Новини

Сто днів губернаторства на військовому стрільбищі

Архів
13 переглядів

Замість традиційної прес-конференції з нагоди перших ста днів роботи на посаді губернатора, волинські журналісти отримали справжній вишкіл на володимирському  навчальному полігоні військової частини А1008. Три десятки представників обласних та місцевих ЗМІ протягом кількох годин вправлялись у стрільбі зі зброїпліч-о-пліч з головою ОДА Олександром Савченком, працівниками облдержадміністрації та очільниками району.

На полігон 14-ї ОМБр разом із журналістами прибули вже у військовій  формі голови РДА тарайради Наталія Василець і Роман Гук, міський голова Петро Саганюк, а також військовий комісар обласного військкомату Роман Кулик.

Журналісти тут  отримують перші інструкції – у жодному разі не фотографувати військові склади, не робити панорамних світлин, не підіймати підозрілих предметів та пересуватись лише спеціальними доріжками. Непросто було військовослужбовцям вишикувати в шеренгу непризвичаєних до команд цивільних журналістів і чиновників та примусити їх іти рівним строєм, проте вже за декілька хвилин уся делегація дісталась першого пункту призначення, де чекала перша вправа – стрільбаз автомата АК.

– Військовий полігон складається з кількох окремих підрозділів, на яких військовослужбовці проходять навчання і підготовку до виконання бойових завдань – директрис танкової та БМП, танкодрому, автодрому і військового стрільбища, – розповідає начальник відділу підготовки 14-ї бригади підполковник Василь Башукта та ознайомлює учасників навчальних зборів з правилами безпеки.

Перша вправа, яку довелось виконувати «молодим бійцям», має хитрий військовий шифр – КС201020411, а простіше кажучи, це стрільба з місця по цілях, що з’являються, із автомата АК-74. Підписавшись у документі про ознайомлення із правилами безпеки, учасники навчань одягають необхідну амуніцію – каски і бронежилети та по двоє вирушать до вогневої точки.

    Тут, після команди керівника, вони відкривають вогонь по мішенях, що автоматично з’являються лише на 10 секунд з періодичністю у 5 секунд на відстані 250 метрів. У кожного «бійця» лише 20 куль. А на тих, хто відстрілявся, чекало ще одне завдання – розібрати та скласти автомат лише за 25 секунд. Та повторити цей «трюк» не вдалось жодному із цивільних.

Ще складніше далась медійникамта працівникам ОДА наступна вправа – стрільба із пістолета Макарова. Потрапити в «десятку» вдалось лише одиницям, а у багатьох із п’яти пострілів жодна куля не влучила у мішень. Дещо кращі результати показали «бійці» під час стрільби із кулемета ПКМ, який призначений для стрільби чергами.

  На тому, що з першого разу опанувати стрілецьку зброю неможливо, наголосив начальник прес-служби управління оперативного командування Захід» полковник Анатолій Прошин. Цим і пояснюються не дуже високі результати журналістів, адже для майстерного володіння зброєю потрібна постійна практика. А відтак військовослужбовці готові навчати на полігоні не лише резервістів, а і усіх бажаючих цивільних громадян.

Після завершення навчальних стрільб на медійників чекав сюрприз – нагородження кращих «снайперів». Цікаво, що чи не найбільше нагород зібрали представниці прекрасної статі – приміром, перші місця у двох дисциплінах посіла прес-секретарка губернатора Катерина Павлова. Отриманих балів у стрільбі ПМ вистачило для третього місця і журналістці «Слова правди».

   Та від працівників преси не так просто «відстрілятись», тож прямо на полігоні влаштували для очільника ОДА імпровізовану прес-конференцію. Перше, що цікавило: чому Олександр Савченко обрав саме такий формат підбиття підсумків свого стоденного перебування на посаді губернатора? До речі, зустріч із журналістами на військовому полігоні переносилась двічі – у зв’язку із візитом президента Польщі на Волинь та вдруге через несприятливі погодні умови.

– Деяку роль у цьому відіграла зустріч президентів Росії та США, після якої зрозумів, що треба бути готовим до різних подій, в тому числі і до оборони наших кордонів. Її зараз може забезпечити наша армія, що перебуває на Сході або ж територіальна оборона, по-народному, партизанські загони. Хочеться також, аби наші «добрі» сусіди побачили, як ми готуємось і щоб у них надовго відпало бажання потикатись на українську землю. Завдяки цим навчанням тепер у кожного з присутніх є поняття, що таке є зброя та як нею користуватись, – зазначив очільник ОДА.

На запитання про досягнення роботи своєї команди Олександр Савченко відповів, що в першу чергу, їм вдалось «не завалити» роботу попередників та продовжувати реалізацію багатьох проектів. Відтак, в області немає жодної затримки з проведенням робіт та освоєнням бюджетних коштів. Зміна керівництва стала стресом для системи управління, але показники ефективності вдалося не тільки втримати, а навіть пришвидшити деякі процеси.

Протягом останніх чотирьох місяців проведені всі тендерні процедури під прогнозовані або виділені кошти з держбюджету на будівництво об’єктів соціальної інфраструктури (ФАПи, амбулаторії, садочки, школи тощо). При цьому, враховуючи досвід попередніх років, вдалося суттєво здешевити проекти багатьох майбутніх об’єктів (від 30 до 50 відсотків).

Серед озвучених досягнень – і вперше випробувана на Волині нова, значно ефективніша та дешевша технологія ремонту доріг, яку застосують цього року і у Володимирі-Волинському при відновленні дорожнього полотна на кільці окружної дороги. Окрім цього, вдалось «врятувати» програму Світового банку, в рамках якої в області капітально відремонтують десятки амбулаторій та закуплять велику кількість медобладнання.

Команді нового губернатора вдалось налагодити конструктивну роботу з обласною радою, яка прийняла чотири програми, ініційовані облдержадміністрацією щодо освітлення населених пунктів у сільській місцевості, поліпшення якості питної води, поводження з твердими побутовими відходами та транскордонного співробітництва.

Загалом Олександр Савченко зазначив, що працювати на Волині йому подобається, адже має взаєморозуміння зі членами своєї команди, з якими планує втілити ще чимало хороших ідей. Та й за ці сто днів, зізнається, що вже встигнув стати справжнім патріотом цієї землі, яку називає «княжою Волинню».

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up