На головну Новини Сто різноманітних питань на розгляд депутатів

Сто різноманітних питань на розгляд депутатів

17

Більше сотні питань було винесено на розгляд чергової сесії міської ради, яка відбулася 6 серпня. Перед початком прозвучало декілька дрібних зауважень до порядку денного, зокрема, секретар міськради Іван Юхимюк запропонував виключити з нього питання щодо негайного вотування закону №5153 про добровільне декларування активів фізичних осіб, оскільки він уже підписаний президентом. Роботу сесії розпочали із виголошення депутатських запитів.

Тротуари, майданчики і трекери

- реклама -

Так депутат Андрій Принда озвучив запит до першого заступника міського голови Ярослава Матвійчука про стан вулиці Привокзальної, де тротуари місцями відсутні, обкошування проводиться нерегулярно. Запропонував визначити, які ділянки потребують ремонту твердого покриття, і привести їх до ладу. Андрій Гнатюк наголошував на потребі облаштування спортивного майданчика на вулиці Луцькій поряд з будинками 101, 103, 105, 109, де загалом є близько 700 квартир. У цьому мікрорайоні, зазначив він,  немає спортивної інфраструктури, а діти і підлітки активно проводять час у не відведених для цього місцях. Відповідне звернення до міської влади писали місцеві батьки ще в 2015 році, але досі так і не визначилися з місцем під цей об’єкт, тож Гнатюк просив пришвидшити ці процеси.

Запит Івана Юхимюка стосувався  прозорості використання службових автомобілів, задля забезпечення якої він пропонував підготувати бюджетний запит на виділення коштів на GPS-трекери і встановлення їх на автомобілі міського голови, першого заступника і секретаря міськради. Депутати його підтримали, а Олег Тимосевич принагідно зауважив, що таку ініціативу ще в попередньому скликанні ради озвучувала його партійна колега  від  «Самопомочі» Віра Сєргєєва, але вона не отримала підтримку депутатського корпусу.

В’ячеслав Петрук розповів, що до нього звернулися мешканці будинку за адресою Ковельська, 112 щодо ремонту асфальтного покриття прибудинкової території і облаштування автостоянки. Наразі потрібно закрити всі питання з документами, щоб у 2022 році виконати самі роботи. Наталя Василець закликала подумати про людей, які користуються громадським транспортом, і створити для них нормальні умови. «Переконана, нашому бюджету під силу впродовж п’яти років такі зміни реалізувати», – зауважила вона. Олег Тимосевич порадив раз в місяць усім службовцям їхати на роботу громадським транспортом – це, мовляв, пришвидшить зміни.

Гроші на культуру і надбавка для голови

Далі депутати внесли зміни до програми розвитку та підтримки галузі культури і мистецтва на 2020-2022 роки, додавши по 10 тисяч гривень на проведення фестивалю «Український коровай-сузір’я» на цей та наступний рік, 30 тисяч в цьому і 50 в наступному на відзначення Днів села у селах громади, по 35 тисяч на проведення фестивалю «Смаковиця по-володимирськи».

Встановили передбачену законом надбавку за доступ до держтаємниці у розмірі 10 відсотків від окладу до зарплати міського голови. А також прийняли програму поетапного відключення (відокремлення) споживачів від системи централізованого опалення, яка передбачає можливість відшкодування за підключення індивідуального опалення в межах 15 тисяч гривень, але тільки для тих, хто перебуває у матеріальній скруті, після розгляду і відповідного висновку комісії.

Бюджетні перипетії

Найважливішим питанням дев’ятої сесії стало внесення змін до міського бюджету і розподіл коштів від його перевиконання. Найбільшу суму, 4,8 мільйона гривень, спрямували на купівлю комп’ютерного томографа для ТМО. Виділили 500 тисяч гривень на внесення змін до генплану міста. На капремонт вулиць Гуденка, Курченка, Антоновича, Галшки Гулевичівни, Прокоповича, Академіка Корольова, Леонтовича та Огієнка передбачили загалом 4 мільйоні 518 тисяч гривень. 325 тисяч гривень скерували на утримання ЗОШ І ступеня №7, мільйон 164 тисяч – на капремонт операційного блоку хірургічного відділення, 454 тисяч – на посилення внутріщніх конструкцій багатоквартирного будинку на вул. Франка, 4, запланували чимало інших видатків

