Новини

Слон вулицями міста гуляв і великий галас здійняв

Архів
4 переглядів

У вівторок міський  голова  Петро Саганюк   традиційно зустрівся з  журналістами місцевих   ЗМІ і відповів на  їхні запитання.

У  місті  вулицями  погуляв  слон і  «здійняв»  стільки  галасу, що  дійшло  аж до центральних  телеканалів.  І  при  цьому не  минули  нагоди  «наступити»  і  на  «мозоль»  міській  владі.  У нас  гастролював  Будапештський  цирк, який  і  вивів  у люди  цю тварину. Безумовно, дозвіл у міської влади  на  проведення таких  гастролів брали. Його давав відділ  майнових і  земельних  ресурсів  міськвиконкому, якому   міським  головою  було спрямоване  це  звернення  на розгляд. Щодо звинувачень, які з  приводу  і  без нього люблять сипати у владні  кабінети, то  тут ситуація двояка. Закон  забороняє   жорстоке поводження  з  тваринами і  діяльність  пересувних зоопарків, але  тут  такого не проглядалося. Та  й що  поганого у тім, що  слон  повеселив  дітвору, не  всі  ж мають можливість  повезти  своїх  малюків   до  великих  зоопарків.

Нещодавно відбулась  нарада з керівниками  комунальних  підприємств  і бюджетних установ  з питань підготовки  до  зими.  Які висновки  зроблено  після її  проведення?  Висвітлилися деякі проблеми із  лімітами  на  газ, які  пов’язані із заборгованістю, але  не нашою, а  державною. Бо за надані субсидії  ще  й  досі  тягнуться мільйонні борги. Але сподіваємося, що  невдовзі уряд їх  погасить, і  це питання вирішиться. Міське ж  господарство  майже сповна  готове  до роботи  у  холоди.  Як  ви чули, начальник  «Теплокомуненерго» доповів  про 98-відсоткову готовність  мереж і 16 із 19 котелень. Є певні  проблеми з теплотрасою на вулиці Івана Франка, але за  кілька днів  їх збираваються усунути.

На  Луцькій, де дорога  державного підпорядкування, буде нове, сучасне покриття. Чи  не  вимагає  це  і від  міста  певного оновлення дорожньої інфраструктури?  На згаданій вулиці вже поклали  чорновий шар  асфальту, виймають, щоб  підняти і, де треба, оновити бордюри. Тоді  буде  покриття  дороги  ще одним шаром асфальту.  Фірма «Магістраль» завозить  його із Сокаля, де  працює асфальтний завод.  Якість  дорожніх  робіт задовільна,  що  вимагає  і від нас звернути увагу на цю дорогу  – навести лад на автобусних зупинках,  проінспектувати  систему освітлення…

З  початком  жовтня  має  припинити  свою діяльність інформаційно-розрохунковий  центр, який  діяв у структурі Приватбанку. Так, банк  закриває  цей  центр, але всю його базу передає місту. Кілька днів  тому у нас  був  директор  обласного  відділення,  і хоч приїжджав  він  на  передачу ультразвукового обладнання  для  ТМО,   про  цю  проблему  теж згадали. Спочатку думали  виділити  кошти на діяльність такої установи  з міського бюджету, але вона задекларована  як  госпрозрахункова. Отож, на  таких умовах і працюватиме і надалі, бо люди  вже  звикли до  її послуг у розрахунку комунальних платежів.  Ми  підсобимо  з приміщенням.

Завершується строк   подання   звернень, рішення  за  якими   можуть  бути прийняті на жовтневій сесії міської  ради.   Чи  буде на  ній і перерозподіл  коштів від  перевиконання міського бюджету.  Щоб це було, треба, аби таке  перевиконання перевищувало  п’ять відсотків, а у нас через неповернутий  державою  податок на акциз  цього не досягнуто. Але є економія при  виконанні тих чи  інших робіт на певних об’єктах. Так, залишилисякошти  після ремонтів дахів  на вулицях Академіка  Глушкова, Поліської Січі, які спрямуємо  на інші об’єкти.  Стосовно  коштів на  ремонт  музею, то  як  завершиться процес погодження документації, наша  фірма, яку очолює Микола Боренко,  обіцяє їх освоїти

Стосовно камер  відеоспостереження, то як  з’ясувалося на оперативній нараді, сто тисяч гривень  пішло лише на документацію, а  безпосередньо  на їх встановлення озвучили потребу  до трьох мільйонів гривень. Мене  і самого шокувала  така цифра  на  їх встановлення.  Це явно забагато. За  такі  кошти  можна чергових патрульних тримати.  Тому  досконаліше  вивчимо  це  питання, а тоді й робитимемо висновки.

На  «Смаковицю» у неділю підете?  Звичайно. Його оргкомітет очолює  мій заступник Лариса Кулікова.  Сподіваюся, що і цей фестиваль, як  і попередні,  у місті пройде  успішно і цікаво.

Антоніна  МИХАЛЬЧУК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up