Новини

Соціально незахищених громадян годують безплатними обідами

Архів
9 переглядів

   71-річна Надія Іванівна Кондисюк  дуже задоволена смачними гарячими обідами, які, починаючи з минулого тижня, безплатно видають на вулиці Шевченка, 11.  Жінка вже довгий час мешкає сама і прожити за мізерну пенсію їй непросто. Тож бере в одну руку ціпок, а в другу сумку із півлітровою баночкою та вирушає за порцією свіжого борщу чи супу. І щоразу дякує уважним та дбайливим працівницям терцентру –  завідувачці відділення соціально-побутових послуг Ірині Переходько (на знімку справа) та соцпрацівниці Мар’яні Новосад (на знімку зліва) та усім, завдяки чиїм старанням започатковано цю справу. Наразі у приміщенні колишнього банку харчуються 15 осіб, що належать до найбільш соціально незахищених верств населення.

Пропозиція організувати гарячі обіди на зимовий період прозвучала під час звіту міського голови. Ініціатива одразу була підтримана і в результаті, управління соцзахисту населення спільно з підприємцями-благодійниками організували видачу гарячих обідів, котра розпочалась минулого четверга.

Свіжі перші страви щодня, окрім вихідних, готують кухарі ресторану «Маяк». У великих військових термосах, котрі люб’язно надало командування військової частини А1008, працівниці терцентру перевозять на Шевченка, 11, де колись було приміщення банку. Близько 12.00 сюди починають сходитись бабусі та дідусі, аби попоїсти гарячого борщику та супу. У чергу за порцією страви вишиковується і вервечка соціальних працівниць, які принесуть обід для своїх підопічних, котрі самі вже не можуть прийти.

– Безоплатне харчування на базі стаціонарного відділення терцентру колись вже було у місті. Тоді його фінансував підприємець Сергій Ковальчук, але останні років п’ять ніхто цим не займався. Проте така потреба, звісно, є, адже  окремій категорії населення, що перебуває у скрутному становищі, гарячий обід буде непоганою підтримкою. Довго визначались з приміщенням, де можна годувати людей – розглядали варіанти стаціонарного відділення та пункту обігріву, але врешті зупинились на цьому приміщенні, яке підприємець надала в оренду на безоплатній основі, – розповідає секретар міської ради Олег Свідерський.

Депутат міської ради та підприємець Андрій Принда, чий ресторан наразі безплатно годує одиноких пенсіонерів, розповідає, що почув про цю пропозицію на звіті міського голови і одразу вирішив долучитись до цієї справи.

– Почали обдзвонювати людей, які, можливо, теж мають бажання допомогти, але поки що жоден заклад громадського харчування ще не відгукнувся. Та надіємось, що з часом справа набере обертів і ми зможемо пропонувати людям не лише першу, а і другу гарячу страву. Головне, що ця ідея хороша і вона повинна мати продовження. Можливо,  її внесемо до міського бюджету і тоді можна буде оголошувати тендер, переможець котрого регулярно харчуватиме людей, котрі перебувають у важкому фінансовому становищі, – зазначає власник ресторану.

Розраховані гарячі обіди на 15 осіб.  Постійно приходять їсти 5-10 бабусь та дідусів. Решту терцентр розвозить власним автомобілем до одиноких людей, котрі у них на обліку. Тож поки що таким чином годують пенсіонерів, котрі мають пенсію 1400 гривень, серед них чимало важко хворих та одиноких. Утім, поїсти тут зможуть також і особи без постійного місця проживання, проте для цього їм потрібно отримати довідку у лікаря та написати відповідну заяву.

В таких умовах гаряче харчування працюватиме до 31 березня, а далі міська влада планує запровадити таку послугу на постійній основі. А поки що долучитись до благодійності  міські керманичі запрошують підприємців-власників місцевих закладів громадського харчування.

   Пункт видачі обідів працює щодня з 12:00 до 13:00 , крім вихідних та святкових днів, за адресою: вул. Шевченка,11.

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up