На головну Війна «Смілива гривні» від Нацбанку

«Смілива гривні» від Нацбанку

46

Національний банк України у рамках благодійної акції «Смілива гривня» протягом наступних трьох місяців проводитиме збір монет номіналами 10, 50 копійок та 1, 2, 5 та 10 гривень. Зібрані кошти будуть перераховані на потреби Збройних сил України. Про це повідомили на сайті НБУ.

У Нацбанку зазначили, що нині в обігу перебуває понад 14 мільярдів монет на суму понад 5 мільярдів  гривень. Значна кількість розмінних монет, у тому числі монети номіналом 10 копійок (28,5% від загальної кількості монет в обігу) та 50 копійок (9,3% від загальної кількості) часто не використовується громадянами для готівкових розрахунків і лежить у скарбничках або кишенях.

- реклама -

Пункти мобілізації монет працюватимуть із 1 серпня до 31 жовтня 2022 року у відділеннях уповноважених банків – Ощадбанку та ПУМБу.  В НБУ додали, що можна також організувати колективний збір коштів серед громад певного району, житлового комплексу, на роботі або в інших спільнотах.

Адреси відділень, у яких можна здати зібрані монети, а також детальні умови участі в акції зазначені на сайті «Смілива гривня».

У НБУ підрахували, що 5 мільярдів  гривень у монетах – це близько 70 безпілотників Bayraktar або 25 реактивних артилерійських систем залпового вогню HIMARS, або 50 танків Т-90, або 150 БМП.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

13 − шість =