Новини

Стартує новий сезон Літньої школи мистецтв

Архів
7 переглядів

 Ось уже третій рік поспіль літо приносить жителям міста знайомство із різноманітними мистецькими техніками і новий досвід творчості, адже свої двері для них відчиняє Літня школа мистецтв. Цей проект організували викладач і заступник директора художньої школи Ірина Надюкова та її донька, випускниця Нью-Йоркського університету в Абу-Дабі Ірина завдяки гранту Держдепартаменту США, Американської ради з міжнародної освіти та програми розвитку майбутніх лідерів «FLEX».
Новий сезон школи мистецтв стартує уже цієї суботи, 29 червня. Цього року всі заняття відбуватимуться на базі дитячої художньої школи. І в перший тиждень їх відбудеться аж два! У суботу о 16.00 слухачі школи зустрінуться зі знайомою багатьом володимирчанам мисткинею, кандидатом мистецтвознавства, доценткою кафедри дизайну, історії і теоргії мистецтва Надією Бабій. Вона проведе заняття з каліграфії і навчить створювати складні декоративні шрифти. До слова, продовжити вправлятися у цій техніці відвідувачі школи зможуть і вдома, адже вона не потребує особливих спеціальних інструментів: опановувати каліграфію можна з допомогою звичайної ручки для чорнила і туші.
А вже наступного дня, у неділю, 30 червня, професор Прикарпатського університету, Заслужений діяч мистецтв України Богдан Губаль продовжить розпочате вторік знайомство із технікою монотипії. Але цього разу відвідувачі його майстер-класу зможуть створити не монохромну, а кольорову монотипію. Це заняття, як і всі наступні, розпочнеться о 15.00.
Через тиждень продовжить програму Літньої школи мистецтв лекція відомої володимирської мисткині, викладачки художньої школи Тетяни Омельченко про різні техніки ткання. А на майстер-класі, який відбудеться після лекції, слухачі спробують власноруч виткати міні-гобелени. Оскільки ця техніка вимагає вправності і певних навичок, то Тетяні асистуватимуть її колеги з художньої школи Інна Гарголь і Людмила Курилич.
Одне із занять, у техніці шиборі, або так званого вузликового батику, проведе сама Ірина Надюкова. А завершиться програма школи 20 липня майстер-класом у техніці сухого пензля, якою майстерно володіє художниця Наталя Нечипорук.
За кошти американських грантодавців цього року Літня школа мистецтв відбудеться востаннє. “Цей грант призначений насамперед для того, щоб показати громаді її потенціал, можливості, – пояснює Ірина Надюкова. – А далі містянам треба брати справу у свої руки і самотужки підтримувати її, якщо відчувають у ній користь і потребу”.
Усі викладачі й організатори проекту працюють на волонтерських засадах. За попередні два роки слухачі, яких на кожне заняття збиралося від 25 до 40, мали можливість опанувати близько десятка різноманітних мистецьких технік. Тож чи продовжиться ця ініціатива наступного року, залежить від громади міста.
А цього літа ще є чудовий шанс розширити діапазон творчих навичок, зробити персональні відкриття в царині мистецтва і просто чудово провести час.
Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up