головою Петром Саганюком, ми запросили автора на гостини, таким чином долучаючись до підтримки української культури, розвитку сучасної літератури. Віримо, книга вдасться, а вдячні читачі дізнаються багато нового про історію нашого міста, Волині, України!», –

розповіла Світлана Федонюк, котра також  є співавтором  краєзнавчої книги про Волинь, а родом – з Любомля. У 2009 році світ побачив альбом-каталог «Від серця до серця. Волинь у поштовій листівці початку ХХ століття», створений зусиллями наших земляків Віталія Кучмана, Миколи Дзея, Віктора Літевчука та Світлани Федонюк.

Оксана БРАНИЦЬКА.

Коментарі
Теги: книги, література, Ольга Браницька, Світлана Федонюк, Сергій Синюк
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up