Новини

«Солодка п’ятниця» вечорами з Наталією Грабарчук-Цинкаловською

Нещодавня зустріч творчого колективу “Солодка п’ятниця” була особливою. До нас завітала наукова працівниця державного історико-культурного заповідника “Стародавній  Володимир” Світлана Федосєєва. Її присутність та розповідь подарували унікальну можливість зануритися у багатовікову історію нашого краю, що стало справжнім подарунком для тимчасових мешканців, які змушені були покинути свої домівки через війну.

Пізнання своєї України починається з пізнання  краю. Освічена та культурна людина завжди цікавиться історією свого міста. З першого дня знайомства і занять творчого колективу «Солодка п’ятниця» тимчасові, а, можливо, вже й постійні мешканці нашого міста постійно цікавляться подіями, вулицями, будинками, які ще зберегли свій вигляд старовини, історією.

Пані Світлана поділилася з нами розповіддю про багатогранну історію Володимира та величезну роль родини Цинкаловських у краєзнавчому дослідженні. Особливу увагу було приділено книзі “Сім вечорів з Наталією Грабарчук-Цинкаловською”, яку  написали разом з Орисею Вознюк, спільно з  племінницею Цинкаловського (відомого дослідника, історика, археолога, краєзнавця) Наталією Назарівною. Об’єднавши свої зусилля, вони шукали історичні реліквії, старі листівки, фотографії з сімейних альбомів, документи з приватних і державних архівів – усе те, що по краплинах відтворює картину міста, його історію та життя.

Книга завдяки вечорам із шановною пані Наталією розкриває два століття життєпису родини Цинкаловських і подій в Україні.

Світлана з особливим теплом розповідала про Наталію Назарівну, яка проживає у нашому місті і є живою легендою. Її спогади увібрали в себе пам’ять роду, пам’ять предків, що стало основою книги. Кожна сторінка вміщає безцінні світлини із сімейного альбому, що робить її справжнім скарбом для всіх, хто цікавиться історією нашого краю.

Слухаючи цю розповідь, майстрині колективу не припиняли в’язати шкарпетки для захисників, об’єднуючи минуле та сучасність у своїй праці.

Кожна вулиця, будинки можуть багато розповісти про княжий град Володимир.

Будемо і надалі вивчати та пізнавати місто, у якому живемо.

                                          Тетяна ГІЛЕВИЧ,

                                                        бібліотекарка бібліотеки-філії № 2

 

 

Коментарі
Теги: "Володимир, бібліотека-філія №2, Світлана Федосєєва
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up