Додатково вирішили зробити перерозподіл коштів для співфінансування закупівлі ноутбуків для освітян. Як пояснив начальник відділу освіти В’чеслав Петрук, у співфінансуванні з ОДА місто уже раніше виділяло кошти закупівлю 93-х таких ноутбуків. А зараз в області повідомили, що деякі громади за такою ж програмою не можуть виділити кошти, відтак запропонували взяти ще 45 ноутбуків, кожен із яких нашому бюджету обійдеться в шість тисяч гривень при повній ціні у 20 тисяч. Ці гаджети будуть використані на організацію дистанційного навчання, електронних журналів, щоденників тощо.

Дискусії викликав пункт про виділення 510 тисяч гривень на капремонт бульдозера на базі трактора Т-130. Як зауважив Олег Тимосевич, цей трактор має недобру історію, фігурує у кримінальному провадженні, двоє людей, які мали стосунок до його закупівлі, раптово померли, ще одна особа втекла в Росію… «Тож я би радив нікому цього трактора не торкатися. 510 тисяч гривень в цьому випадку нічого не вирішить, зважаючи, що він більше ремонтується, ніж працює, і взагалі придбаний як металобрухт за ціною нового», – звернувся до колег Тимосевич.

Також він запропонував повернутися до пункту, який не підтримала бюджетна комісія, – про виділення грошей на фінансування додаткових 1,83 ставки у дитячій художній школі для проведення літньої практики (яку вчителі і так проводять, але безоплатно або ж заклад фінансує це з власних коштів). А Костянтин Зінкевич нагадав ще одну непрофінансовану «культурну» потребу – придбання сценічних костюмів для колективу народних танців і взірцевої вокальної студії «Лодомир». «Ці діти представляють наше місто за його межами, створюють йому промоцію, тож  маємо забезпечити їм належний вигляд на сцені», – зауважив він.

Зрештою депутати проголосували за те, аби зняти кошти з капремонту трактора. Фінансування додаткової вчительської ставки в дитячій художній школі міський голова Ігор Пальонка пообіцяв розглянути на наступній сесії – під особисті гарантії. Також міські обранці проголосували за те, щоб виділити кошти на костюми творчим колективам – загалом на суму 150 тисяч гривень.

Земельні рішення

Десь зо три чверті питань порядку денного стосувалися майнових та земельних справ: надання дозволів на розроблення детального плану території, технічної документації та проектів землеустрою, поновлення договорів оренди, передачі ділянок у власність. Не по всіх із них прийняли позитивні рішення.

Наприклад, знову відмовлено в наданні дозволу на розроблення детального плану території земельної ділянки на вул. Павлова, 25-А, де заявник має намір збудувати приватний діагностичний центр. Причиною для відмови стало надто близьке сусідство з ділянкою, на якій розташовані комунальні медичні заклади міста. Як аргументувала депутатка Тетяна Ващук, яка водночас є генеральною директоркою КП «Володимир-Волинське ТМО», це може спричинити транспортний колапс і суттєво ускладнити доїзд автомобілів «швидкої». Адже потрапити на ділянку заявника можна лише через територію ТМО, де розміщується аж п’ять медичних закладів, куди доставляють пацієнтів.

Декому із тих, хто просив про дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення ділянок у селах громади,  відмовили у цьому, позаяк після обстеження земельної комісії ділянки визнано привабливими і придатними до продажу через електронний аукціон, що дасть можливість залучити до бюджету додаткові кошти.

Ряд рішень прийняли тільки після повторного голосування. Вони стосувалися розроблення детального плану території земельної  ділянки на вулиці Поліської Січі для влаштування майданчика для вигулу собак, зміни цільового призначення ділянки по вулиці Луцькій, 197, дозволу детального плану території земельної ділянки  для будівництва багатоповерхівки, даного об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку № 1А на вулиці Рєпіна «Цукровик».

Загалом на дев’ятій черговій сесії позитивно проголосували по 97 питаннях.

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

12 + сім =