На головну Новини Сім висот на бойовім шляху

Сім висот на бойовім шляху

67

6 грудня в Україні відзначають День Збройних Сил. 12-го грудня – День Сухопутних військ ЗСУ. А 10-го грудня 7-му річницю створення відзначає наша уславлена, одна з найкращих в Україні 14-а  окрема механізована бригада імені князя Романа Великого!

Сім років – лише мить для світової історії, і зовсім мало для історії молодої держави. Але для 14 ОМБр імені князя Романа Великого – це заледве не ціла епоха. Це формування і становлення, криваві бої за Україну, здобуття окупованих ворогом територій і втрата бойових побратимів…  Це символи, традиції і надбання, які роблять Князівську бригаду не схожою не жодну іншу.   Сім  років поспіль воїни бригади пишуть власну історію, історію сучасної України та її війська, що виборює майбутнє держави!

- реклама -

1. Примножуючи велич князя Романа Великого

У 2019 року, у святковий день 14 жовтня, 14-а окрема механізована бригада, отримала почесне найменування – імені князя Романа Великого. Стрічку з на його підтвердження командиру бригади, яка на той час виконувала завдання за призначення в районі проведення ООС, вручив президент України.

З честю та гідністю, як велить серце воїна та вірність військовій присязі, з вірою в Україну та в перемогу, особовий склад 14-ї  окремої механізованої бригади продовжує і примножує військову велич нашого покровителя, князя Романа Великого, батька Данила Галицького, одного з найвидатніших полководців та політичних діячів Руси-України, що не програв жодної битви, жив і правив у Володимирі.

2. Бригадні нагороди

   Поряд із високими державними та відомчими  відзнаками, якими за роки війни нагороджено сотні воїнів військової частини, у бригади є свої, мотиваційні бригадні нагороди, яких удостоюються її найкращі військовослужбовці, волонтери та меценати, це зокрема відзнака командира  і схвалення командиром бригади. Крім того, у підрозділах засновано власні мотиваційні нагороди, отримання кожної –велика честь для воїнів. Серед таких унікальних нагород – «Відзнака командира 14-ї окремої механізованої бригади з артилерії», «Перстень танкістів» – стилізований срібний перстень, який вручається за особливі заслуги військовослужбовцям танкового батальйону.

3. Під стягами Перемоги

У 14-ій  ОМБр створюється мотиваційний прапор військової частини, який стане ще одним із її незмінних символів бригади. Цей прапор поряд із бойовим покликаний утверджувати неписані гасла воїнів бригади: «Можемо все, всюди, завжди! Своїх не не  залишай, ворогам не прощай! Перемога – за нами!»

Із 2014 року, від початку війни, воїни танкового батальйону збирають і поповнюють колекцію фронтових прапорів підрозділу. Наразі  ця колекція, яка експонувалася на багатьох виставках, налічує понад 60 прапорів, привезених із місць дислокації  цього батальйону в районі проведення АТО та ООС впродовж всієї війни на Донбасі. Стараннями воїнів-танкістів колекція прапорів поповнюється і надалі.     

Шануючи власну історію, військовослужбовці мотопіхотного батальйону, створеного 31 травня 2014 року як перший батальйон територіальної оборони з неофіційною назвою «Волинь» (увійшов до складу 14-ї окремої механізованої бригади як окремий, а пізніше став лінійним батальйоном військової частини), заснували нарукавний знак «ОМПБ «Волинь». Шеврон є мотиваційним, вказує на приналежність до підрозділу, є знаком визнання заслуг перед підрозділом. 

Завдяки воїнам ремонтно-відновлювального батальйону нашої  бригади найкращим її військовослужбовцям, меценатам і тим, кого ми маємо честь називати друзями, вручаються унікальні годинники з емблемою бригади, виготовлені з гільз, доволі часто – у фронтових умовах. Те, що не до снаги нікому, легко можуть здійснити  військовослужбовці нашого РВБ, перетворивши свідчення війни на години і хвилини, що відраховують час до нашої Перемоги.

