На головну Молодіжка  «Соловейки» з «Водограю»

 «Соловейки» з «Водограю»

156

   У будівлі на вулиці Драгоманова, 39, де розташована музична кафедра педагогічного коледжу,  панує особлива атмосфера – лунають звуки музичних інструментів та чути, як розспівуються студенти. Здається, що потрапив щонайменше у музичну школу, а, можливо, навіть і в консерваторію. Разом із двома десятками колег по кафедрі тут уже четвертий рік працює Тетяна Табаченко, чиї  студентки-вокалістки привозять нагороди із міжнародних конкурсів. 

Викладач музичних дисциплін, музичного інструменту та теорії музики Тетяна Табаченко працює відносно недавно, втім, вже має значні здобутки, адже, окрім викладацької діяльності, з успіхом керує хором педколеджу, гуртком естрадного співу та вокальним ансамблем «Водограй». Зараз Тетяна Анатоліївна відкриває співочі таланти серед студентів, а її власна обдарованість проявилась ще в дитинстві, коли  навчалась у Володимир-Волинській музичній школі. Вона була неодноразовою учасницею різноманітних конкурсів і ось на одному з них  голова журі  Анатолій  Матвійчук вмовив маму віддати дівчинку на навчання у музичну школу-інтернат для обдарованих дітей ім. М. Лисенка, що у Києві. На той час Тетяні було лише 10 років.

- реклама -

– Вступити до цієї школи було непросто, адже вимоги дуже високі, тому все літо  займалась із тамтешнім викладачем, яка повірила у мене, попри мою, на той час ще недосконалу, техніку. Вже навчаючись у школі,  вставала о 5-й ранку, щоб позайматись на фортепіано. Музичні заняття відбувались щодня по 5-6 годин, окрім того, що потрібно  освоювати і загальношкільні дисципліни. Вже зараз  розумію, які складнощі тоді терпіли, адже побутові умови були не дуже комфортні, та й частенько ходили голодні, але була в такому захопленні від  відвідування опери, спілкування із талановитими викладачами та такими же творчими дітьми, як і я, що просто не помічала цих труднощів. Зараз дуже вдячна мамі, що віддала у цю школу, де відбулося моє формування як творчої особистості – розповідає пані Тетяна.

Закінчивши школу ім. М. Лисенка як диригент-хоровик, Тетяна вступила до педуніверситету ім. М.Драгоманова, де отримала диплом викладача музичних дисциплін. Але і цього виявилось замало, адже після цього здобула ще й освіту артиста-вокаліста та викладача естрадного вокалу в університеті культури і мистецтв Михайла Поплавського. Утім, реалізувати себе в столиці не вдалось, адже, одружившись, вирішила з чоловіком повернутись до Володимира, де у молодої сім’ї було власне житло. А після народження дитини і декретної відпустки Тетяна влаштувалась на роботу до педколеджу, де вже 30 років викладає музичні дисципліни і її мама Світлана Сурмик.

– Коли почала працювати в педколеджі, виникла ідея створити вокальний ансамбль, до складу якого увійшли тодішні першокурсниці, а нині студентки випускного курсу. Співаємо на два-три голоси, виконуємо естрадні і сучасні українські пісні. Репетируємо у вільний від навчання час, тож часто збираємось і у вихідні, жертвуючи інколи часом для відпочинку, утім, коли бачимо позитивні результати, переконуємось, що це недаремно, – каже наставниця ансамблю «Водограй».

У нинішньому складі ансамблю студентки різних груп та курсів: Лілія Мельник (4-Г), Марія Хас (4-Б), Анастасія Гапанович (4-Г), Марія Корнійчук (4-Г), Софія Дмитрук  (2-Б), Оксана Цвинкилевич (3-Б). Нещодавно дівчата повернулись з IV міжнародного конкурсу-фестивалю « Empire of arts», на якому  були учасники з усієї України, а також із Африки, Білорусі та Литви. Усього близько тисячі, чиї виступи оцінювало високопрофесійне журі з України, Італії та Венесуели – Амадор Лопез, Альфонсо Олівер, Ірина Цуканова та інші.

  Для «Водограй» це був перший досвід виступу на конкурсі такого рівня. Незважаючи на сильну конкуренцію, володимирські вокалістки чудово себе проявили, запалили сцену українською версією світового хіта Despacito – «Десь по світу» і стали  став дипломантом міжнародного конкурсу. А учасниці ансамблю Оксані Цвинкилевич, яку в педколеджі лагідно називають «наш соловейко», вдалось стати лауреаткою третьої премії у сольному співі. Для дівчини це вже не перша участь у пісенному конкурсі, адже торік вона отримала першу премію у Києві. А до вступу у педколедж Оксана була місцевою «зіркою» в рідному селі Самійличі, що у Шацькому районі.

    Жоден концерт в педколеджі не обходиться без виступів учасниць ансамблю, тож значну частину концертної програми, присвяченої 89-й річниці навчального закладу, займатимуть пісенні номери юних вокалісток. Готується «Водограй» і до участі в наступному творчому конкурсі, який відбудеться в Києві у березні 2019 року. Звідти дівчата обов’язково хочуть привезти призове місце, а то і гран-прі, адже переконані, що цілі перед собою потрібно ставити високі, тож готові плідно працювати задля їх досягнення. А у планах їхньої наставниці Тетяни Табаченко – проведення у квітні наступного року власного сольного концерту, де вона виступатиме і разом із вихованками, з якими вже встигла по-справжньому поріднитись за чотири роки викладання.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

дванадцять − десять =