У червні 2018 року воїни 3-го механізованого батальйону бригади, виконуючи завдання за призначенням на передовій, урочисто освятили єдиний у своєму роді християнський оберіг підрозділу – іменну хоругву, яка виготовлялася для наших побратимів із благословення предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату. З  цією хоругвою військовослужбовці 3-го механізованого батальйону беруть участь в усіх урочистих подіях, які  відбуваються у бригаді. Із заступництвом Господнім, з непохитною вірою ми стоїмо на захисті України. І якщо з нами Бог, то хто проти нас? Все буде – Україна!

4. Каплиці Богородиці на передовій

Навесні 2021 у селі Муратове Новоайдарського району, що на Луганщині, військовослужбовці 14-ї  окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого спорудили та урочисто відкрили каплицю на честь Пресвятої Богородиці. На рахунку воїна бригади Михайла Перегінчука, «Баті», який є ідейним натхненником та реалізатором доброї справи,  встановлення чотирьох таких каплиць у прифронтових населених пунктах Луганської області, скрізь, де виконувала завдання за призначенням Князівська 14 ОМБр: Станиця Луганська, Золоте, Світличне (Нижнє), Муратове. Часто ці, споруджені воїнами бригади каплиці Богородиці, – єдине місце для молитви. За словами Михайла Перегінчука, з Божою допомогою таких каплиць на Донбасі більшатиме – на згадку місцевим жителям про захисників із 14-ки, й аби Мати Божа оберігала місцевий люд.

5. Спочатку було слово

Служба зв’язків із громадськістю окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого видає газету «Волинський щит», яка за підтримки редакції районної газети «Наше слово» (м. Мена Чергінівської області, редактор  Олександр Назаренко) виходить в повнокольоровому  формату А3. Світ побачило вже понад 30 номерів цього видання, яке розповсюджується не лише в підрозділах бригади, але й несе українське слово мешканцям прифронтових територій Донбасу. Крім того, пресслужба військової частини співпрацює з такими виданнями, як «Урядовий кур’єр», «Голос України», володимирським тижневиком «Слово правди», реалізуючи проект «Газета в газеті», в основі якого лежить публікація матеріалів  бригаду та її військовослужбовців.

6.Спадкоємці військової доблесті

14-а окрема механізована бригада є першопрохідницею  щодо осучаснення зовнішнього вигляду нарукавних знаків. Бригадний «патч» європейського зразка з’явився у волинських піхотинців ще на початку 2015 року. При цьому, про тотальне переосмислення геральдичних символів армійських підрозділів та їх приведення до європейських стандартів в Україні широко почали вести мову тільки в 2016 році.

У геральдичному плані нарукавний знак є одним з найлаконічніших – усього чотири компоненти. Лицарський щит – звитяга, готовність до оборони рідного краю. Спис – готовність до наступу і найдревніший символ воїнства. Рука в латах – хоробрість лицарства. Прапор Волині – спадкоємність доблесті воїнства краю.

7. Музика на передовій

Військовий оркестр бригади – незмінний учасник не лише всіх урочистостей, які проходять у місті Володимирі-Волинському, пункті постійної дислокації. У повному складі  цей оркестр тішить своїми вступами особовий склад кожного з підрозділів на фронтових позиціях. Траплялося, що  навіть журналісти центральних телеканалів танцювали вальс під звуки оркестру 14-ї ОМБр неподалік передової. Крім того, з величезним ажіотажем сприймають виступи оркестру нашої бригади жителі прифронтових населених пунктів, куди він прибував з концертами, і де духової музики не чули останні років 30-40.

Керівник музичного колективу, майор Ярослав Король, постійно розвиваючи музично-військове мистецтво у військовій частині, мріє після Перемоги пройтися з оркестром вулицями звільненого Луганська чи Донецька, залежно від того, де саме на той час буде виконувати завдання за призначенням окрема механізована бригада імені князя Романа Великого.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

шістьнадцять − 14 =